Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 50 ezret kapok a szüleimt...

Havi 50 ezret kapok a szüleimtől, szerintetek ez túl sok?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, másik városban tanulok, szóval kollégiumban lakom. A kollégium díját a szüleim fizetik, és ezen felül kapok még havi 50 ezret, a többi kiadásomat ebből kell fizetnem : utazás, kaja, ruha, ilyesmik


Az utazásra kb 18 ezer megy el, mert minden héten hazautazok.

Dolgozok is még, amiből kb havi 35 ezer jön össze.


Mit gondoltok, szerintetek túl sok pénzt adnak nekem a szüleim?


20/L


2014. nov. 2. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem túl sok. Gondolom a koleszban, tanulás és munka mellett nem főzöl. Ebéd kb. egy ezres a kajáldában vagy valami gyorsétteremben, reggeli, vacsi, egy nap kb. 1200. ez szorozva 20-al az 24 ezer. Utazás 18 ezer, tartunk 42 ezernél. Marad 8 ezer ruhára, szórakozásra, pipere cuccokra, ami nem sok.

+ még amit te keresel. Abból tudsz félretenni.


Ha jól álltok, akkor teljesen rendben van, és nappalin első a tanulás, nem pedig a munka.

2014. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem. Én olyan 35-40ezret szoktam kapni. Ha eszek normálisan nem csak instant levest meg zsömlét, azért ez bőven elfogy.

Ha nem megterhelő a családnak, akkor ez teljesen rendben van.

2014. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Pont jó.És normális a hozzáállásod a pénzhez.
2014. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Tekintettel arra, hogy ebből lejön az útiköltség, és akkor marad úgy 30 ezer, nem sok. És ha tényleg okosan használod, és félreteszed, akkor nem "elítélendő", hogy nem szólsz a szüleidnek - bár ha úgyis keresel hozzá, akkor én a helyedben csak az útiköltségre kérném el a 20 ezret... Legfeljebb 30-at... De én ebben a tekintetben sosem voltam "normális", a szüleimnek akkor is azt mondtam, hogy van pénzem, amikor nem volt (bár szívesen adtak volna) - büszkeségből:S (Nem arra gondolok, hogy akkor nem fogadtam volna el, ha valami alapvetőre lett volna szükségem, de szerencsére legfeljebb csak "hónap végi", átmeneti pénzzavaraim voltak, általában én is tudtam félretenni a diákmunkámból)
2014. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Én néha beszámolnék otthon hogy félreteszek egy csomó pénzt belőle, hátha problémát jelent nekik.


Egyébként nem sok amit elköltesz, ha a nagyobb kiadásaidat is magad fedezed akkor több is hamar el tud fogyni egy rosszabb hónapban.

2014. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az furcs, hoyg kevesebbet adnának, ha tudnák, hogy nem fogy el. Én már 7-8 évesen is úgy kaptam osztálykirándulásra zsebpénzt, hogy a maradékot megtarthatom. Ezzel ösztönöztek a spórolásra, különben biztos mindent elköltöttem volna, tudtam, hogy nekik nincs szükségük arra a párezer forintra. És mindig azok költöttek többet, akik nem örökbe kapták.
2014. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szülők anyagi helyzetétől füg nem a te igényeidtől. Van ahol sok lenne van ahol nem, ezt így nem lehet megmondani.

Utolsó lehet azért adnának kevesebbet mert ezt is csak nagyon szűkölködve tudják adni és ha elég lenne 40 ezer akkor kevesebbet kellene nélkülözniük ha úgyis megmarad pkl.

2014. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi 66 ezret adunk a fiunknak, ebből fizeti a kolit és a hazautazást is. A ruháit mi fizetjük,de arra nagyon ritkán kér. Ha ennél több kellene neki, akkor azt mondanám, dolgozzon, de inkább beéri ennyivel, mert azt mondja, nagyon sokat kell tanulnia. Szerintem hogy sok vagy nem, azt a szüleid mondják meg, bírják-e vagy sem. Te úgy látom nem szórod a pénzt és keresel is mellette, ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2014. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
utolsó előtti, szerintem nem olyan rossz a helyzet, vagyis nálunk ennyit csak az kap, aki jómódú családból származik. Vagy a szülők tényleg nem tudják, mi mennyibe kerül. Meg szerintem ha ez nagyon nehezen jön ki, akkor kevesebbet adnának, és megkérnék a gyereet, hogy próbáljon abból megélni. De mivel eleve ennyit kapott, gondolom, nem olyan nagy érvágás, ezért nem értem, hogy mért adnának kevesebbet, ha már egyszer úgy ítélték meg, hogy ennyit szánnak a gyerekre. Ha spórol, akkor meg jutalmul hadd tegye el a maradékot, ez motiválja.
2014. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Hát figyelj, ez tényleg csak a családi kasszától függ.

Én 4 órásként dolgoztam suli mellet, szüleim fizették a kolit-egyben a kaját is, ami 20000Ft volt.

Ruhát, bérletet, piperét vettem a megkeresett pénzemből.

Ha tudnak akkor szerintem normális, hogy támogatnak.

Nálunk nem volt rá lehetőség, sokszor nem értem vissza vacsorára koliba, ilyenkor éhes voltam, de nem volt mit ennem. Jobb ha van a hátad mögött egy kis pénz, sose tudni, hogy mire kell, és mellette keresel is, szóval nem ingyen élő vagy. Nyugodtan tedd el félre a pénzt, karácsonyra meg vegyél maximum kicsit többet, vagy vigyél haza egy kis bejglit vagy vedd meg te a karácsonyi koszorút stb, és nem legyen lelkiismeret furdalásod.

2014. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!