Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen, ha a pénz kerül...

Miért ilyen, ha a pénz kerül szóba? Azt hiszi, apát emiatt jobban szeretem?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak még régen és én anyával élek, apával leginkább akkor beszélek, ha kell valami.

Viszont ilyenkor anya haragszik, merthogy szerinte én "megkerülöm" őt. De apa simán megveszi a drágább dolgokat (több százezres tételek), míg anya döntése hosszas könyörgés után is kétséges.

Anya jogász, apa vállalkozó, szóval egyikük sem keres rosszul, egyszerűen csak apát könnyebb megpuhítani, meg ő mindenben benne van (külföldi koncertek, bevásárlások, a leghülyébb ötleteimet is segít megvalósítani, stb). Anya meg inkább olyan "két lábbal a földön" típus, szóval ő meg a döntéseim meghozatalában segít.


De nem értem, hogy miért haragszik, ha ő nem vesz meg egy adott dolgot és az apa megveszi. Vagy pl. kérdeztem, hogy nem megyünk-e el valamikor autót nézni nekem, a válasz meg az volt, hogy neki ilyenekre nincs ideje, hagyjam ezzel békén, vagy menjek apámhoz, ő úgyis azonnal ugrik nekem, ha szólok.



Régebben is voltak ilyen mondatai, de mostanában azt veszem észre, hogy minden nap feszültség van emiatt közöttünk.


2014. okt. 13. 16:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A fater le se sz*r, csak megvesz kilóra.

Prostituálódtál, béjbi. Erről van itt nagyba' szó.

2014. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nincs már szükség nevelésre, akkor talán kezdj el felnőttként viselkedni.

Első lépésként ha anyukád vmire nemet mond akkor fogadd el, ne szaladj apukához mert ő úgyis megengedi. Második, ha tudod hogy anyud valamit nem nézne jó szemmel, de apukád felajánlja pl egy drágább dolog, akkor ne fogadd el hanem mondd meg hogy megbeszéled anyudddal.


Ha szerinted minden jól van úgy ahogy van, mert a szüleid olyanok amilyenek, és Te se fogsz már változni, akkor meg nyugodj bele, hogy egy olyan családban élsz ahol mindenki magasról tesz a másikra és csak egymásnak tesznek keresztbe. Ennek fényében tegyél rá, hogy anyukád hogy reagálja le a dolgokat. Legyél nyugodtan azaz önző, önfejű elkényeztetett királykisasszony, akit sikerült nevelniük...

2014. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!