Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen, ha a pénz kerül...

Miért ilyen, ha a pénz kerül szóba? Azt hiszi, apát emiatt jobban szeretem?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak még régen és én anyával élek, apával leginkább akkor beszélek, ha kell valami.

Viszont ilyenkor anya haragszik, merthogy szerinte én "megkerülöm" őt. De apa simán megveszi a drágább dolgokat (több százezres tételek), míg anya döntése hosszas könyörgés után is kétséges.

Anya jogász, apa vállalkozó, szóval egyikük sem keres rosszul, egyszerűen csak apát könnyebb megpuhítani, meg ő mindenben benne van (külföldi koncertek, bevásárlások, a leghülyébb ötleteimet is segít megvalósítani, stb). Anya meg inkább olyan "két lábbal a földön" típus, szóval ő meg a döntéseim meghozatalában segít.


De nem értem, hogy miért haragszik, ha ő nem vesz meg egy adott dolgot és az apa megveszi. Vagy pl. kérdeztem, hogy nem megyünk-e el valamikor autót nézni nekem, a válasz meg az volt, hogy neki ilyenekre nincs ideje, hagyjam ezzel békén, vagy menjek apámhoz, ő úgyis azonnal ugrik nekem, ha szólok.



Régebben is voltak ilyen mondatai, de mostanában azt veszem észre, hogy minden nap feszültség van emiatt közöttünk.


2014. okt. 13. 16:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én most leszek 17 éves, Ő 40.
2014. okt. 13. 16:31
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezen dolgozz még.
2014. okt. 13. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Olvasd el amit írtál és rájössz mi a baja.. ha nem az szomorú!

Az h megkerülöd. Ő nevelni akar, példát mutatni, te meg lesz+rod és a könnyebb utat választod.

2014. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most úgy őszintén...

17 évesen már hova próbálna nevelni?

Ha eddig nem alakult ki bennem egy értékrend, megfelelő érettség, akkor ezek nem most fognak.

2014. okt. 13. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád rá akar nevelni, hogy a dolgok nem maguktól vannak. Ők is munkával keresik a pénzt. Tanultak, tettek érte, hogy most ott legyenek ahol vannak. Gondolom azt szeretné, ha megbecsülnéd amit kapsz, ha okosan eldöntenéd tényleg kell-e, vagy csak egy múló szeszély. Apukád ez ellen dolgozik. Ő ha füttyentesz akkor "ugrik". Persze hogy nem tetszik anyukádnak. Szerintem üljetek le hármasban és beszéljétek át. Lehet érdemes lenne kiegyezni, hogy a nagyobb dolgokat közös megegyezéssel veszik meg. De ez már hármótokon múlik.
2014. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem állnak szóba egymással. Így elég nehéz lenne hármukkal megbeszélni.
2014. okt. 13. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező! #5-ös hozzászólásodért én mint anya úgy kennék le egy nyaklevest, hogy rögtön elgondolkodnál az életen.

Pont azért akar nevelni, mert ilyen dolgok hagyják el a szádat....

2014. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elsőre azt hittem egy 14-15 éves tini nyavalyog, hogy az anyukája nem nézi jó szemmel, hogy esetleg apuka megveszi az iphone és társait, mindenféle követelmény nélkül (pl kitűnő vagy nyelvvizsga). A végére pedig autót nézni nem ért rá... hát ne is haragudj de irigylem a problémáidat.


Talán meg kellene tanulnod, hogy a pénz nem a fán terem és anyukád próbál arra nevelni, hogy értelmesen költsd el. Örülj, hogy nektek ennyi mindenre telik, de azért totál hülyeségekre nem kellene elszórni. Lehet nem véletlen mond egyes dolgokra anyukád nemet. Ha anyukáddal élsz, akkor apukád persze, hogy mindenre igent mond, mert így mész hozzá, tartod vele a kapcsolatot. Megveszi a szereteted, nem tűnik fel?

2014. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eddig se nagyon szólt bele, hogy mikor éppen mit csinálok és kivel, leginkább az volt, hogy elmondtam neki, hol leszek és reménykedtem, hogy mire hazaérek, lenyugszik.

Szóval nem az az "itthon ülök és nincs életem" típusú lány vagyok.


Nem ilyenkor kell elkezdeni a nevelést.

2014. okt. 13. 16:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha apukád netán meghal,akkor nagyokat fogsz még koppani "kislány".

Tudom miről beszélek,pedig csak 2 évvel vagyok nálad idősebb.Amúgy meg,ha szerencséd lesz,akkor nem lesz gond.

2014. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!