Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan utálom...

Yoshimitcu kérdése:

Szerintetek jogosan utálom apámat?

Figyelt kérdés
10 éves voltam mikor elváltak anyámmal, addig se támogatott semmiben, sokat nélkülöztem, azért váltak el mert nem dolgozott, ivott, míg együtt voltak is csak a folyamatos veszekedést kellett hallgatnom. Utána látogatni se látogatott, elfelejtett. Soha nem kaptam tőle egy forintot se. Egy szutyok embernek tartom utálom. Még az állat is törődik a kölykével. Az ilyet az állatól alábbvalónak tartom. Valahol a papucsállatka szintjén mozog. Annyi hogy mikor elváltak, lemondott a fele házról, de azt is csak azért, mert így mentesült a gyerektartás fizetése alól. De a telek az az övé volt, azt kifizetette anyámmal. Ketten vagyunk testvérek, utána egy forintot nem láttunk tőle (előtte míg együtt voltak addig se). Megérdemelné hogy szembe köpjem. És még képes a fiának nevezni.
2015. jan. 7. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Persze! Köpd szembe azt, akitől kaptál egy fél házat! Írásod alapján nekem is nagyon unszinpatíkus vagy.
2015. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad: A ház feléről teljesen lemondod gyerektartás címen. Végül is ha úgy nézzük, akkor minden hónapban fizet utánad gyerektartást, csak már benne van a házban.


Azt, hogy foglalkozzon veled, vagy + pénzzel támogasson nem lehet erőltetni, sem kötelezni.


Nézd a jó oldalát. Legalább apád lemondott a vagyonáról a te érdekedben.

Más családoknál a részeg, verekedős apa nem hajlandó lemondani a ház feléről, nem fizeti a gyerektartást sem, sőt hiába váltak el a házban marad, és tovább keseríti a család életét. Te piszkosul szerencsés vagy ilyen téren.. De ettől függetlenül: szíved joga utálni apádat, mert téged sem lehet erőltetni vagy kötelezni a szeretetre. Bár kár, hogy ilyen hülyeséggel mérgezed a lelkedet.

2015. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hidd el, te jobb apa leszel Oidipusz!
2015. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Kifejzetten undorìtò, hogy legnagyobb gondod vele az, hogy nem adott neked pènzt.
2015. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek megválaszolására tanul megannyi pszichológus, szerintem kérdezz meg egyet közülük.
2015. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem teljesen jogos az utálatod.

Ha valaki nem képes aztán a gyerekével foglalkozni, az ne vállaljon gyereket egyáltalán.

Jellemző, hogy persze aztán minden teher az anyára hárul... Sajna van ilyen eset nem is egy.

Az előző válaszokkal szerintem nem érdemes törődni, valószínűleg fogalmuk sincs, milyen érzés így felnőni.

(Nem azért mondom ezt, mintha én magam tudnám, az én apám a legjobb apa a világon, de ettől még képes vagyok belehelyezkedni mások szemszögébe.)

2015. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Ne utáld. Az nem jó semmire sem. Nem kell vele foglalkozni.

Az én apukám is hasonló, mondjuk mi nem kaptunk még fél házat sem. :)

Én már nem haragszom rá, egyszerűen csak nem érzem, hogy ő lenne az apukám, nem foglalkozom vele. De nem utálkozom. Kicsit még sajnálom is, mert neki elég szar élete van, mert még mindig iszik és mindenét elissza. Mi meg azóta normálisan, nyugiban élünk.

2015. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból megértem hogy alkoholista,nem foglalkozott veled,de szerintem itt az lesz a legnagyobb gond hogy semmi materiálisat,pénzt nem kaptál tőle..ezért utálni valakit.Különben lehet hogy jobb hogy nem is találkoztatok ha ilyen rongy embernek tartod.

Tehát itt szerintem megint a pénz az úr,írásodból is az tükröződik,hogy nem kaptál pénzt,nincs pénz,pénz...de attól mert nem kaptál semmit,még az édesapád.

(Különben: az én édesapám öngyilkos lett mikor kicsi voltam.Itt hagyott,szóval én is haragszom a saját apámra mert ezt tette,de légyszíves gondold át az utálatodat.)

2015. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogosnak jogos, de nekem az a fura, hogy csak az anyagiakat hajtogatod... nem is az a fontos, hogy nem kaptál tőle szeretetet, hanem hogy nem kaptál 1 ftot sem... én nem tudom hova tart ez a világ, hogy már mindenkit csak a pénz érdekel, na mindegy.
2015. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:

" valószínűleg fogalmuk sincs, milyen érzés így felnőni."


Nekem van. Ettől függetlenül nem utálom az apámat. Tudomásul veszem, hogy ő ilyen, ha bajban van, rendre engem keresnek/találnak meg, mert ilyenkor mindig eszébe jut a telefonszámom, segítek az adott problémáját megoldani, amennyire lehet, de nem tartok vele kapcsolatot, nem keresem. Ennyi.

2015. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!