Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én fogom fel rosszul ezt a...

Én fogom fel rosszul ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Eloszor is bocsanat, hogy ekezetek nelkul irok, de telefonrol vagyok, valamint hosszu is lesz kicsit a tortenetem. 18 eves lany vagyok, iden erettsegiztem es tul sok emeltet vallaltam be, ami miatt el is szurtam a pontjaimat es nem vettek fel sehova sem. (430 pont felettieket jeloltem meg, es 4 evig a gimnaziumban jeles tanulo voltam). Persze a szuleim ezt nagyon rosszul eltek meg es en is, mert csalodtak bennem, igy meg en is magamban. Nagy nehezen tultettem magam rajta, de OKJ-s tanfolyamra nem engedtek el a szuleim, mondvan, hogy keszuljek inkabb ujra az erettsegikre. A jogositvanyomat sikeresen megszereztem, keszulok ujra az emelt erettsegikre folyamatosan, es a felsofoku angol nyelvvizsgamra is. Viszont az a helyzet, hogy egy fizetesbol elunk, persze edesapamebol, viszont ez az egy fizetes 700.000 Ft. Eddig nincs is semmi gond, de edesanyam nem dolgozik, es apukam szerint nem is fog mert jol erzi magat itthon. En is elkezdtem szeptemberben allast keresni, rengeteg helyre jelentkeztem, de anyukam allandoan azzal piszkalt, hogy meg miert nem talaltam semmit, termeszetesen a mai vilagban es itt Magyarorszagon ez nem olyan egyszeru dolog, de en mindent megtettem. Most sikerult allast talalnom egy ruhazati uzletben, es rengeteget dolgozom, ezert kapok kb 60-70.000 forintot havonta. Az elso honapban nem fogok teljes fizetest kapni, de megkerdeztem a szuleimet hogy szeretnenek-e a fizetesembol egy kis reszt. Edesapam nem fogadta el, viszont edesanyam kikototte hogy minimum 20.000 forintot ebbol szeretnenek, valamint a berletemet (kb.21.000 Ft) en allom mostantol, es a telefonszamlamaz is (kb.5-6.000 Ft), es zsebpenzt sem kapok mar mostantol. Ha ezt osszeszamolom joforman el is ment a fizetesem azonnal, raadasul hogy az elso honapban nem kapok teljes osszeget igy meg nem is lesz mindenre eleg penzem. Nem tudom, ez edesanyamtol mennyire fair dolog, termeszetesen tudom, hogy illik hazaadni, ezert is kerdeztem ra. Nem kerek becsmerlo es leszolo valaszokat, inkabb velemenyt mert tenyleg sokat dolgozom ezert a kis penzert is. Koszonom szepen!

2014. nov. 10. 23:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

1. Az hogy edesanyad dolgozik vagy sem, ahhoz semmi kozod, ez a szuleid dontese nem a tied

2. Hogy mennyit kell hazaadni, az is a szuleid dontese, teljesen jogos es ertheto, hogy ha mar dolgozol, jarulj hozza a kozos koltsegekhez. Havi 20e forint egy minimalis osszeg.

3. Vesd ossze ezt azzal hogy ha a szuleid nem tennenek teto a fejed fole, etelt az asztalodra, akkor az mennyibe kerulne neked, mennyi maradna a fizudbol.

4. Nyilvanvaloan mindenki azt gondolja hogy ez atmeneti helyzet. A helyedben kokemenyen tanulnek es megprobalnek bejutni egy egyetemre, ha nem is arra amit megjeloltel, hanem egy masikra.

5. Ez a munka teljesen jol demonstralja azt hogy mi var rad az egesz eletedben, ha nem sikerul egyetemet vegezned.


En szemely szerint semmi kivetnivalot nem talalok a sztoridban, korrektnek gondolom.

2014. nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mivel velemenyt kertem, ezert minden eddigi valasznak nagyon orulok es koszonom szepen!
2014. nov. 11. 08:06
 13/16 kovpet ***** válasza:
72%

Abban tényleg nincs kivetnivaló, ha valaki ad haza a fizetéséből. Sőt, kell is.

De ebben az esetben vérlázító, hogy az, aki állja a cechet, nem kér pénzt, a kitartott meg követel egy húszast havonta. Az pont a végtelenszerese a nullának, amit ő ad bele a családi kasszába. Véleményem szerint mivel a fater nem kér pénzt és mivel csak ő keres, így az övé a döntő szó pénzügyekben, így én nem adnék a helyedben. Vagy ha adnék, akkor csak az ő kezébe.

2014. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20%

szerintem meg az a verlazito hogy az edesanyjat kitartottnak nevezed.


Qrvara semmi kozod hozza, hogy dolgozik-e vagy sem, ez kizarolag az o meg a ferje dontese.

2014. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kovpet ***** válasza:
72%

"es apukam szerint nem is fog mert jol erzi magat itthon"


Nem azért nem dolgozik, mert beteg vagy mert pont elvesztette az állását, hanem azért, mert LUSTA. Nem is keres munkát, mert jó így neki.


Igaz, a "kitartott" nem jó szó, mert az egy büntetőjogi fogalom. Ha tudsz jobbat, mondd, nekem nem jut eszembe.


Minden esetre ennek fényében elég furcsa, hogy követelőzik.

2014. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
41%

"Nem azért nem dolgozik, mert beteg vagy mert pont elvesztette az állását, hanem azért, mert LUSTA"


Azert nem dolgozik munkahelyen, mert a csalad nincs raszorulva. Ettol fuggetlenul meg a csaladdal kapcsolatos munkakat elvegezheti. Ebben semmi negativ dolog nincs, csak nehany irigy, buta ember fejeben.


Nezz mar korul nyugaton, rengeteg anyuka marad otthon a gyerekek mellett, ha a ferfi meg tudja teremteni a csalad ellatasahoz szukseges anyagi korulmenyeket. Es ott senki sem nevezi oket kitartottnak, sot ez teljesen termeszetes. Az lenne az idealis, ha ez minden nonek tenyleg csak valasztas kerdese lenne, hogy otthon akar-e maradni, vagy elmegy dolgozni.


Ellenben a kerdezonek meg nincs ferje, nincs sajat csaladja, neki meg nem valasztas kerdese, hanem kenyszer, es teljesen normalis, ha neki dolgozni kell mennie.


Ez a "kitartott" meg "nagysagos asszony" baromsag a 40 ev szocializmusanak a negativ maradvanya, ott kenyszeritettek a noket munkaba, mert kellett az olcso munkaero, es melle tettek az ideologiat is.

2014. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!