Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek is minden nap...

A ti szüleitek is minden nap azt akarják hogy takaríts meg főzzél meg ilyesmik?

Figyelt kérdés
Már annyira elegem van ebből... az anyám olyan mint egy cseléd... mos, főz, takarít minden nap. És tőlünk is ezt várja. De bőven elég lenne heti egyszer ezeket megcsinálni. De ha ezt elmondom úgy néz rám mintha meg akarna gyilkolni. Nem tudom mit kezdjek már hogy békén hagyjanak ezekkel a dolgokkal. Ja és vasárnaponként szoktam takarítani, ma is felmosok, porszívózok épp és az sem tetszik anyámnak mert 3 perc alatt kész lettem, nem egy óráig csináltam mint ő szokta... pff. Nem lehet sehogy megértetni vele hogy én nem akarok olyan cseléd életet mint az övé? Ő is utál takarítani meg minden... nem értem egyáltalán miért csinálja ha semmi szükség rá.
2015. jan. 25. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsések vagytok, ha nálatok egy hétig nincs por, nincs kosz, ja és mosni is elég ilyen rendszerességgel. Normális háztartásban a tisztasághoz valóban több kell heti egy porszívózás-felmosásnál. Főzni meg azért nem ártana gyakrabban.

Ha normálisan beosztod az idődet, akkor belefér heti több alkalommal is a házimunka. Anyukád is túlzásokba esik a leírásod alapján, de te is lustának tűnsz.

2015. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én sem értem, valahogy beléjük lett nevelve, hogy ez a nő dolga egy családban és soha nem élvezhetik az életet. Nevetséges. Én teljesen máshogy csinálom a barátommal. Aztán anya ki van akadva, hogy a barátom főz, meg ablakot pucol és együtt takarítunk. Holott ez a normális, mindketten dolgozunk, együtt pedig könnyebb ezekkel a feladatokkal végezni. És így van egy csomó szabadidőnk. Hagyd rá, csináld meg amíg ott laksz, te pedig majd úgy élsz, ahogy akarsz. 24/N
2015. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

főzni csak kell, az normális ha naponta csinál kaját.

takarítani meg mosni szerintem se kell minden nap.

mosni nálunk elég hetente is, akkor 2 adagot.

takarításnál nálunk mosogatás van ugye minden nap, asztal letörlése, ruhák összehajtogatása.

de olyan komolyabb, portörtés vagy ilyesmi hetente-kéthetente van.

szerintem felesleges minden nap.

mondjuk mi keveset vagyunk itthon, nincsen pici gyerek aki miatt többet kéne, mert szétpakol.vigyázunk a rendre

a szobádat tartsd rendben, és kérdezd meg amikor nincs dolgod hogy segíts -e?

2015. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi idős vagy? Gondolom nem 3 éves, de már tőlük is elvárható, hogy a saját játékaikat elpakolják, igenis arra kell a gyerekeket tanítani, hogy rendbe tartsák a környezetüket. Nyugodtan besegíthetsz a főzésbe is, gondolom szoktál enni is. A szobádat tartsd rendbe, a lakás közös használatú részeit pedig közösen takarítsátok. Nem kell naponta nagytakarítást végezni, de dolgok helyére pakolása, vagyis, hogy rend legyen, az napi feladat, és ne egy ember végezze ott, ahol többen élnek. Porszívóni pedig valóban nem lehet 3 perc alatt, az annyit is ér. De azt elég hetente 2-3x. Én felmosni heti 1, max 2x szoktam. Persze ha szükséges, akkor áttörlök máskor is. Én jogosnak látom anyukád elvárását feléd. Ha többen csináljátok, nem egész napos munka, mint egy nagytakarítás.
2015. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Megmondod neki, hogy nem, és bas*za meg! Ha nem fogja fel, hogy neked ez nem okés, akkor hadd mérgelődjön az ő baja. A saját szobád és azt csinálsz ott amit akarsz. Anyám is kb ilyen, de én addig nem tágítok, míg már fel nem fogja, hogy úgy sem ő győz, azután nyugtom van egy jó darabig.
2015. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tőlem nem várják el.
2015. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
CSeléd életet? Kishercegnő... a saját szobádat, lakásodat takarítod, nem másét, nem tűnt fel? Ha másét takarítanád, még megértem, de épp a saját anyádnak segítesz, és a saját koszod szeded fel, nem érzed, hogy ez mennyire szánalmas?
2015. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,enyémek elvárták és megcsináltam magamtól is,mert utáltam, ha kosz van.Ők nem igazán takarítottak sajnos...
2015. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valamit mindig kellett csinálni, ez alap..


Nekem anyu semtisztaságmániás, de 4-5 ember eseten olyan nincs, hogy van olyan nap amikro semmit sem kell csinalni..és igen, ki kell venni a részet agyerekeknek is. Nálunk apu is kivette..tehat nem anyu volt cseléd


3 perc alatt pedig képtelenseg kiporszívózni.

Oké látszatra oya, hisz a koszt felszívtad, de a neve is mondj, hgy porszívó..a port és az atkát kell a szőnyegből kiszívni, végigszaladva nem megy.

Hetente szoktam felmosni, a konyhat leszámítva, de mi a 8-on panelban lakunk, anyuéknál minden nap vagy legfeljebb másnap kellett.. Kertes házban logokus

2015. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Régen sokan így lettek nevelve, hogy a házimunka a nő dolga, és hogy ennek se eleje, se vége, állandóan csak takarítani meg főzni kell. Nagyon ellene vagyok ennek a szemléletnek, az én anyukám is sokat takarít meg ilyesmik, lehet hogy épp ezért. Meg kell találni az arany középutat, én sem szeretem ha koszos minden, de azért emberek vagyunk, kikapcsolódás, szórakozás is kell. Ha ott fogok tartani, hogy külön lakásom lesz, biztos hogy heti egynél többször nem fogok nagytakarítást csinálni, ne mondja senki hogy ennyi idő alatt tiszta kosz lesz minden.
2015. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!