Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim tönkretették az életem?

A szüleim tönkretették az életem?

Figyelt kérdés

Az egész gyerekkorom durva bántalmazásokkal, lelki terrorral telt. A veréseket úgy-ahogy elfelejtettem már (kettőre emlékszem, egyszer mikor üvegpohárba, egyszer pedig az asztallapba verte apu a fejem), viszont a megalázást, mások előtti megszégyenítést nem.

14 voltam, amikor apukám ok nélkül, vagyis inkább mondvacsinált okkal elvett pár dolgot, ami az enyém, majd követelte, hogy térdre esve könyörögjek, akkor visszaadja. Persze nem adta.

Már külön élek, évek óta nem bánt senki, mégsem tud egyenesbe jönni az életem. Olyan szintű lelki sérüléseket szenvedtem, hogy nem tudok normális életet élni. Nem tudom magam szépnek látni, nincs önbizalmam, folyton félek. Nem tudom elhinni, hogy önálló, felnőtt nő vagyok, aki senkinek nem a tulajdona, senkinek nincs joga megütni vagy nyilvánosan megalázni.

Külföldön élek, a biztosítom nem állja a pszichológust, magam pedig nem tudom kifizetni.

Mindentől és mindenkitől rettegek. Leginkább attól, hogy elveszítem a munkám, mivel nagyon szegényen nőttem fel, és most sem megy jobban.

Próbálok normális életet élni, mint mindenki más. Nem beszélek senkinek arról, ami ért, megbocsátottam a családomnak, és ha ritkán is, de látogatom őket.

Viszont a lelkem mélyén nem tudtam még mindent helyrerakni.


21N


2015. márc. 30. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Mi a kérdés?
2015. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy mit tehetnék, vagy valami ilyesmi
2015. márc. 30. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ezen csak te magad tudsz változtatni. Tudatosan kell szeretned magad, meggyőzni magad, hogy értékes ember vagy, és nem tehetsz arról, hogy egy aberrált barom az apád. Már bocsi. Amúgy anyukád ludast olvasott miközben apád ezeket művelte veled? Áhh, na mindegy, te is jól kifogtad.

Arra nagyon figyelj, ha párkapcsolatod lesz, hogy akik ezeket gyerekként átélték, hajlamosak az apjukhoz hasonló párt választani, és tűrik a terrort sokáig párkapcsolatban is. Neked erre is tudatosan figyelned kell, hogy soha ne engedd magad alárendelni senkinek, csakis egyenlő rangú partnerként kezeljenek.

2015. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel fel egy pszichológust, aki segítene feldolgozni a gyerekkorodat? Ugyanis öket éppen erre "találták ki".
2015. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is hasonló problémáim voltak és hasonló lelki sérüléseket szenvedtem. Ami segíthet, az az önbizalom növelés. Én nem ismertem fel magamon a tünetek és okok párhuzamát, de a munkahelyemen a főnököm korábban foglalkozott ilyen lelki sérült emberekkel, mint én és felismerte a problémámat. Ő ajánlott nekem könyveket. Eddig egyet olvastam el: Alexander Oakwood, Mikor mondjunk nemet, és hogyan . A könyv az önbizalom növelésében és abban segít, hogy felismerd, hogy pontosan ugyan annyi jogod van az élethez és minden fizikális dologhoz, mint másoknak. Nagyon sok mindent tanultam a könyvből, leginkább abban volt hasznos, hogy megértettem a viselkedésemet. Ha pontosan tudod, hogy mit csinálsz rosszul és miért úgy csinálod és abban mi a rossz, akkor sokkal könnyebb változtatni a viselkedéseden
2015. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

oazis.jezsuita.hu/azonnali-lelkisegely.html


Itt vannak ingyenesen hívható lelkisegélyes telefonszámok. De mivel külföldön élsz, az elsőt ajánlom, mert nekik van skype telefonálási lehetőségük is. Nem mondom, hogy megoldást nyújtanak én még nem beszéltem egyel sem, de a te problémádra talán szakszerűbben tudnak segíteni, mint itt GYK-n.

Mindenképpen fordulj segítségért mivel nyilvánvaló, hogy egyedül képtelennek (érzed) megoldani.


Egyébként az hogy nem beszélsz senkinek sem róla miken mentnél át pont nem a megoldás felé vezet. Talán ez is lehetne egy kezdő lépés, hogy a barátaiddal beszéld meg. Nincs benne semmim szégyenkezni való, amit átéltél, hiszen TE nem tehetsz semmiről. És a megbocsátás egy dolog, de sosem lehet bizonyos dolgokat elfelejteni bárhogy is próbáljuk. (Tapasztalat) Valamint a megbocsátással sajnos még nem leszel varászlatos módon rendben. :(


Kitartást, próbálj segítséget találni. Mindenképp beszélgess a barátaiddal erről. (már ha olyan a kapcsolatotok)

2015. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Neten keress egy magyar pszichológust, aki skype-on tartana a beszelgeteseket video-konferencia modon, mondjuk hetente egy oraban. A legtobb pszichológus vallalni szokta igy is. Igy a tarifa kb 7000-15000 Forint kozott van, ami jobban megfizetheto.


A kulfoldon elo magyarok tobbsege igy csinalja, aki tanacsot szeretne kerni. Es ebben nincs is semmi szegyen.

2015. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!