Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg az átlagom jó, addig azt...

Amíg az átlagom jó, addig azt csinálok, amit akarok. Ez miért baj?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogyha pl. hétköznap hívnak egy egyetemista buliba, vagy csak úgy elmegyek a barátaimmal valahová, akkor a szüleim nem szólnak semmit.

15 éves korom óta addig vagyok elengedve, ameddig szeretnék lenni, a 9. utáni nyáron elengedtek fesztiválokra is.

Ezt ki is használom, mert általában minden délután és este megyek valahová, leginkább hajnalban alszom el.

A hiányzásokkal is ez van, amíg nem lépem át a 250 órát, nem piszkálnak.

Amúgy jó a kapcsolatom velük, de nem mindent beszélünk meg. Viszont néhányan ezért furcsán néznek ránk, meg felelőtlennek tartják a családomat.

Nem értem, miért. Van egy nővérem, aki jelenleg külföldön tanul (egyetemista) és egy bátyám, aki egy neves cégnél van vezető pozícióban. Szóval nem hiszem, hogy annyira jellemző lenne a családunkra az elkallódás.


Jók a jegyeim, így az amúgy elég erős gimnáziumban nincs rám panasz.


De miért furcsa az másoknak, hogy nem rabként tartanak a szüleim?

Ez tényleg rossz lenne?


(11.-es vagyok, 16 éves)


2014. nov. 19. 18:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván a szüleid azért adtak neked ekkora szabadságot, mert tisztában voltak azzal, hogy felelősségteljes, megbízható lány vagy. Az emberek nehezen fogják fel, hogy azért ebben a korosztályban is vannak értelmes, felelősségteljes emberek. Gondolom nem szoktak balhéid lenni, nem kell a szüleidnek összekaparni a buli után, nem kötsz ki a detoxban stb., mivel ismered a határaidat, mértékletességet tartasz. Így az első alkalmak után is nyugodtan engednek el a szülők. Szerintem.

Jól tanulsz, erre nem lehet panasz (azt mondjuk nem tudjuk, mennyire segítesz otthon, mennyire vagy önálló), de ennyi idősen szerintem amellett, hogy az embernek "a tanulás a dolga", ugyanannyira feladata szórakozni, élni is.

Én sem voltam soha korlátozva, mert mindig is megbíztak bennem, más kérdés, hogy én nem vagyok ennyire eljárkálós típus, nem is voltam soha, így ritkán használtam ki az ilyen szintű engedékenységüket.

20L

2014. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, téged nem neveltek, hanem hagytak nőni, mint a gombát.

16 évesen mindig hajnalban alszol el? Ez valóban felelőtlenség, hogy a szüleidnek egy szava sincs erre.


A rabság és a felelőtlen szabadság között van az egészséges élet. De a tied nem olyan.

2014. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
ja olyan megbizható,csak arra figyel precizen ,nehogy átlépje a 250 órát.Téged csak tartanak, de nem nevelnek.majd ennek is meglesza böjtje
2014. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Ugyan ilyen szüleim vannak, 14 éves koromtól el lettem engedve bárhova, és sosem kellett időre haza érnem és akkoriban nekem még mobilom sem volt, ha baj van. Nincs ezzel gond, amíg tartja az ember a határokat és nem fajulnak el a dolgok. Normális embert akarnak belőled faragni és aki mást mondd, menj el mellette. Én a mai napig hálás vagyok a szüleimnek azért, amiért soha nem korlátoztak. Cserébe normálisan tanultam, nem fetrengtem a hányásomban (jóó azért voltak keményebb bulik, de nem detoxban kötöttem ki) valamint nem lettem drogos és soha nem nyúltam droghoz, ja és terhes sem lettem. Valszeg letettél valamit az asztalra, ami miatt nem határolnak be. Akiknek ez szemet szúr azért van, mert irigykednek, hogy kaptál ennyi bizalmat a szüleidtől. enniy (28/N)
2014. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%

Igazából az előttem levő mindent elmondott.

Mindenesetre még szerencse, hogy a tanulmányaidban erős vagy, és jó jegyeket kapsz, de az se a szüleid érdeme. Sőt, talán nem is a tiéd csak megáldott a sors ilyen "ésszel". :)

Viszont, ha valóban jók a jegyeid arra, ha a szüleidnek nincs is esze neked lehetne arra is eszed, hogy suli ideje alatt ne hajnalozz. :)

2014. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

valószínű irigyek, akiknek a szülei nem ilyen engedékenyek.

más kérdés, hogy vajon mikor tanulsz és pihened ki magad ha hajnalokig vagy fent.

meg hogy talán azért vannak jó jegyeid mert annyit hiányozhatsz amennyit akarsz, és feltételezem a dolgozatokat ellógod és majd utólag írod meg amikor megvannak a kérdések..

sok gyerek csinálja ezt.

úgyhogy rajtad áll, de szerintem az nem normális, hogy 250óráig hiányozhatsz. meg kell tanulni, hogy később sem így fog menni, hogy nincs kedvem nem megyek dolgozni.

de te életed, nincs jogunk beleszólni.

de továbbra is fenttartom, hogy akik nagyon kukacoskodnak neked, azok irigyek a szabadságod miatt.

szerintem érdemes a szülőnek az aranyközéputat megtalálni.

hogy nem tartanak pórázon, de azért vannak határok.

2014. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Mit takar a jó átlag amúgy? Az erős gimi miatt kérdezem (ott egy gyengébb is lehet jó).
2014. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó barátnőm hasonlóan nevelkedett, mint te. Egyetemen jött rá, hogy tulajdonképpen egész életében le se sz.rt.k a szülei. Mindent megadtak neki, csak törődést és szeretetet nem.
2014. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok még, az előzőt a kettesre értettem.
2014. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 alfissimo válasza:
31%
na hát az utolsó két hozzászóló is azon emberek csoportjába tartozik akiket említettél hogy nem érted miért zavarja őket. Sok válasz létezik erre szerintem, de az egyik és szerintem a leghelytállóbb az, hogy magyarországon még mindig az emberek nagy része konzervativ, "régimodi" felfogást látja jónak. És ezzel nem azt mondom hogy rossz volt anno hogy nagyon fogták a gyerekeket, de! és ez a lényeg talán: minnél jobban tiltasz valamit egy fiatalnak, általában annál jobban fogja érdekelni. Miért lenne az baj hogy ha ténylegesen jól tanul, semmi gond vele, hogy eljár szórakozni, lógni a barátokkal. Senki, de senki nem fogja visszaadni azt az időt amit most elszalasztasz a fiatal korodból. Most élsz! Most kell tapasztalnod! Most kell szarba kerülnöd máskülönben kikerülsz majd a nagy világba a steril családi házból ahonnan akkor mentél el ha hétvégén anyádat kisérted a piacra vagy ha suli mentél. És ott fogsz állni és fogalmad nem lesz a világról. Meg kell találni az arany közép utat! Nem túlságosan engedni a buliknak, de mégsem szabad elkajlódni! Szerintem.. Persze ez csak egy vélemény. Üdv. Z
2014. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!