Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a férjem feltétele az...

Jogos a férjem feltétele az édesapja felé? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Apósom cukorbeteg, és egy éve megsérült a lába a boka fölötti. Először csak egy 10 forintos nagyságú seb volt. Ma már tenyér nagyságú, és mély. Folyamatosan gennyes, büdös, és nő. A bőre körülötte vörös, be van dagadva az egész lába és fáj neki. Egy éve nem mutatja meg a háziorvosnak, mert attól fél, hogy levágják neki. Mindenféle házi praktikát próbál, propolisz, aloé vera, bioptron lámpa, mindenféle kenőcs, hámosító por, elment valami lézeres kezelésre is, de orvosnak nem mutatja meg, mert úgyis kevágnák. Már ott tartunk, hogy megállás nélkül megy a veszekedés, féltjük, hogy elfertőzödik és a végén vérmérgezést kap és tényleg kevágják neki. A férjem most azt mondta neki dühében, ha nem megy el orvoshoz vele egy héten belül és később le kell vágni az időhúzás miatt, akkor nem fogjuk ápolni. Természetesen apósom megsértődött, és engem okol, mert én beszéltem tele a férjem fejét. Ez nem igaz, én csak annyit mondtam a férjemnek, hogy ezzel nagyon gyorsan orvoshoz kell menni. Azóta nincs egy perc nyugalom, hogy a férjem ezt kiejtette a száján. A testvére is vele veszekszik, hogy az apukájuk feltétel nélkül szereti őket, nem kötötte semmihez, hogy felnevelje kettőjüket, így kötelességünk lenne ápolni őt akkor is, ha hibázik. Ebben is van igazság, én elfogadom, de valamivel már muszáj zsarolnunk, hogy orvoshoz menjen, mert már az életével játszik.
2015. jan. 25. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen felérhetné ésszel apósod, hogy ezzel már régen orvoshoz kellett volna menni. Miért lennétek mártírok, ha ő nem hajlandó az egészségéért egy szalmaszálat sem keresztbe tenni?

Csak nyugodtan sértődjön meg, viszont a férjed azonnal vigye orvoshoz.

2015. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Apósod nem normális, már rég el kellett volna mennie orvoshoz. Lehet, hogy pont ezért lesz baj, mert eddig halogatja.

De nem kell ezen veszekedni. Én megfognám és elvinném az orvoshoz, vagy kihívnám hozzá. Nem könyörögnék neki egy évig, hanem tennék valamit, mert így tényleg baj lesz. Szóval igaza senkinek sincs.

2015. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk elvinni, 63 éves, nem ül be az autóba, ha orvoshoz indulnánk. Nem magatehetetlen, csak egyszerűen nem akarja megmutatni. Mi már szóltunk az orvosnak, aki a gyógyszerírásnál mondta neki, hogy szeretné megnézni a lábát, de apósom nem mutatta meg neki, összeveszett vele és orvost váltott. Most panaszkljuk be itt is? Nem kisgyerek már, és gondolom itt is veszekedés és orvosváltás lenne a vége.
2015. jan. 25. 12:32
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani nyíltan:


1. levágják

2. meghalsz


Válassz!

2015. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Nekem biztosan megérne annyit az édesapám lába, hogy ha kell akkor konkrétan megfogjuk, mint egy gyereket és berakjuk a kocsiba. Vagy megbeszélném az orvossal, hogy jöjjön ki házhoz.
2015. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Költőnő? ***** válasza:
jaja ki kell hívni az orvost aszt kész
2015. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De hogyan tegyük be az autóba? Belelökodjük? Egyszer tüdőgyulladása volt, akkor sem ment el orvoshoz, kihívtuk hozzá, és bezárkózott a fürdőbe, amíg nem ment el az orvos. Rá két napra rohammentőt kellett hozzá hívni, már nem volt eszméleténél, így el tudták látni. A kórházból, amint jobban lett, saját felelősségre távozott. Ezt csakazért írom le, hogy lássátok nem olyan egyszerű. A másik baj, hogy a sógorom is partner abban, hogy ne menjen dokihoz, iinkább sorra hozzá a csodakenőcsöket, szereket.
2015. jan. 25. 12:49
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért jó tudni, hogy az orvos, a beteg beleegyezése nélkül nem vizsgálhatja meg. Amíg nincs életveszély, a beteg dönt arról, hogy mit lehet vele tenni és mit nem. Sajna, ilyen az élet. Vagy felnő és felfogja a döntése súlyát, vagy belehal. Erőszakkal nem lehet kényszeríteni semmire sem.


Másik lehetőség, hogy azt mondjátok, hogy elesett, beverte a fejét, és kihívjátok rá a mentőt. Aztán amikor kijönnek, csak annyit kell mondani, hogy volt eszméletvesztés, és akkor már kötelesek átvizsgálni.

2015. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hiába jön ki az orvos, a helyszínen nem tud ellátni egy ilyen sebet, kezdeményezni fogja a kórházi felvételt. Ha ezt a beteg elutasítja, nem lehet mit tenni.

Sajnos láttam már hasonlót. A cukorbetegeknél a láb sérülései rendkívül veszélyesek, nehezen gyógyulnak, komoly odafigyelést igényelnek. Az illető nem volt hajlandó orvoshoz menni, csak amikor már menthetetlen volt a végtag, és járásképtelen lett - akkor sem egyezett bele az amputációba. A következmény: a vérbe került baktériumok miatt szívbillentyűgyulladás, agytályog, és több hetes közdelem után halál. Mindez gyakorlatilag saját hibájából.

2015. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Költőnő? ***** válasza:
100%
ha ennyire ostoba a papa, meg fog halni. Nem akarok kegyetlen v tuskó lenni; de ez az igazság.
2015. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!