Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem akarnak matektanárhoz járatni?

Figyelt kérdés

Egy hétig beteg voltam, nagyon sok anyagot vettek addig a többiek matekon. Lefénymásoltam az egyik osztálytársam füzetét, de nem értettem belőle semmit. Mondtam anyáéknak, hogy szeretnék valakit, aki elmagyarázza, de mivel ők nem csináltak semmit, ezért megkérdeztem a matek szakosokat a sulimban. Sajnos egyikük sem ért rá. Aztán a matektanár mondta, hogy pár nap múlva dolgozatot írunk. Egyre jobban bepánikoltam. Végül apa egyik ismerőséről kiderült, hogy matektanár és úgy volt,hogy felhívják és megkérdezik, hogy segítene-e. Anya megkérdezte tőlem, hogy mi a tananyag, amit veszünk, én meg mondtam, hogy pont ez a baj, hogy nem tudom. Anya ezt szemtelenségnek vette, pedig mondtam még azt is, hogy geometriát. Úgyhogy úgy döntött, hogy nem hív fel senkit, majd magamnak megoldom. És teljesen besértődött. Ott ölelgettem és bocsánatot is kértem tőle többször is, de hozzám se szól, csak annyit mondott,hogy menjek be a szobámba és hogy halkabban sírjak.

Kitűnő tanuló vagyok, nem szeretném lerontani a jegyem. Hogy győzhetném meg őket, hogy mégis felhívják azt a tanárt?


2015. febr. 14. 10:57
 1/7 schocko ***** válasza:
82%
Nézz utána, hátha Youtube-on van magyarázsat..
2015. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudod, hogy mit vesztek? Kérdezd meg egyik osztálytársad talán. Aztán kérd meg anyud újra, hogy beszéljen az ismerősükkel.
2015. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha konkrét kérdésed van matekból, abban valószínűleg tudok segíteni. Az osztálytársaiddal jó lenne beszélned, hátha valamelyikük értette is, hogy miről volt szó. Tankönyvetek van? Próbálj meg a tanulnivalóra koncentrálni most, talán anyukád is megenyhül, ha látja, hogy igyekszel.
2015. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha kitűnő vagy, akkor nem hiszem hogy egy hét alatt hirtelen sikerült volna olyat venniük, ami túl bonyolult. Ráadásul a geometria csak pár képlet.

Egyébként a matektanárod nem tudod megkérni, hogy magyarázza el neked órák után? Az én tanáraimmal lehetett ilyenről beszélni.

Vagy keress rá a neten.

Egy hét kihagyás nem a világ, amit ne tudnál pótolni magadtól.

2015. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Köszi.

2. válaszoló: Mert nem tankönyvből tanulunk, nem tudom a lecke címét, vagyis így azt se, hogy mit veszünk.

3.válaszoló: Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged.:)Az a baj, hogy nagyon sok anyagból írunk, és az alap dolgokat nem magyarázta el nekem senki, így nem tudok konkrét kérdést feltenni, csak azt, hogy "ez az egész mi?", ezzel meg nem szeretnélek terhelni.

Az osztálytársaim sem értenek semmit, mindig megírják a dogát úgy, hogy nem tudnak semmit, aztán a tanár kijavítja, kiadja, látják a hibáikat és aztán megírják a javítót egy jeggyel jobbra.


Az lesz, hogy olvasgatom a tankönyvet, hátha megértem, és hátha lenyugszik anya is, és aztán megkérhetem újra, hogy telefonáljon.:)Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 14. 11:27
 6/7 A kérdező kommentje:
4.válaszoló: Emelt szintű tananyagot vettek és mostanában nagyon gyors a tanár,alig bírunk másolni a tábláról. A matektanárom azt hiszi, hogy értem...Meg egy heti tananyagot nem fog elmagyarázni.
2015. febr. 14. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Te csak a kifogásokat keresed. Kamu az egész, vagy kamu a kitűnőséged.
2015. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!