Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám halála óta egyre...

Édesanyám halála óta egyre jobban megromlott a kapcsolatom az apámmal. Más is volt így? Mit tegyek? (részletesebben leírom)

Figyelt kérdés
Ápolásidijon voltam anyuval itthon.Terveztem,hogy kimegyek Ausztriába dolgozni.Anyu amíg élt ezt ellenezte,és apám is.Akkor még ittunk,én is apám is.Anyu temetése után leálltunk az italal.Anyu mindig ezt akarta,hogy ne sörözzünk ! Most ott tartunk apám,és én,hogy apám azt mondja,hogy menjek Ausztriába,de úgy mondja mintha elakarna üldözni ! Amikor a terveimről beszélek,és jól esne pár biztató szó azt mondja,hogy őt ez nem érdekli...Büntudatot érzek néha,hogy mi lesz vele egyedül ! Van egy nővérem is de ő nem igazán tesz semmit.Elköltözött két faluval arrébb lassan 18 éve.Ha rajta múlna apám sorsa öregek otthonába tenné ! Ezen a környéken minden nap elmegyen a rendőrautó legalább háromszor.Nem éppen egy biztonságos falu.Mondtam neki,hogy figyelj,adjuk el a házat,és kezdjünk új életet.És én itthon maradok.Mármint magyarországon,de ő azt mondja hogy ő nem menekül el ! De úgy mondja,hogy én azt éreztem,hogy én meg elmenekülök.Apám nem bírja hallgatni azt sem,hogy mennyit kereshetnék...Mintha félne a pénztől ! Elakartam adni feleslegessé vált dolgaimat,és nem adta meg a bankszámlaszámát...Közben amikor nyugdíja érkezik ide adja a bankkártyáját hogy vegyem fel a nyugdíját ! Egyszerűen nem értem apámat ! Ma azt mondtam neki,hogy majd szeretnék egy saját kisvendéglöt.Erre ő úgy válaszolt,hogy akkor én gazdag akarok lenni,és a gazdag emberek rosszak...Meg hogy én ha elmegyek ne is jöjjek haza ! Apám 63 éves nyugdíjas,én 36 éves vagyok szakács végzettségem van.Semmi másra nem vágynék csak arra hogy mellettem legyen ! Mint egy jó apa ! Már néha sírnék kérlek benneteket segítsetek valahogyan.Mit tegyek ? Mi a megoldás ? Anyu három hónapja meghalt,és sose gondoltam volna hogy ez lesz ! Gyakorlatilag a saját apám az ellenségem lett !

2015. márc. 3. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el,ne legyen bűntudatod! Hisz anyagilag lehet tudnád apukád is segíteni...
2015. márc. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj ki Ausztriába , váltsd végre az álmaidat !!! Örökké benned lenne a tüske , mindig bántana , hogy miert nem próbáltad meg .. Mi lett volna ha ? Neked is ez az egy életed van ! Ne hagyd magad érzelmileg befolyásolni , majd Édesapád is belátja , hogy jó döntést hoztál !
2015. márc. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keress munkát. Vagy itthon, vagy Ausztriában, de keress munkát.

Ha van meód, saját kereseted, apukádnak is jobban tudsz segíteni. Egészen addig csak álmodozás az egész. Miután dolgozol, van saját megélhetésed, azután is szervezkedhettek, hovy utánad költözzön apukád. Sőt, ha nem jön be neked, azután is haza menekülhetsz hozzá.


Egyébként nem vágysz férjre, saját gyerekre?

2015. márc. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A leírás alapján úgy gondolom,hogy férfi vagy.Akkor igazam van?

2015. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen férfi vagyok.Köszönöm szépen a válaszokat,és tanácsokat,és üzeneteket !
2015. márc. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!