Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap gimnáziumi szóbeli...

Holnap gimnáziumi szóbeli felvételi, anyám pedig azt mondta hogy nem jön el velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan veszekszünk minden apróságon. Most azt mondta nem jön el velem holnap. Soha nem volt benn a mostani sulimba sem. De biztos mindenkinek eljön az eggyik szülője. Nekem meg nem. Mert őt nem érdekli a továbbtanulás, igy is azt mondta hogy el fogunk költözni, és akkor ugy sem tudok bejárni. Meg persze hogy nem érdekli, amikor neki épp hogy megvan a 8 osztálya. Soha életében nem dolgozott, csak takaritónöként meg ilyenek... Most is nyugdijas.
2015. febr. 24. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. :(

Nincs egy barátod vagy egy olyan tanárod, akiben megbízol és elkísérne téged?

Akármi is lesz, légy bátor. A szóbelin is kedvesek szoktak lenni.

2015. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél? Menj el egyedül, és sok sikert :)

Oké, tudom, kegyetlen érzés.

Nekem 5 évesen született egy öcsém(márciusban), mire elsős lettem(az év szeptembere), ő kb fél éves lett. És nem volt vele anyám egyedül. Apa dolgozott, de lett volna kire bízni. Ennek ellenére sose jött el egy nyílt napomra se. Az az érzés máig bennem van, hogy a legjobb barátnőm anyukájának az ölébe ültem szünetben, és ő adott egy kis csokit, mert rajtam kívül mindenkinek el tudott jönni valakije.

Szóval kb meg tudlak érteni, és mégis azt mondom, fel a fejjel! Talán most jött el az ideje, hogy az ő lába helyett a sajátodra állj, legalábbis érzelmileg. Szerintem 14-15 éves vagy, nem kisbaba, hogy ő, meg a véleménye legyen számodra a világmindenség:)

Ha gondolod, írhatsz privit is

2015. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyedül.

Én is egyedül voltam. Szinte senkit sem kísértek el a szülei. Csak 1-2 gyerekkel voltak szülők is. Úgyhogy ezen ne bánkódj, hanem koncentrálj a sikeres felvételire.

2015. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nincs olyanom akit el tudnák hivni. Bár majd holnap reggelre eldől, attól függ anyunak milyen kedve lessz.
2015. febr. 24. 19:07
 5/15 A kérdező kommentje:
hogyha valaki van velem nem izgulok annyira. De mindeggy már megszoktam hogy mindent egyedül kell megoldanom.
2015. febr. 24. 19:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el egyedül! Gondolj arra, hogy mindig csak 10 másodpercig kell bátornak lenned! Amíg belépsz... Amíg megkérdezed, hogy hol a terem... Amíg bemutatkozol... És utána minden menni fog! Ha pedig elköltöztök, lehetsz kollégista, emiatt ne fájjon a fejed. Ügyes legyél, nehogy otthon maradj! Meg tudod csinálni egyedül is! Amúgy én is egyedül mentem anno, ráadásul a szomszéd városba és nagyon féltem. De többeknek nem volt ott az anyukája, hisz dolgoztak, szóval nem volt ciki egyáltalán. :)
2015. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan már, biztos el fog menni, ha megígérte. De nem beszélj róla ilyen lenéző stílusban, így nem csoda, ha nem jó a kapcsolatotok. Téged akkor is nevel és szeret, ha csak takarítónő.

Egyébként engem a 6 osztályos gimis felvételimre nem kísérte el senki, mert nem értek rá - akkoriban valahogy a szüleim soha nem értek rám, mindegy, régen volt, spongyát rá - és én 11 évesen várakoztam egyedül a folyosón, és igazság szerint elképesztően büszke voltam magamra, hogy én milyen önálló nagylány vagyok. :)

2015. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj egyedul es sok sikert!

Nekem az eg vilagon sehova nem jott anyam 4.-es korom ota. Dokihoz is magam jartam. (falun nem volt fura)

Legalabb hamarabb felnosz, nem hatrany

2015. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező a sorsodat. Szomorú a szülő.

Ha nem megy, nem megy. Az a lényeg, hogy csináld meg. Magadnak csinálod hidd el. Rossz, de a felvételire koncentrálj.

Anyukádat nem érdekli semmi. A link életet szereti. Nem tudsz valakihez a környéken elköltözni te magad, hogy tudj tanulni meg ilyenek? Ismerős....stb.

2015. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell hozzá szülő? Mi is egyedül mentünk el a szóbelikre.
2015. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!