Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék velük csinálni?...

Mit tudnék velük csinálni? Van sorstársam?

Figyelt kérdés

Előszöris anyámmal van probléma, majd testvéremmel.

Szóval anyám úgy nevelt, hogy nagyon nehezen tudok barátkozni. Igen ő nevelt ilyenre. Még mondta is, hogy örüljek hogy enged engem barátkozni. Napi kétszet meglettem verve anyám és báttyám által kisebb értetlenségek miatt. Beszélni nem tudtam már akkor vertek. Nagyon sok gátlásom van. Párommal több mint 2 éve vagyunk együtt és nem merek lefeküdni vele. Légyszí ne írjatok olyanokat, hogy azért bírja ki, mert közben megcsal.. Mert nem, de nem is ez a lényeg. Szüleim egyáltalán nem segítenek nekem és páromnak, ugyanis messze lakunk egymástól és szó sem eshet az ittalvásról. Párom szülei megakarnának próbálkozni a telefonálással, de anyám szép szavakkal lerázná őket, személyes találkozásnál meg az ajtót csapná rájuk. Tapasztalatból mondom, mert előző páromnál is ezt művelte. Akármit mondok neki, ígérhetek fűt fát, nem érdekli. Sz@rik bele az egészbe... Nagyon elegem van belőle, de ha kell neki valami akkor meg tövig benyal. Annyira sz@réletünek érzem magam.. Csak párom miatt nem adom fel. Pánik beteg vagyok. Nagyon negatív vagyok. Azt tervezem, hogy januárban választás elé állítom őket, hogy vagy méltóztatnak segíteni és itthon maradok, tovább tanulok, vagy nyáron pápá. Most sokan elhordhattok, hogy mit fenyegetem őket, de ebből elegem van... Kőrül nézek mindenhol szetető anyukák segítenek gyereküknek, de nekem nem képesek.

Mikor kisebb koromba sikerült összebarátkoznom valakivel, akkor is anyám elrendezte, hogy ne keressenek. Kitalált random büntetéseket adott és később nem kerestek.. Mikor volt valami őrület, akkor azt akkor engedte meg mikor már nem volt buli a dolog. És itt nem a piálás diszkóba járás cigizés és drogozást gondoltam, hanem pl görkorizás.. Futkároztam barátnőim után. Mikor kaptam végre egy görkorit, senki nem jött le abba..

Volt olyan is, mikor előző nap tettem el kaját másnapra, anyám eltette és a pofámba hazudott, hogy ő nem tette el.

Van sorstársam?

Hogy változtathatnám meg anyámat?

18/L


2014. nov. 27. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az anyád nem fog megváltozni soha. Ebből a szempontból kéne megközelítened a problémát.
2014. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem állítanám őket választás elé, hanem csomagolnék és a saját lábamra állnék.

Felnőtt embert nem tudsz megváltoztatni.


Te viszont elköltözhetsz és élhetsz úgy, ahogy szeretnél.

2014. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, van sorstársad, nem is sejted, hányan :(

Azt viszont értsd meg, hogy anyukád nem fog változni. Ne is próbáld, mert nem fog. Neked lehet változtatni, ha túl szeretnél ezen lépni. Ez így nem élet, nem jó élet. Már 18 éves vagy, lassan alkalmad lesz önálló életet kezdeni. Erre koncentrálj, ne a mostani családodra.

Azt nem mondom, hogy márpedig legyél együtt a pároddal, de ha kitart melletted már 2 éve, akkor talán próbálj meg bízni benne egy kicsit.

2014. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát marad a másik terv..

Az elmenetel.

Egyébként most lesz egy fontos esemény, ami miatt lehetséges, hogy itt lehet éjjel párom. Megbeszéltem anyámmal és jött az én drága testvérem, hogy eltud menni olcsón kollégiumba párom. Benne van az a "megszivatom! nem lehet boldog!" Viszont körbeszimatoltam és nem tud máshol lenni. ;) Szóval tesóm terve nem sikerült.

2014. nov. 27. 15:55
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen megbízom páromban.

Viszont a szerencsém nem áll úgy.

2014. nov. 27. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!