Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amíg az átlagom jó, addig azt...

Amíg az átlagom jó, addig azt csinálok, amit akarok. Ez miért baj?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogyha pl. hétköznap hívnak egy egyetemista buliba, vagy csak úgy elmegyek a barátaimmal valahová, akkor a szüleim nem szólnak semmit.

15 éves korom óta addig vagyok elengedve, ameddig szeretnék lenni, a 9. utáni nyáron elengedtek fesztiválokra is.

Ezt ki is használom, mert általában minden délután és este megyek valahová, leginkább hajnalban alszom el.

A hiányzásokkal is ez van, amíg nem lépem át a 250 órát, nem piszkálnak.

Amúgy jó a kapcsolatom velük, de nem mindent beszélünk meg. Viszont néhányan ezért furcsán néznek ránk, meg felelőtlennek tartják a családomat.

Nem értem, miért. Van egy nővérem, aki jelenleg külföldön tanul (egyetemista) és egy bátyám, aki egy neves cégnél van vezető pozícióban. Szóval nem hiszem, hogy annyira jellemző lenne a családunkra az elkallódás.


Jók a jegyeim, így az amúgy elég erős gimnáziumban nincs rám panasz.


De miért furcsa az másoknak, hogy nem rabként tartanak a szüleim?

Ez tényleg rossz lenne?


(11.-es vagyok, 16 éves)


2014. nov. 19. 18:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Hmm, multkor elmentem iszogatni par volt osztalytarsammal(egyetemistak, foiskolasok vagyunk). Az egyikuk meghivott egy 15-16 eves lanyt , neztunk is, hogy ez ki, nem is ismerjuk. Mikor kicsit tavolabb ment, megszolalt a pasi, hogy nem is kell, nagyon osszebaratkozni vele,csak az estere hozta el "maganak".Mondta, hogy el van eresztve, szoval mar jol jon, emellett par pia utan az ember fia nem unatkozik mellette. Ez is hetkoznap volt, csutortokon.

Ha esetleg te lennel az, hat nagyon sajnallak

2014. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Itthon nem kell semmit csinálnom, megcsinálja más (akinek fizetünk érte).

Nem mondom, hogy nincsenek durva éjszakáim (volt, hogy 1 óra alvás után ültem be témazárót írni reggel 8-kor), de sok órám kiesett (összesen 17 órám van, péntekenként nincs egy sem), így élvezem a szabadságot.


Az átlagom jelenleg 4.65, de még vannak bent javítatlan dolgozataim.

Igen, részben azért is vannak jó jegyeim, mert okos vagyok (magyarból és töriből sosem puskázok, mégis csak ötöseim vannak), vagy azért, mert előre megkapom a dolgozatot, itthon kidolgozom úgy, hogy ötös legyen és órán kicserélem a lapokat (fizikából így csinálom már 3. éve), biológiából egy másik évfolyam mindig egy órával előttünk írja a dolgozatokat, így mindig lefotózzák és ideadják, így az is simán megy, kimásolom telefonból a válaszokat. Idegennyelveim már nincsenek, osztályozóvizsgát tettem belőlük (ötösre).

Meg minden tárgyból felelek az első hetekben, amikor még könnyű az anyag és a tanárok is örülnek, hogy jelentkezek magamtól. Szóval hiába nincs semmi fogalmam a biológiáról, vagy a fizikáról, a tanári kar mégis baromi okosnak gondol és így máshogy is állnak hozzám.


Az egyetemista barátaim, barátnőim nem kihasználás céljából hívnak magukkal, mivel évek óta ismerem őket és sosem történt közöttünk semmi, nem is próbálkoztak. Egyszerűen csak egy nagyon jó baráti társaság vagyunk és ennyi. Sokukat a testvéreim által ismertem meg, de népszerű is vagyok. Szóval nem én vagyok a buta lány, akit az emberek kihasználnak, ezt biztosan állítom.

2014. nov. 19. 18:52
 13/23 anonim ***** válasza:
97%
12: Kérdező ezzel meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet, hogy miért baj, ahogy élsz. Őszintén sajnállak.
2014. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Felesleges sajnálni.
2014. nov. 19. 18:58
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Okos egészen biztos nem vagy. Középiskolában magyarból, töriből (sőt a többi tárgyból is) röhögve össze lehet hozni a ötösöket. Egyszerűen lusta vagy és felelőtlen. A szüleidnek pedig csak az eredmény számít. Gondolom vállalkozók, akik nem a törvény szabályai szerint játszanak.

Kár, hogy közgáz helyett, nem pszichológiára jártam. :)))

2014. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem lusta vagyok.

Csak nem akarok olyan tárgyakkal szenvedni, amivel nem fogok a jövőben foglalkozni és nem kell a továbbtanuláshoz.

Inkább másra fordítom az időmet.

2014. nov. 19. 19:01
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
14: Kérdező, majd, ha valóban okos leszel, akkor rájössz, ha meg nem hát isten őrizzen téged attól, hogy mi vár a jövődben rád. :( Úgyhogy hidd el, van miért sajnálni téged.
2014. nov. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A testvéreimtől tanultam ezeket... Elég sikeresek az életükben, nem kell félteni a jövőtől.
2014. nov. 19. 19:02
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ja így nagyon nehéz ötösnek lenni hogy a nehezebb tantárgyakból előre tudod mi lesz.. de akkor se tanulod meg hanem leírod és majd kicseréled... értem én

+250 óra hiányzás mikor gyűlik így össze.. heti 17órával.:D

nem tudom eldönteni, hogy dicsekvésből írtad ezt ki? vagy mégis milyen választ vársz?

2014. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Már megint itt vagy? Te beteg vagy!
2014. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!