Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves kislánynak 80 ezres...

17 éves kislánynak 80 ezres karóra?

Figyelt kérdés

A kérdést légyszi ne helyezzétek át, mert elsősorban családos szülők/tinik válasza érdekel!


Pont ma olvastam egy kérdést, amiben a 17 éves kislány kérdezte, hogy mit csináljon az órájával, ami több mint 70 ezer(!!), hogy ne lopják el. Nekem ennél a pontnál az állam a padlót súrolta, kérdem én: egyesek hogy engedhetnek meg ekkora összegeket maguknak?? Az már csak hab a tortán, hogy pár hónapja szintén egy ilyen kérdést láttam itt a gyakorin, melyben egy 17 éves kislány kérdezi hogy miért baj ha 70-80 ezres órája van. Ez mellé még töltött fel az óráról képet is. Másnak ennyi egy havi fizetése, nem mintha irigy lennék, de ez számomra elképzelhetetlen.Ma már tényleg ez az értékrend? Másoknak alig futja ételre, egyesek meg már jó dolgukban nem tudnak mit venni. Egy 17 éves, nem hiszem hogy annyira tudná az értéket, vagy tudna rá vigyázni. Még a felnőttek 80%-ának sincs ekkora összegű karórája.


Főleg családos embereket kérdezek, ti is ekkora összegeket megengedhettek magatoknak? Tényleg mindenki ilyen gazdag, csak mi vagyunk "csórók"?


2015. jan. 21. 22:20
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sem mindegy, kinek mi az értékrend.


Nem feltétlenül az jelenti az értékrendet, hogy mindenből olcsót veszel, és nem csak a "szegénység" az értékrend.


Ha valaki megteheti akkor miért ne venne 70 ezres órát? De ugyanígy sokan kapnak 100 ezres telefont, 300 ezres gépet, lakást, autót.


Ha lenne/lesz gyerekem, akkor én is arra fogok törekedni hogy megkapjon mindent, és mellette tanulja is meg értékelni. Mert az a baj, sokan úgy nézik hogy gazdag=segge alá tolnak mindent meg úgy állítják be hogy gazdag=majd ha elfogy a pénze. De a valóságban meg, ha valaki megszokja azt az életmódot, vagy szintet, akkor tenni is fog azért hogy megtartsa. Nem feltétlenül a nélkülözéstől fogod megtanulni hogy többre kell vinned az életben, sőt, sokszor pont az a mentalitás megy tovább a gyerekre, amit otthon lát, és meg sem próbál kitörni.


Nekem is van ismerősöm, becsületes munkával, fizetett túlórával több 100 ezret keres havonta, és simán besétál egy Armani ingért, vagy simán vesz egy 100 ezres órát, ha kedve úgy tartja.


Az a baj, mindenki, főleg akinek kevés jut, az a másik zsebében turkál, és azt nézi a másiknak mennyi jutott. És rögtön irigykedni kezd, meg jön a "minek neki ilyen meg ennyi" szöveggel.


Igen, van aki 70 ezret keres egy hónapban, de most ez olyan hogy attól hogy Afrikában éheznek, én még nem fogok együttérzésből éhen halni. Azt kell nézni, hogy más szint, más igények.


"Másoknak alig futja ételre, egyesek meg már jó dolgukban nem tudnak mit venni."

Igen ez így van. De azért általános esetben nem a jómódú ember tehet róla, hogy a szegény az szegény. Nem úgy van mint ahogy a kommunizmusban az emberekbe neveltél hogy "Gonosz tőkés és kizsákmányolt szegény".


Ráadásul az embernek a gyerekéről van szó, normális szülő azt nézi, mit tud és mit adhat meg neki. Persze vannak határok, de most ha valaki szülei annyit kapnak egy hónapban, amennyit a másik egy évben, akkor miért kellene garasoskodnia, és az olcsóbbat venni? Most azért mert másnak nem telik rá, nekem se legyen?


És egy 70 ezres órához azért olajmágnásnak sem kell lenni, csak egy jobban fizető állás kell, ez messze nem gazdagság, főleg hogy nem tudjuk mennyi idő alatt jött össze ennyi pénz nekik. Bár ha úgy nézzük, ha valakinek lassan felnőtt lánya van, az benne van a korban, addigra sikeres ember felépít annyi egzisztenciát amennyi kell neki, van háza, kocsija, megtakarítása. Onnantól meg ki másra költsön mint gyerekre?


De saját példámon nézve, jelenleg végzős vagyok, de hasonló tudással emberek 250-300 körül keresnek, van egy csomó szaknak, gépész, építész, műszaki vezető, infós ahol ezek kb kezdő összegek ha jó állást fogsz ki. Ha 100 elmegy albérletre, meg kajára, akkor is marad jó 150 ezer/hó. Lehet hümmögni hogy ez 2 minimálbér, de akkor is ott van. Lehet belőle gyűjteni lakásra, autóra, akármire, de ha épp úgy tartja az ember kedve, akkor 1 havi "tartalékból" vehet akár 150 ezres órát is, vagy egy jobb telefont, és még csak nem is kell aggódni a jövő havi megélhetés miatt.

2015. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
65%

Azért szögezzük le, valakinek a 70 ezer forint is "csillagászatian" nagy összeg... Mondhatnánk úgy is hogy 1 havi fizetés.

Viszont ezt el kell fogadni hogy egyes családok megtehetik hogy nagyobb értékű ajándékot vesznek a csemetéiknek. Az én férjem tavaly kapott egy 60 ezres órát, (ez van akinek drága, van akinek nem vészes). Nyakláncot is kapott régebben ez kb. 150 ezer medállal együtt. Ez van. Ők jobb helyre születtek.

Nekem lehetőségem nyílt párszor bele látni gazdag családok életébe. Én azóta nem irigykedek. Persze vannak gazdag és boldog családok, ez is tény. De van ez a mondás hogy a pénz nem boldogít. Nyugodj meg, és örülj annak amid van :)

2015. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

A gond szerintem alapból ott van, hogy mindenki magához meg a saját szintjéhez méri a dolgokat. És egyszerűen hülyeség mindent 70-80 ezres fizetésekhez mérni, mikor valaki kereshet simán 160-200 ezreket is, vagy 250-300-at, ami azért még mindig nem egy őrjítően nagy összeg, mégis teljesen más színvonalat tudsz belőle létrehozni.


"De van ez a mondás hogy a pénz nem boldogít. Nyugodj meg, és örülj annak amid van :)"

Meg van az hogy jobb BMW-ben sírni mint biciklin. :)


Amúgy tényleg nem irigykedni kell, viszont az ilyen "önnyugtatgatást" sem szeretem, mikor direkt szólják le azt akinek jobban megy, és úgy állítják be, mintha csak a minimálbéres munka lenne becsületes munka, pedig valljuk be, a többség nem is tesz azért hogy többet kapjon. Tényleg annyit kell tenni, hogy nem összehasonlítgatni gazdagot-szegényt, meg nem azt nézni neki mi van, hanem azt, hogy nekem mi van, és mit tehetek azért, hogy előrébb lépjek. Sőt, szerintem sok ember, ha feleannyit törődne magával, mint mások zsebével, akkor már előrébb lenne a világ.

2015. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
78%
Én is meg fogom venni a gyerekemnek a 70.000 órát ha lesz rá pénzem,és ennyi.A 30 ezres barbi házat is meg fogja kapni,pedig csak 4 éves.Gondolom ezen is kiakadsz...
2015. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
nekem 21 évesen 350e Ft-os laptopom van...én dolgoztam meg érte, félévi fizum volt összesen a gép...mellette van még 3 gépem abból még 2-t már saját pénzből vettem, 1-et meg kaptam...de attól még megtudom becsülni azt is amit kaptam...van aki 18 évesen lakást meg kocsit kap mégsem herdálja el...szóval nem biztos, hogy attól függ mennyi idős! nem kor hanem a felfogás, mentalitás, érettség dönti el, hogy tudja e becsülni a dolgokat...
2015. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire meglep, hogy vannak gazdag emberek? 70 000 ft-ot pedig igazán nem nehéz összespórolni, más ennyiből 2 pár csizmát vagy okostelefont vesz.
2015. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2%
Mit csodalkozol nekem is 100k s orám van 14/F
2015. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom mondani, hogy 70 ezerért egy óra sima designer óra, d&g, gucci vagy ilyesmi. Óra kategóriában a legalja, onnan tudom hogy családi vállalkozásként órákkal foglalkozunk.


Nekem is volt 17 évesen 70ezres órám, egy szülinapomra kértem a családtól, úgy jött össze hogy mindenki beleadott. Tényleg nem nagy szám, erre kár irigykedni.

L22

2015. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Én az általános iskolai ballgásra autómata órát kaptam. és akkor mivan?
máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!