Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a férjem feltétele az...

Jogos a férjem feltétele az édesapja felé? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Apósom cukorbeteg, és egy éve megsérült a lába a boka fölötti. Először csak egy 10 forintos nagyságú seb volt. Ma már tenyér nagyságú, és mély. Folyamatosan gennyes, büdös, és nő. A bőre körülötte vörös, be van dagadva az egész lába és fáj neki. Egy éve nem mutatja meg a háziorvosnak, mert attól fél, hogy levágják neki. Mindenféle házi praktikát próbál, propolisz, aloé vera, bioptron lámpa, mindenféle kenőcs, hámosító por, elment valami lézeres kezelésre is, de orvosnak nem mutatja meg, mert úgyis kevágnák. Már ott tartunk, hogy megállás nélkül megy a veszekedés, féltjük, hogy elfertőzödik és a végén vérmérgezést kap és tényleg kevágják neki. A férjem most azt mondta neki dühében, ha nem megy el orvoshoz vele egy héten belül és később le kell vágni az időhúzás miatt, akkor nem fogjuk ápolni. Természetesen apósom megsértődött, és engem okol, mert én beszéltem tele a férjem fejét. Ez nem igaz, én csak annyit mondtam a férjemnek, hogy ezzel nagyon gyorsan orvoshoz kell menni. Azóta nincs egy perc nyugalom, hogy a férjem ezt kiejtette a száján. A testvére is vele veszekszik, hogy az apukájuk feltétel nélkül szereti őket, nem kötötte semmihez, hogy felnevelje kettőjüket, így kötelességünk lenne ápolni őt akkor is, ha hibázik. Ebben is van igazság, én elfogadom, de valamivel már muszáj zsarolnunk, hogy orvoshoz menjen, mert már az életével játszik.
2015. jan. 25. 12:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7: Igen, ha kell erőszakkal beletuszakolnám az autóba! De lennének egyéb megoldásaim is. Ha kéne rászánnék pár napot, hogy éjjel-nappal ott vagyok nála és megállás nélkül rágnám a fülét, hogy orvos orvos orvos. Nagyon türelmes és kitartó vagyok :) Szerintem ő adná fel előbb.
2015. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Apósod nagyon felelőtlen. A leírásod alapján fekélyes lehet a lába, amit ha nem kezelnek, szepszist is kaphat, és egyéb fertőzéseket is. Ha a sógorod támogatja őt a felelőtlenségében ahelyett, hogy rábeszélné az orvosi ellátásra, akkor ápolja ő. Ti nem vagytok kötelesek magatokat fertőzésveszélynek kitenni más idiótasága miatt. Tele lehet a seb már mindenféle kórokozóval, ha nem gyógyul el. Nem tudom vannak e gyerekeitek, de én így a közelébe nem engedném őket, és nem mennénk mi sem. Ez nem önzőség, csak a saját egészségetek megóvása. Ha ő az övére nem akar vigyázni, legyen az ő baja. Makacs vénember! Ezt a sógornak is meg kell mondani, akár tetszik neki, akár nem.
2015. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Talán érvelhetnétek neki azzal, hogy az írásos beleegyezése nélkül nem végezhetik el az amputációt, bármennyire indokoltnak tartja az orvos. De az amputáció csak a legvégső lehetőség, mikor már minden egyebet kimerítettek, előbb antibiotikummal fog próbálkozni. Lehet, hogy már az is használna. Persze abból ítélve, ahogy a tüdőgyulladásnál viselkedett, lehet, hogy pszichés problémák is vannak, akkor pedig hiába jössz neki észérvekkel.

Akik az erőszakkal orvoshoz tuszkolást javasolják, nem tudom hogy képzelik el : a kérdező megfogja a bácsit a hóna alatt, a férje meg a lábait, aztán begyömöszölik a csomagtartóba, miközben a bácsi torkaszakadtából ordít és hánykolódik? Ez szerintem emberrablás és személyi szabadság megsértése. Komolyan bajuk lehet belőle. Ameddig nem életmentő beavatkozás, a betegnek joga van az orvosi ellátást visszautasítani.

2015. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mi is ezt mondtuk neki, hogy nem vágják le csak úgy, főleg nem a háziorvos... De hajthatatlan, mert nem értenek ehhez az orvosok, az apukája lábát is szépen ledarabolták. Az antibiotikum vagy bármi más gyógyszer, kenőcs meg arra lenne jó, hogy még inkább meggyorsítsák a fekélyesedést, hogy a végén levághassák, mert az a nagy üzlet a sebeszeknek, mert akkor tudnak kérni hálapénzt. A sógorom nem fogja ápolni, ezt már kijelentette, nem is az a probléma, ha egyszer ápolásra szorulna, mert megtennénk. De ilyen fiatalon, ráadásul a saját hibájából?
2015. jan. 25. 15:33
 15/22 anonim ***** válasza:

Mégis, hogy vállalnátok az ápolását, ha nem hajlandó orvosi segítséget igénybe venni? Ti is megfertőződhettek, rátok is veszélyes. Egy ilyen igénytelen buta embernek a lakása is maga a fertő. Hiszen a seb nedvezik, ő megfogdoz mindent....

Gondolkodjatok már! Ápolja az, aki ebben a felelőtlen hozzáállásban támogatja!

2015. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Mondjátok meg neki, hogy ha elmegy orvoshoz akkor valóban LEHET hogy majd le kell vágni a lábát, mert már túl késő, mert nem ment előbb.

DE ha most se megy el, csak amikor már nagyon súlyos lesz a baj, akkor BIZTOS hogy le kell vágni. Tehát minél előbb megy annál több az esélye. Ha húzza az időt akkor már borítékolva van a lába elvesztés JOBB esetben, mert ez még sajnos végződhet halállal is, ha tényleg ennyire csökönyös.

Minden jót nektek!

2015. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy az apja fél, de nagyon gyerekesnek tűnik. A testvéredet meg biztosan hagyta gyerekkorában az autók elé ugrálni a feltétel nélküli szeretet nevében, amibe megvédeni valakit a saját őrültségétől nem fér bele.
2015. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A sógorod eleve nem hajlandó ápolni, de ítélkezik a férjed fölött ugyanezért?
2015. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én elé állnék, és kerek-perec kijelenteném, hogy:


"Utolsó választás: vagy elmész orvoshoz, és nem biztos, hogy le kell vágni, de cserébe meggyógyulsz, vagy nem mész el orvoshoz, de akkor biztos, hogy meghalsz. Válassz."


Ha hajthatatlan, akkor nem foglalkoznék innentől vele. Nem akarok bunkó, vagy önző lenni, de nincs más választás. Ha valaki ennyire önfejű, makacs és buta, azzal nem lehet mit kezdeni. Viszont én a közelébe nem mennék, és ti is jobb, ha ezt csináljátok, ugyanis abban a sebben már mindenféle kórokozó megtalálható, és nagyon fertőző lehet. Gennyezik, nedvedzik, ő meg összefogdos a kezével mindent. Ti is könnyen elkaphattok valamit. A sógor meg csak fogja be a száját, mert ő is felelős abban, hogy a papa nem megy el orvoshoz. Így ha tényleg levágnák, neki kutya kötelessége lenne ápolni, hisz úgymond "bűntárs" volt ebben. (és ezt meg is mondanám neki) Ilyen nincs, hogy ő nem ápolja, de biztatja, hogy ne menjen orvoshoz, de ha lerobban a papa, akkor meg parancsba adja, hogy nektek kötelező ápolni.


Tehát keményen válaszút elé állítani a papát, mert ennek nem lesz jó vége. Ha nem megy orvoshoz, meghal. Ha később megy el orvoshoz, biztos levágják a lábát.Ha most megy el orvoshoz, akkor még talán menthető.

2015. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

(másik 83%-os vagyok)


Az a baj az ilyeneknél, hogy most hajthatatlan, de amikor tényleg visszafordíthatatlan a dolog, és menthetetlen, akkor meg már elmenne minden orvoshoz, hogy ne haljon meg. :(

Valahogy vegyétek rá, vagy hívjátok ki a mentőt, mert hamarosan tényleg már életveszélyben lesz, ha nem megy el időben orvoshoz. Én megkérdezném tőle (tegyétek ti is!), hogy: ha fél az orvostól meg attól, hogy levágják a lábát, akkor a haláltól nem fél?


Majd írd meg, mi történt, a legjobbakat nektek!


(és a seb irtózatosan fertőző, meg minden, amit seb-nedves kézzel összefogdos, szóval óvatosan!)

2015. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!