Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én fogom fel rosszul ezt a...

Én fogom fel rosszul ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Eloszor is bocsanat, hogy ekezetek nelkul irok, de telefonrol vagyok, valamint hosszu is lesz kicsit a tortenetem. 18 eves lany vagyok, iden erettsegiztem es tul sok emeltet vallaltam be, ami miatt el is szurtam a pontjaimat es nem vettek fel sehova sem. (430 pont felettieket jeloltem meg, es 4 evig a gimnaziumban jeles tanulo voltam). Persze a szuleim ezt nagyon rosszul eltek meg es en is, mert csalodtak bennem, igy meg en is magamban. Nagy nehezen tultettem magam rajta, de OKJ-s tanfolyamra nem engedtek el a szuleim, mondvan, hogy keszuljek inkabb ujra az erettsegikre. A jogositvanyomat sikeresen megszereztem, keszulok ujra az emelt erettsegikre folyamatosan, es a felsofoku angol nyelvvizsgamra is. Viszont az a helyzet, hogy egy fizetesbol elunk, persze edesapamebol, viszont ez az egy fizetes 700.000 Ft. Eddig nincs is semmi gond, de edesanyam nem dolgozik, es apukam szerint nem is fog mert jol erzi magat itthon. En is elkezdtem szeptemberben allast keresni, rengeteg helyre jelentkeztem, de anyukam allandoan azzal piszkalt, hogy meg miert nem talaltam semmit, termeszetesen a mai vilagban es itt Magyarorszagon ez nem olyan egyszeru dolog, de en mindent megtettem. Most sikerult allast talalnom egy ruhazati uzletben, es rengeteget dolgozom, ezert kapok kb 60-70.000 forintot havonta. Az elso honapban nem fogok teljes fizetest kapni, de megkerdeztem a szuleimet hogy szeretnenek-e a fizetesembol egy kis reszt. Edesapam nem fogadta el, viszont edesanyam kikototte hogy minimum 20.000 forintot ebbol szeretnenek, valamint a berletemet (kb.21.000 Ft) en allom mostantol, es a telefonszamlamaz is (kb.5-6.000 Ft), es zsebpenzt sem kapok mar mostantol. Ha ezt osszeszamolom joforman el is ment a fizetesem azonnal, raadasul hogy az elso honapban nem kapok teljes osszeget igy meg nem is lesz mindenre eleg penzem. Nem tudom, ez edesanyamtol mennyire fair dolog, termeszetesen tudom, hogy illik hazaadni, ezert is kerdeztem ra. Nem kerek becsmerlo es leszolo valaszokat, inkabb velemenyt mert tenyleg sokat dolgozom ezert a kis penzert is. Koszonom szepen!

2014. nov. 10. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

S ő nevezi magát anyának...? Részvétem. Nem Te fogod fel rosszul. Igyekszel és ellehetetlenít? Nem értem :( Apád fizetése, anyád helyzete, a Tied... Nem kicsit durvák az elvárások, szegény leány.

Apád helyében kicsit kiosztanám anyádat...

2014. nov. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem beszelve arrol, hogy nagyon stresszes egy munka, es evekkel ezelott a gyomrommal gondok voltak a stressz miatt, de ez ujra elojott az utobbi napokban megjobban, mert egyszeruen mar most elment fejben az a kis penz is amit meg meg sem kaptam.
2014. nov. 11. 00:13
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Édesanyád helyében kicsit a lelkembe néznék. Nyilván, minden lapnak két oldala van, értem, hogy nem szükséges, hogy ő munkába álljon, mert édesapád fizetése elég mindenre, de ezt mégis hogy gondolja? Milyen alapon kér Tőled pénzt, na és ennyit? Mire kell neki? Szerintem becsülendő, hogy igenis kerestél munkát úgy, hogy anyagilag nem feltétlenül van rá szükség még.

Kérlek, beszélj apukáddal, mert anyukád hozzáállása konkrétan nonszensz.

2014. nov. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy kozben edesapam neha elegge kicsapongo eletet el, sokat eljar a haverjaival, alig van otthon hetvegen is, mert eljarkal, persze stresszes a munkaja es neha muszaj neki is kikapcsolodnia, de o tenyleg sokat nincs otthon meg a szabadidejeben sem, es azert nem szol edesanyamnak ezekert a dolgaiert, meg akar azert hogy esetleg nezhetne allast, mert igy legalabb anyukam nem szol neki ezekert a dolgokert. Nagyon osszetett a helyzet, es a gondot mar a 12 eves hugomon latom, aki akaratos, visszabeszel, lekezel mindenkit, a szuleimet is, es nem lehet vele beszelni sem sajnos, raadasul ezek ra is vannak hagyva.
2014. nov. 11. 00:36
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem fogod fel rosszul a helyzetet. Valszeg anyukád nevelni próbálna és azt akarná, hogy lásd mi-mibe kerül, ha már dolgozol, de kicsit átesett a ló túlsó oldalára, főleg, mert szerintem teljesen értelmes fiatalnak tűnsz. Ergo szerintem magadtól is tudod, hogy milyen nehéz minden és a megélés is. Nem tudom mit tennék a helyedbe, első hónapot benyelném, hogy lássa, hogy nem pusztán csak lázongsz ellene, aztán meg beszélnék apáddal a helyedben, hogy együtt üljetek le közösen megbeszélni ezt, mert hát hagy legyen már egy kis örömöd abba, és azért amiért te dolgozol meg. Örömöd pedig akkor leled benne, ha nem csak alapvető szükségleteidre költheted a kereseted, hanem bármi más apróságot is megvehetsz belőle.
2014. nov. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ugy tunik hogy egy ujabb manipulativ, tudatlan hipokrata anyaval van dolgunk...
2014. nov. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Mivel te nem fogsz 700.000 forintos fizetést keresni éeltedben, és egyszer kirepülsz a családi házból, így meg akarja neked mutatni anyukád, hogy be kell osztani a mai fizetéseket.

Nem tudom mivel keres apukád 700-at, de a fizetések 80%-a ilyen alacsony mint a tied, (és enyém is), és neked ebből kell megtanulnod gazdálkodni már otthon, és nem az apukádéból.


Elhiszem, hogy rossz neked, én is 70.000-et keresek, és 20-at leadok, sőt már 30-40et akartak elkérni.

2014. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
életedben*
2014. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

7-es vagyok.


Egyébként anyukád egyrészt jót akar, de valamit rosszul is csinál, mert nem dolgozik. Ő milyen családfenntartó szerepet tud felmutatni, vagy mit tesz a kasszába? Elvan egy gazdag pali mellett akit kifogott.


Valahol rossz is amit csinál.

2014. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Termeszetesen tudom, hogy nem akar rosszat, viszont meg is rosszul jon az egesz ki. Nem nyavajgok, vilag eletemben nem erositettem kicsit sem a "hisztizek mindenert hogy megkapjam" emberek taborat. Megbecsulom a penzt es minden mast is. Edesapamnak ez az elso munkahelye ahol meg most is van, O is lentrol kezdte, csak feljebb jutott, de a poziciot nem neveznem meg. Tisztelem amiert tisztesseges uton jut ehhez a penzhez hozza. Csak edesanyam ugy veszem eszre, hogy ezt kihasznalja.
2014. nov. 11. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!