Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves kislánynak 80 ezres...

17 éves kislánynak 80 ezres karóra?

Figyelt kérdés

A kérdést légyszi ne helyezzétek át, mert elsősorban családos szülők/tinik válasza érdekel!


Pont ma olvastam egy kérdést, amiben a 17 éves kislány kérdezte, hogy mit csináljon az órájával, ami több mint 70 ezer(!!), hogy ne lopják el. Nekem ennél a pontnál az állam a padlót súrolta, kérdem én: egyesek hogy engedhetnek meg ekkora összegeket maguknak?? Az már csak hab a tortán, hogy pár hónapja szintén egy ilyen kérdést láttam itt a gyakorin, melyben egy 17 éves kislány kérdezi hogy miért baj ha 70-80 ezres órája van. Ez mellé még töltött fel az óráról képet is. Másnak ennyi egy havi fizetése, nem mintha irigy lennék, de ez számomra elképzelhetetlen.Ma már tényleg ez az értékrend? Másoknak alig futja ételre, egyesek meg már jó dolgukban nem tudnak mit venni. Egy 17 éves, nem hiszem hogy annyira tudná az értéket, vagy tudna rá vigyázni. Még a felnőttek 80%-ának sincs ekkora összegű karórája.


Főleg családos embereket kérdezek, ti is ekkora összegeket megengedhettek magatoknak? Tényleg mindenki ilyen gazdag, csak mi vagyunk "csórók"?


2015. jan. 21. 22:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fiatalok minimum felének, akinek van telefonja, az ennél drágább...nem azt mondom, hogy általanos azmilyen óra, de azért annyira nem véses..egy jobb őra 30 nal kezdődik, de inkább50-nél..


És 17 évesen en sem hivnam kislánynak

2015. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Én a 16 szülinapomra kaptam egy Breitlimg órát. Hogy miért? Akkor éppen az az óra tetszett meg a családban volt már Breitling, tudtam, hogy jó és minőségi óra. Megtehettük, szóval meg is kaptam. Azóta is az egyik kedvenc órám. Nem értettem soha ezt a "valaki éhezik, valaki szórja a pénzt" életszemléletet. Nem a mi dolgunk ezt megoldani, és ha megtehetem hogy százezreket, milliókat költsek órára miért ne?
2015. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
17%
A kérdés szerintem inkább az, hogy miért kell feltétlenül 70ezres óra, mikor ugyanolyan szép másolatot lehetne venni 2ezerért is a piacon. Nekünk is van bőven pénzünk, de soha nem költöttem ilyen luxus cikkekre, amik valójában feleslegesek. Mi a plusz pénzünkből havonta adakozunk, a többit félretesszük, vagy befektetjük, de nem szórjuk ilyen hülyeségekre, mint egy 70ezer forintos óra. Ettől függetlenül, aki megteheti, és erre van indíttatása, hát csinálja, szíve joga. Csak nekünk "átlag" embereknek nem mindig érthető, hogy minek ez a sok felesleges villogás a többiek előtt a pénzzel.
2015. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Van családom és az órák a hobbim.


Ez a pénz nem sok órára. A hazai fizetések és a 27% ÁFA,na a miatt drága az óra.A másik ok az árra a márkanév ami sajna nem tükrözi a valós műszaki tartalmat.

2015. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

"Átlag" ember vagyok, és megértem ha ez valakinek fontos.


Nem gondolom, hogy ez villogás lenne mások előtt.


Nekem nem fontos az óra, a telefon, másnak meg ez a mániája. Ez hobbi és kész. (aztán persze akadnak nyilván, akik azért mert ez a menő, de az ismerőseim körében nem ez a jellemző)


Én imádok síelni és bringázni, nagyon szeretem a technikai felszereléseket.. Mindenem megvan, és sosem elég. Mások szerint hülyeség, nekem meg hobbi.


A hobbi meg lehet sport, ékszer, műszaki cikkek..


#20

2015. jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
22%

az is lehet, hogy meghalt valakije és ezt örökölte


mert kétlem, hogy egy 17 éves órát szeretne ajándékba a mobilkorszakban, ami mutatja az időt és mást is tud..

2015. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadni, hogy van, akinek telik rá, van, akinek meg nem.

Én 400 ezerért kaptam nemrég fényképezőt, ez még durvább befektetés volt, de ez van, szeretem, hálás vagyok érte a nagyszüleimnek.

19L

2015. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért az órát nem szokás évente cserélgetni. Az egyszerűbb Casio modellek 10 ezernél kezdődnek, de szerintem ez alatt nem is nagyon veszel olyan órát, ami 10 évet kibír. (Ha valaki tud olyat, kíváncsi vagyok.)

Elsősorban egy 17 éves nem kislány, nem tudhatod milyen élete van, lehet ténylegesen tisztában van a pénz értékével, gondolom azért is félti az órát, mert ha ellopják nem kap helyette másikat.

A kérdésed másik felét illetően, a mi családunk is megengedheti magának, bár nekem nincs rá igényem, az említett Casioval tökéletesen meg vagyok elégedve.

Nem lesz attól rossz ember valaki, hogy drága holmijai vannak és szerintem a kérdésedben említett lány tisztában van vele, hogy meg kell becsülnie a kapott ajándékot.

Nekem nagyon az jön le, hogy pont a Te értékrended meghatározója a pénz.

2015. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg ezen kell padlót fogni? Egy 70ezres szron? Körbenézek a fiatalokon, és kevésnek van olcsóbb telefonja. Azért ez nem a világvége. Ha 7milliót írsz, akkor tényleg azt mondom, na ez egy tényleg drága óra, és ne legyen kétség, olyanja is van pár tininek, na de hetvenezer...
2015. jan. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Én az érettségire kaptam annak idején ekkora értékben ékszert. Lehet, hogy ő meg letette a nyelvvizsgát, kiváló eredményei voltak a tanulásban, versenyt nyert... akármi. Miért ne kaphatna drága ajándékot, vagy miért ne vehetné a saját zsebpénzéből? (Mostanában a net megint divatba hozta az órákat, hiába mobilkorszak, kezd megint menő lenni.)

Az a másik, hogy nem tudhatod, honnan a pénz rá. 70ezer, nem kétmillió. Egy nagyobb család is összedobhatta születésnapi ajándékra, úgy már simán kigazdálkodható még minimálbér mellett is.

2015. jan. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!