Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Torvenyszeru, hogy az apanak...

Torvenyszeru, hogy az apanak nagyobb a tekintelye a gyerek elott, mint az anyanak, vagy en csinalok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

A fiam 13 eves, rajta kivul meg ot gyerekem van. Mind kedves, aranyos, udvarias, tisztelettudo, a legidosebb fiam van tul a kamaszkoron, vele akkor se szaladt el a lo. Szoval a 13 evessel van gondom, ugy erzem, valami miatt nem vagy kevesbe tisztel. Ma azt mondta, mikor valami miatt megszidtam, hogy remeli, elcsereltem a korhazban. Ha nyolcadszor mondok neki valamit, hogy tegye meg, szajhuzogatasok es morgasok kozepette megteszi. Allandoan kritizal, mar azt is mondta ram, hogy "anyak gyongye", persze gunyos hangsullyal. Az osszes gyerekemet jobban szeretem, mint ot, a legkedvesebb persze az ikertestvere, akit valosaggal istenitek.(mar szerinte) A fura, hogy mas elott viszont megved, gyakran tulzottan is. Pl. Anyosom itt volt delben, ebedeltunk, kedvesen, nem fikazva, megjegyzi, hogy mit tehetnek meg a martasba, hogy finomabb legyen. Fiam rogton kozbevag, hogy anyu tokeletesen foz, sokkal jobban, mint a nagyi. Mikor a baratnom megjegyezte egyszer, hogy egy jo ot kilot leadhatnek (szinten joszandekuan), a fiam beszolt neki, hogy az o anyjanak nincs szuksege dietara, a neni viszont leadhatna egy tizest.(a baratnom se kover.) stb.

A ferjem viszont abszolut tekintely elotte. Csendes, nyugodt, higgadt ferfi az apja, soha meg a hangjat sem emelte fel, eleg ha megjelenik, es o maris olyan kis jol nevelt, mint a tobbi. Nagyon felnez az apjara, rajong erte, aminek szivbol orulok, es meg tudom erteni, de vajon en mit rontok el?


2015. febr. 22. 22:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
semmit.. egyszerűen kamasz... nem eshet át mindenki probléma mentesen rajta :) nagy baj nincs, hisz másoktól meg megvéd :)
2015. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek #1. De azt se engedd, hogy a helyzet rosszabbra forduljon. Beszélgess vele többet. Ne engedd, hogy hímsoviniszta legyen belőle.
2015. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A lázadás a lényeg. Mikor Neked tud beszólni, Neked szól be. Mikor a másik kövér néninek vagy a nagyinak lehet beszólni, akkor nekik szól be. Majd kinövi :)
2015. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%

kialakultak benne a férfi-női sztereotípiák, ez a jó a családmodellben

a férfi nagy és erős, a nő kicsi és gyenge


szerintem törvényszerű, nálunk is így volt, habár mi apát ritkábban láttuk, anya hozott vitt bölcsibe, oviba, suliba, anya világosított fel, anya volt mindig ott ha sírtunk, apa meg egy ritkán látott kincs volt

2015. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Oke, lazad, de a ferjemmel miert olyan kis engedelmes baranyka? Lehet, hogy a tobbi gyerekemmel el vagyok kenyeztetve, azert elem meg ezt a helyzetet olyan nehezen, de amikor azt mondta, remeli a korhazban elcsereltem(magyarul, hogy nem en vagyok az anyja), hat az sokkolt.
2015. febr. 22. 22:57
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám haragjától jobban féltem gyerekként, mint apámétól.

Anyámat tiszteltem, apámat nem.

Talán ezen múlik.

2015. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, nalunk is ugy van, hogy mivel en itthon vagyok, engem latnak tobbet, bar az apjuk is rengeteget foglalkozik veluk, egeszen a csaladjanak el. Erdekli a velemenyuk, filmet neznek egyutt, amit aztan megbeszelnek, stb. Es a ferfi-noi sztereotipia is jatszik nalunk, magas, jo kiallasu ferfi, o a csaladfenntarto, en hozza kepest kicsi vagyok, es tobb mint tiz evvel fiatalabb.
2015. febr. 22. 23:13
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem rontasz el, én is ilyen voltam :)

bár anyámmal iszonyú rossz a kapcsolatunk (mert ő mindig erőszakkal akarta a tekintélyét visszakapni) ha bajban van mindig megvédem, ha leesik lábról akkor is gondoskodom róla.

az összefogás nagyon fontos.

de ha bajon kívül jártatja a száját akkor megkapja az arcába az őszintét.

ő sem érti, nem is értette ezt sosem.

azt mondja kiszámíthatatlan ember vagyok, pedig nem.

a családnak megjár ami jár, de azon felül nem kap extrákat, ahhoz viselkedjen. csak hát még mindig azon lovagol hogy ő az anyám és én ne mondjam meg a frankót mert neki előjogai vannak az anyaság miatt.

na majd akkor lesznek előjogai ha megadom neki. ha kiérdemelte.

35/L

2015. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

nyolcas vagyok.

még hozzátennék valamit.

sok szülő azt hiszi hogy ha megjátsza magát a gyerek előtt akkor erősebbnek tűnik.

ha olyan gyereke van akinek szintén fontos a színjáték(mosolyogj akkor is ha fáj) akkor persze az majd felnéz erre a szülőre.

ha viszont a gyerek őszinte típus, erős, kemény, harcias, jég hátán is megélő természetű akkor az anyai viselkedés ez esetben gyengeség lesz.

ilyenkor az anyának nincs tekintélye, majd beszélek veled ha leveszed az álarcot alapon lekezelően viselkedik amég az álarc rajtad van.

de ha mersz előtte sírni, őszintén kimondani az aggódást, a gyengeségeidet, akkor fog rád felnézni hogy erős vagy, és így tudod kivívni a tiszteletét.

természetesen ez egy kétszínű, álarcot használó anyának lehetetlen, a nők 80%-a ilyen, mosolyognak amikor fáj hogy ne lássa senki.

az ilyen gyerek meg fog vetni, és csak akkor áll ki melletted ha más bántani akar mert abszolút gyengének és sebezhetőnek tart, hiszen az álarcot viselők leggyengébb pontja a külső kritika.

persze hogy megvéd, tudja hogy gyenge vagy.

de belül nem tisztel ezért.

ezért mondtam hogy nem csináltál semmi rosszat, nem tud egy álarcot viselő ember egykönnyen megváltozni, ehhez az életed kéne feladni, és azt nem fogod egyetlen fiú kedvéért.

viszont ezért ő egy életen át gyengének fog tartani.

2015. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz és feszegeti a határokat. Valószínűleg a többi gyerek "gyárilag" kevésbé erős személyiség.


Kellemetlen, de idővel múlni fog, azt a pár évet meg már féllábon is :)

2015. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!