Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap gimnáziumi szóbeli...

Holnap gimnáziumi szóbeli felvételi, anyám pedig azt mondta hogy nem jön el velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan veszekszünk minden apróságon. Most azt mondta nem jön el velem holnap. Soha nem volt benn a mostani sulimba sem. De biztos mindenkinek eljön az eggyik szülője. Nekem meg nem. Mert őt nem érdekli a továbbtanulás, igy is azt mondta hogy el fogunk költözni, és akkor ugy sem tudok bejárni. Meg persze hogy nem érdekli, amikor neki épp hogy megvan a 8 osztálya. Soha életében nem dolgozott, csak takaritónöként meg ilyenek... Most is nyugdijas.
2015. febr. 24. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Anyukád sajnos ilyen, ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha kell, menj el egyedül, vagy hívj egy ismerőst, rokont. Apukáddal mi a helyzet? Anyukám nekem sem volt ott soha, sehol. De apu igen, mindig.

Egyébként azt azért elmondom, hogy nem szokás ám annyira szülőknek elkísérni ilyesmire a tinédzser gyerekeiket. Nem azt mondom, hogy példátlan, vagy ciki, ha ott vannak, de az is biztos, hogy nem te leszel csak egyedül. Én kifejezetten mondtam is anno, hogy nem kell ott maradni velem.


Viszont könyörgöm, a sikered érdekében, a helyesírásodra és a helyes beszédre nagyon figyelj oda, mert, ha egy leendő tanárod meglátná, amiket ide írtál, esélyed sem lenne! És ezt komolyan nem bántásból mondom, de felvételire készülsz! Megengedhetetlen egy gimnáziumban, hogy olyanokat írjál (csak pár példa), mint: "ugy sem", "épp hogy", "mindeggy", "tudnák"(!!!! ez utóbbi szóban is nagy hiba!)...


Szóval csak ügyesen, odafigyelve, és HELYESEN!!!

2015. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan gondolni fogunk rád mond el hányra és hova mész.

És nagyon sok sikert, avagy "Kéz- és lábtörést..." ! :-)

2015. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd hogy veled menjen! Ha ilyen lehet hogy nem támogatna hanem a negativitásával lehúzna téged. Neked koncentrációra, harmóniára és erőre és magabiztosságra van szükséged holnap.

Ha úgy érzed hogy anyukád ezekben téged visszarántana akkor ne erőltesd hogy veled legyen. Holnap csak magadra figyelj! Sok sikert kívánok!

2015. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Végűl el jött velem. És a tanárok azt mondták hogy nagyon szimpatikus vagyok nekik. Egyébként mindenki szülővel volt.
2015. febr. 25. 11:37
 15/15 Krande ***** válasza:
Egy ilyen hozzáállású anya csak ront a megítéléseden, ha te tovább akarsz tanulni mint ameddig ő jutott, akkor magadnak kell megoldanod. Egy tanárt vagy egy ismerős(nek a felnőtt testvérét/szülőjét) vinném a helyedben.
2015. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!