Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves kislánynak 80 ezres...

17 éves kislánynak 80 ezres karóra?

Figyelt kérdés

A kérdést légyszi ne helyezzétek át, mert elsősorban családos szülők/tinik válasza érdekel!


Pont ma olvastam egy kérdést, amiben a 17 éves kislány kérdezte, hogy mit csináljon az órájával, ami több mint 70 ezer(!!), hogy ne lopják el. Nekem ennél a pontnál az állam a padlót súrolta, kérdem én: egyesek hogy engedhetnek meg ekkora összegeket maguknak?? Az már csak hab a tortán, hogy pár hónapja szintén egy ilyen kérdést láttam itt a gyakorin, melyben egy 17 éves kislány kérdezi hogy miért baj ha 70-80 ezres órája van. Ez mellé még töltött fel az óráról képet is. Másnak ennyi egy havi fizetése, nem mintha irigy lennék, de ez számomra elképzelhetetlen.Ma már tényleg ez az értékrend? Másoknak alig futja ételre, egyesek meg már jó dolgukban nem tudnak mit venni. Egy 17 éves, nem hiszem hogy annyira tudná az értéket, vagy tudna rá vigyázni. Még a felnőttek 80%-ának sincs ekkora összegű karórája.


Főleg családos embereket kérdezek, ti is ekkora összegeket megengedhettek magatoknak? Tényleg mindenki ilyen gazdag, csak mi vagyunk "csórók"?


2015. jan. 21. 22:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
15%

dolgozni kell és akkor nincs ebből gond


egyetem mellett dolgozok, eltartom magam, fenntartok lakást, kocsit, és havonta ennyit teszek félre, mint egy ilyen óra ára, mert dolgozok, nem a gyakorin panaszkodok

2015. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
97%
Miért csodálkozol ezen? Ez nem a mai világ vívmánya mindig is voltak gazdagok és szegények. Régen is ez volt: a jobbágy halálra dolgozta magát, hogy ne haljon éhen, a gróf pedig kastélyban válogatott a legfinomabb ételek között. A világ nem változik, nem tudom te hol éltél eddig...
2015. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem luxus de drága. Most pár hónapja kezdődött ez az óra mizéria, nem is értem, kb azóta nem hord senki órát mióta elterjedt a mobil :/. De a fiatalokat könnyű behülyíteni, amelyik jódolgában nem tudja mit vegyen az vesz egy ilyen órát, a többi akinek meg igazából nincs is rá pénze megy utána mint a birka. Inkább utaznának ebből a pénzből...
2015. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Neked a 70 ezres óra drága, több milliárd embernek meg az is óriási luxus ahogy te élsz: ház, áram, internet, kocsi..


Attól, hogy jó cuccokat kap a lány még nem jelenti azt hogy egy kis liba aki nem értékeli a dolgokat..

2015. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ahogy leírtad a lány kérdését, látszik, hogy félti az óráját, szóval nem menőzésből vette. Semmi gond nincs ezzel.
2015. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem is a luxus kategória. Dolgoztam én olyan üzletben ahol forintra átszámolva 3-4 milliónál kezdődtek az órák.

Magyarországon egy olyan embernek aki a felső kb. 300.000-be tartozik, annak egy 80 ezres óra könnyedén kifizethető. Az más téma, hogy van másik 9 millió ember akinek ez csak spórolással vagy egyáltalán nem elérhető kategória.

2015. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Ez a kislányozás olyan lenéző...mármint én ilyenkor egy 8-9 éves gyerekre gondolok. A 17 évest nevezzük inkàbb lánynak. Még nem is nő, de már semmiképp sem kislány.

Nekem ez a szóhasználat azt sejteti, hogy a korod miatt többnek érzed magad egy fiatalabbtól.

Amikor én voltam ilyen "kislány", én is spóroltam és vettem drága dolgokat.

Gondolom az órát ajándékba kapta és ha vigyázni is akar rá, akkor fel tudja mérni az értékét.

Én soha sem voltam gazdag, de ha megtehetném én is megvenném a drágább holmikat is :)

2015. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
88%
Őőő, te kije vagy a lánynak, hogy így érdekel? MErt, ha senkije, úgy semmi közöd hozzá.
2015. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
53%

15 vagyok, ilyen árértékű karórával. Bumm. Then what?!

Megtetszett, kiderült, hogy drága, ezért a zsebpénzemből vettem meg. És még csak nem is túl hivalkodó, nem gondolná az ember, mennyi volt.


Neked ez fáj?

2015. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Értékrend? Ha megteheti (vagy a szülők megtehetik), akkor miért ne venné meg magának?


Nekem nem fontos az óra ára, márkája. Egy 17ezres francia bőr karórám van, amit imádok, és remélem még sokáig tudom majd hordani, nagyon vigyázok rá.

A páromnak már sokkal fontosabb..ő képes lenne 500ezret is kifizetni egy óráért, és akkor ennél még vannak jóval drágábbak is.


Szerinte pedig az ékszerek feleslegesek, nem érti, hogy miért nem jó az ezüst, hiszen ugyanúgy néz ki, mint a fehérarany..neki. Én pedig a fehéraranyat szeretem.


Ami a fizetést illeti..Azért mert valakinek alig futja kajára, attól még aki megteheti az miért ne élvezné azt amiért megdolgozott? Vagy miért ne ajándékozhatná meg a szeretteit, ha megteheti?


Mindig voltak szegényebbek, gazdagabbak.


"Sokaknak ennyi egy havi fizetése."

Én azért tanultam, hogy ne ennyi legyen a fizetésem. Mérnök vagyok, nálunk a fizetés a csillagos ég.


A végzettségemmel netto 250 a kezdőfizetés. Innen aztán feljebb is lehet tornázni, mondtam, határ a csillagos ég.

Olyan szakmát választottam, amiben jó eséllyel mindig kapok munkát, elég jó fizetéssel.

2015. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!