Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg az átlagom jó, addig azt...

Amíg az átlagom jó, addig azt csinálok, amit akarok. Ez miért baj?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogyha pl. hétköznap hívnak egy egyetemista buliba, vagy csak úgy elmegyek a barátaimmal valahová, akkor a szüleim nem szólnak semmit.

15 éves korom óta addig vagyok elengedve, ameddig szeretnék lenni, a 9. utáni nyáron elengedtek fesztiválokra is.

Ezt ki is használom, mert általában minden délután és este megyek valahová, leginkább hajnalban alszom el.

A hiányzásokkal is ez van, amíg nem lépem át a 250 órát, nem piszkálnak.

Amúgy jó a kapcsolatom velük, de nem mindent beszélünk meg. Viszont néhányan ezért furcsán néznek ránk, meg felelőtlennek tartják a családomat.

Nem értem, miért. Van egy nővérem, aki jelenleg külföldön tanul (egyetemista) és egy bátyám, aki egy neves cégnél van vezető pozícióban. Szóval nem hiszem, hogy annyira jellemző lenne a családunkra az elkallódás.


Jók a jegyeim, így az amúgy elég erős gimnáziumban nincs rám panasz.


De miért furcsa az másoknak, hogy nem rabként tartanak a szüleim?

Ez tényleg rossz lenne?


(11.-es vagyok, 16 éves)


2014. nov. 19. 18:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már volt korábban, emlékszem. Nem tudom mi értelme van ugyanazt megkérdezni.

Egyébként én kitűnő voltam gimiben, nem puskáztam és nem lógtam sosem, egyetemet végeztem, jó munkám van, én erre vagyok büszke, de igaz, az sokkal nagyobb dolog, ha te mindezt csalással, és hazugsággal éred el, menj politikusnak, nagy karrier vár ott rád.

2014. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
93%
mégis melyik ez az "erős" iskola? :D
2014. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
95%
Azért baj, mert a jegyek erősen távol állnak egy ember jellemétől. Lehetnek kiválói jegyeid, lehetsz sikeres, hatalom gazdag, ha a jellemed egy jól képzett tujáéhoz hasonlít, nem fogok rád felnézni. Nem csak én nem, más sem, illetve de, a hozzád hasonló siker mániás mű emberek. Persze most még mindenre van válaszod, 16 évesen masszív élettapasztalattal, te vagy az élet királya. :)
2014. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!