Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves kislánynak 80 ezres...

17 éves kislánynak 80 ezres karóra?

Figyelt kérdés

A kérdést légyszi ne helyezzétek át, mert elsősorban családos szülők/tinik válasza érdekel!


Pont ma olvastam egy kérdést, amiben a 17 éves kislány kérdezte, hogy mit csináljon az órájával, ami több mint 70 ezer(!!), hogy ne lopják el. Nekem ennél a pontnál az állam a padlót súrolta, kérdem én: egyesek hogy engedhetnek meg ekkora összegeket maguknak?? Az már csak hab a tortán, hogy pár hónapja szintén egy ilyen kérdést láttam itt a gyakorin, melyben egy 17 éves kislány kérdezi hogy miért baj ha 70-80 ezres órája van. Ez mellé még töltött fel az óráról képet is. Másnak ennyi egy havi fizetése, nem mintha irigy lennék, de ez számomra elképzelhetetlen.Ma már tényleg ez az értékrend? Másoknak alig futja ételre, egyesek meg már jó dolgukban nem tudnak mit venni. Egy 17 éves, nem hiszem hogy annyira tudná az értéket, vagy tudna rá vigyázni. Még a felnőttek 80%-ának sincs ekkora összegű karórája.


Főleg családos embereket kérdezek, ti is ekkora összegeket megengedhettek magatoknak? Tényleg mindenki ilyen gazdag, csak mi vagyunk "csórók"?


2015. jan. 21. 22:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Élnek emberek a két szélsőérték között is. Nyilván nem mindenki engedheti meg magának, de vannak olyanok, akik igen.
2015. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Most miért is baj, hogy drága órája van?
2015. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Kevés ilyen gazdag ember van, de mért ne élvezzhetnék a pénzt? Nekem mondjuk biztos nem vettek volna a szüleim ilyen drága órát, pedig nagyon lett volna miből, de nekem nem voltak luxus cuccaim soha. Viszont diplomára valószínűleg ilyesmit fogok kérni. Szerintem nem jó egy tinit elhalmozni ilyen cuccokkal, de nem azért, mert másoknak nem telik rá, hanem mert 17 évesen nem tesz nekik jót, ha mindent megkapnak.
2015. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez nektek drága óra?

Egy Rolex másfél millánál kezdőik és az a legalja...

2015. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
33%

Én ismerek olyat gyereket aki már 17-18 évesen 8 általánossal olyan vendéglátóegységet vezetett, aminek csak a franchise jogai kerülnek ilyen laza 21 millió forintba. Használtan is 8-10 milliót érő kocsival jár. (már a másodikkal)

Szerinted? Ez egy ilyen világ. Ha nincs az embernek pénze, akkor szart se ér.

2015. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Azért én nem vennék készpénznek a sok "gazdagságot" amit itt a gyakorin írnak. Tudod: messziről jött ember azt mond amit akar...
2015. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%
A drága dolgok sokáig eltartanak.
2015. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

Sok ember van, aki sokat keres. Lehet, hogy tisztességtelenül szerezte a pénzét, de az is lehet, hogy sok tanulás és munka van a megszerzett vagyon mögött. Egyik esetben sem kell irigykedni rá. Teljesen magánügy, hogy mire költi a pénzét, semmi közünk hozzá.

Az meg, hogy másoknak nem jut enni, tényleg szomorú, és azt gondolom, hogy akinek sok a feleslege, annak erkölcsi kötelessége segíteni azt, akinek nehezen megy, de mindemellett tényleg nem értem, miért baj, ha olyan dolgokra is költ, amit te esetleg nem engedhetsz meg magadnak.

2015. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehetséges, hogy maga kereste meg rá az összeget. (Elég kicsi az esélye)

18 éves vagyok, és én is megengedhetném magamnak, és nem azért mert szüleim pénzelnek, hanem mert megdolgoztam azért a pénzért. :)

2015. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ. Természetesen tudom, hogy semmi nem 100% ami itt van, de szerintem az elég hiteles hogy ide feltöltögette az órájáról a képeket, amikről egyértelműen látszott, hogy nem netről szedett. Na meg miért állna érdekében egy teljesen idegennek hazudni, meg a vagyon helyzetét fényezni, amikor ez egy teljesen annonim oldal, senki nem ismer senkit.
2015. jan. 21. 22:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!