Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a férjem feltétele az...

Jogos a férjem feltétele az édesapja felé? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Apósom cukorbeteg, és egy éve megsérült a lába a boka fölötti. Először csak egy 10 forintos nagyságú seb volt. Ma már tenyér nagyságú, és mély. Folyamatosan gennyes, büdös, és nő. A bőre körülötte vörös, be van dagadva az egész lába és fáj neki. Egy éve nem mutatja meg a háziorvosnak, mert attól fél, hogy levágják neki. Mindenféle házi praktikát próbál, propolisz, aloé vera, bioptron lámpa, mindenféle kenőcs, hámosító por, elment valami lézeres kezelésre is, de orvosnak nem mutatja meg, mert úgyis kevágnák. Már ott tartunk, hogy megállás nélkül megy a veszekedés, féltjük, hogy elfertőzödik és a végén vérmérgezést kap és tényleg kevágják neki. A férjem most azt mondta neki dühében, ha nem megy el orvoshoz vele egy héten belül és később le kell vágni az időhúzás miatt, akkor nem fogjuk ápolni. Természetesen apósom megsértődött, és engem okol, mert én beszéltem tele a férjem fejét. Ez nem igaz, én csak annyit mondtam a férjemnek, hogy ezzel nagyon gyorsan orvoshoz kell menni. Azóta nincs egy perc nyugalom, hogy a férjem ezt kiejtette a száján. A testvére is vele veszekszik, hogy az apukájuk feltétel nélkül szereti őket, nem kötötte semmihez, hogy felnevelje kettőjüket, így kötelességünk lenne ápolni őt akkor is, ha hibázik. Ebben is van igazság, én elfogadom, de valamivel már muszáj zsarolnunk, hogy orvoshoz menjen, mert már az életével játszik.
2015. jan. 25. 12:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, csak nekem papámról van szó. Szörnyű, hogy mennyire hatalmas az emberi butaság. ÉN is félek 23 éves létemre amikor megyek vérvételre, amikor méhnyakrák szűrésre megyek,igen,még én is félek az eredmény miatt,izgulok, de elmegyek a saját érdekemben. Történet a következő: papámnak rengeteg baja van már, 69 éves. Osteoporosis, pacemaker, köszvény, cukorbetegség. De éldegélt vigan eddig. Néhány hónapja elkezdett nőni a heréje. Persze sokáig titkolta, de aztán nagymamám csak látta és szólt. Könyörögtünk, hogy menjen orvoshoz. Á, minek, biztos felfázott plussz nem is fáj. Nem tudtuk rábirni az orvosra. Aztán elkezdett neki fájni, egyre nagyobb lett. Karácsonykor még jól volt, most már ülni se bir, bottal jár, alig eszik. Áttétei vannak a bordán, mellékvesében. Még nem mondták ki, hogy rákos, de több, mint valószinü, hogy rosszindulatú a dolog. Most már az egész család kivan és ő is nagyon fél, szörnyü ezt látni. Nem tudjuk mi vár ránk....talán ha nem makacskodik és hagyja magát elvinni orvoshoz jobbak lennének az esélyei...de igy nem tudjuk mi lesz, el vagyunk keseredve. És ha a fene fenét eszik sem tudtuk hamarabb elvinni orvoshoz. Nem tudom miért ilyenek az idősek :(
2015. jan. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én csak egy dolgot mondanék neki, ha nem szeretné látni az unokák ballagását, esküvőjét, lelke rajta. Végülis a temetkezésvállalkozónak csak egyszer kell fizetni a lelketlen sebésszel ellentétben, mert ha sürgősen nem megy el orvoshoz én egy évnél többet nem igen adnék neki. Ha már büdös és gennyedzik egy seb, ott elég szép flóra alakult ki baktériumokból és esetleg gombákból. Amint elérnek egy nagyobb eret az egész testben elterjesztik a fertőzést. A vérmérgezésbe pedig elég gyorsan belehalnak az emberek kezelés nélkül, de még kezeléssel is. Ráadásul ha húsevő baktériumok is megtelepednek szó szerint élve fogják felemészteni a lábát, az biztosan kellemesebb, mint levágni ha még úgy menthető lett volna esetleg. És mindez azért, mert egy apróbb sebbel nem ment el orvoshoz, aki max 1 hét alatt kikezelte volna. Édesanyám háziorvos, sok idős cukorbeteg betege van. Általában csak azoknál kellett végtagot amputálni sérülés (seb) után, aki elhanyagolta. Egyébként inkább az érelzáródás okán bekövetkező elhalás miatt kaszabolták azok a szemét sebészek a végtagokat.


Sőt, 4 nagyszülőmből 3 cukorbeteg. Csak 1-nél kellett amputálni, neki is érelzáródás miatt sorban jöttek a lábujjak majd végül az egész lábfeje. A nagymamám 20 éve cukorbeteg, most ünnepelte a 73. születésnapját. Köszöni jól van, egyedül a köszvény kínozza néha ha több húslevest eszik, mint szabadna.

2015. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!