Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit szólnátok ha a...

Szülők ti mit szólnátok ha a 16 éves lányotok 40 éves férfival jönne össze?

Figyelt kérdés

2014. okt. 27. 21:05
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
67%
Nem 20 éves vagyok, hanem 30. Némi élettapasztalat után álltam be újra tanulni, szóval nem 20 éves idealista vagyok. Láttam és látok eleget. Sokan néznek el mindent a gyereküknek, ami aztán meg is látszik az életükön később. Ha én annyira félrenevelem a gyerekem, hogy 16 évesen gyámhatósághoz fordul, hogy hozzámehessen egy 40 éveshez - nem hiszem, hogy az olyan egyszerű lenne.. - akkor meg is érdemlem. Miért olyan nehéz számodra ezt elhinni? Elég jó emberismerő vagyok, tudom, mivel lehet az "ellenség" karmai közé kergetni egy naiv gyereket. Hidd el, ha egyszer oda jutok - amit kétlek - akkor nem azokat az eszközöket fogom alkalmazni. A gyereknevelés nem arról szól, hogy rá van hagyva minden, aztán nekiugrasz, ha valami olyat csinál, ami nem tetszik. Születésétől kell építeni a bizalmat, a jellemét és agyát, és akkor lesz elég esze elkerülni az efféle dolgokat. Ha úgy látom, elrontja az életét, akkor közbelépek. Nem különösebben érdekel, hogy ő miben fogja megtalálni a boldogságát, milyen szakmát választ, akár melyik nemhez vonzódik (sajnálnám, ha a sajátjához, mert nehéz élete lenne, de ezért nem haragudnék rá), stb, de ameddig gyerek, addig nem fogja egy vén kéjenc szextárgynak használni az áldásommal. Ahogyan egy előző leírta, kizárólag a friss hús és a gyermeki naivitás vonzza ezeket az embereket. Mert egy 16 éves istenít egy bölcs férfit.. aki a saját korosztályában pedig általában labdába sem rúghat, annyira gázos alak. Ja, és a megcsalást még 30 évesen is gerinctelennek tartom, és borítanám ért a házasságot. Ez nem az idő múlásának kérdése, hanem értékrend, jellem és tisztelet, és ami nagyban megkönnyíti egy esetleges döntést, életképesség egyedül. Aki csak legyint rá, ott megalkuvás, vak szerelem vagy anyagi érdek áll a háttérben. Egyik sem egészséges hozzáállás. De miért is olyan nehéz számodra elfogadni, hogy van, aki nem támogatná a 16-40-es kapcsolatot? Szerintem a bólogató "úgysem tudok beleszólni" hozzászólók nagy része sem támogatná, csak reménykedne, esetleg óriási balhét csinálna belőle, amivel még jobban elmérgesíti a helyzetet.
2014. okt. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
90%

"De miért is olyan nehéz számodra elfogadni, hogy van, aki nem támogatná a 16-40-es kapcsolatot? " - nézd, nagyjából senki se TÁMOGATNÁ - én se... ez nyilván való. Itt a polémia arról megy, hogy ki tenne ellene akár erőszakkal is... abból meg szerintem nincs olyan vészesen sok, amit meg abból gondolok, hogy látom:) Szóval pont az a vicc, hogy olvasva a GYK bizonyos rovatait, egy sokkal konzibb társadalom képe rajzolódik ki, mint amit az ember érzékel, vagy a statisztikák alapján tapasztal.

Az meg vitathatatlan, hogy mindenkinek megvan a saját értékrendje... abban akkor szoktam lekaparni a falat, amikor valaki azt hiszi, hogy létezik "AZ" erkölcs, meg "AZ" értékrend... holott hát valójában van a közös minimum, a törvények, és azon belül az emberek ilyenek meg olyanok, meg főleg amolyanok.

A kamaszkor meg pont arról szól, hogy a gyereknek megjelenik az immár a szüleitől független saját értékrendje... ami vagy hasonlít az őseiéhez, vagy a tök ellentéte, vagy akármi közötte:) Ide meg azok a témák szoktak kérdésként kikerülni, ahol ütközik.

2014. okt. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%
Felrugnám...a pasit!!!
2014. okt. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy csak akkor háborognak az emberek, ha a pasas az idősebb.

Viszont nagy egyetértésben rábólintanak ugyanezek a kapcsolatra, amikor pl. egy középkorú nő csábít el "kisfiúkat".

Hogy is van ez??!


Amúgy a mai tinilányoknál az sem kizárt, hogy a kis 16 éves bedrogozott leánykának egy-egy hétvégi diszkó alatt több partner volt, mint a pasasnak egész életében...

(Remélni lehet csak, hogy nem kap el tőle majd valami komolyabb nemi-betegséget a pasi.)

2014. okt. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg azert, utolso, mert a 16 eves kislany otthon, a szulok nyakara szuli majd a veletlen becsuszott gyerekett, vagy sir majd az abortusz miatt, egy felnott no meg megoldja onalloan, a kisfiu max fizet 18 evig.
2014. okt. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
31%

" ez egy teljesen legális kapcsolat nem csak Magyarországon, de általában Európában is"


Igy van, bar az hogy jogilag nem buntetendo, meg nem jelenti azt hogy jo es hasznos. Mindenkinek teljesen nyilvanvalo hogy egy ilyen kapcsolat beteges es aberralt. Hiaba magyarazgatod a jogi szituaciot, ez sem felmentest, sem magyarazatot nem ad.


En kifejezetten liberalis gondolkodasu vagyok, de ami karos a gyerekemnek, azt nem toleralom. Ha 18 eves lesz, akkor majd azt csinal amit akar, akkor majd 2 evvel okosabb lesz.


16 evesen meg nem, ilyen egyszeru ez.

2014. okt. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
46%
Hozzateszem: a 17 es 30 mint parositas szinten eleg beteg es aberralt, a csavokam nem kicsit kupplungos ha 30 evesen 17 eves lanykakra gerjed. De ezt te nyilvan jobban tudod mint en.
2014. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
28%
#37, újra elmondom, az, hogy te mit tartasz betegesnek és aberráltnak, az a te dolgod - csak másra ne akard rákényszeríteni a saját privát felfogásod, értékrended. Pláne úgy ne, hogy közben liberálisnak deklarálod magad:)
2014. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
79%

ò, nem akarom en senkire sem rakenyszeriteni az ertekrendemet, kizarolag a sajat gyerekemre. Mas tolem azt csinal amit akar, mas gyerekeert nem vagyok felelos, es teljesen hidegen hagy mit csinal vagy mit nem csinal.

Az mar mas kerdes, hogy a velemenyem megvan rola, de ehhez is istenadta jogom van :)


A tortenetben szereplo 40es ferfire sem kenyszeritek ra semmifele ertekrendet, egyszeruen meghuzom szamara a hatarokat, ameddig mas szabadsaganak es egeszsegenek veszelyeztetese nelkul elmehet:) Ha nem akarja betartani, akkor pusztan annyi tortenik, hogy az o egeszsegese is veszelybe kerul :)


Csak hogy tisztazzuk a hatterem tovabbi reszeit: 38F vagyok, a lanyom pedig 10 eves. Ugyhogy nem csak a levegobe beszelek, hanem gyakorlo apa vagyok.

2014. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
44%
OK, most ha azt mondom, hogy 50F (L28), akkor érted a nézőpontjaink különbözőségének egyik okát, amit tapasztalatnak is hívnak? :)
2014. okt. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!