Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek be a...

Miért nem engednek be a szüleim egyedül a moszkva térre 12/f?

Figyelt kérdés
szerintem elég nagy vagyok már ehez
2014. szept. 26. 17:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Kizárt, hogy elengednélek, szüleidnek igaza van.

Amúgy felnőtt pesti nő vagyok, és amikor tehetem, mindenhova a volegenyemmel megyek.


Méghogy Bp nem veszélyes, hát annyi gyengeelméjű szaladgál az utcán, hogy csak na.

2014. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Én nem Pesten élek,de gyakran vagyok ott. Milliószor fordult már elő velem,hogy részeg emberek füttyögtek utánam,leszólítgattak,kiabáltak,közelebb jöttek és úgy mondták a nem túl gusztusos szövegüket. (18 alatti vagyok) Ennek ellenére azt mondom,meg kell tanulnia a gyereknek kezelni az ilyen helyzeteket,közlekedni olyan helyen ahol akár nap-mint nap elmegy (iskola miatt stb) akár most jár ott először. Volt már velem,hogy idegen városban muszáj volt elmennem egy boltba-amiről azt sem tudtam merre van-de leszólítottam pár szimpatikus embert,útbaigazítottak. Visszafele,fogalmam sem volt,honnan jöttem,oké akkor megint,emberektől kértem segítséget,visszataláltam.

DE

Az,hogy kinek hány évesen engedik az önállósodást,nagyban függ attól milyen a gyerek. Arra a szeleburdi gyerkőcre,aki hajlamos a figyelmetlenségre,nem bíznám rá,hogy "drágám húsz percre innen van egy varrókészletes,menj el nekem tűt venni"

Kedves kérdező!

Mutasd meg édesanyádnak/édesapádnak,hogy érett vagy az önállósodásra. :)

2014. szept. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Igazuk van, 12 évesen még ne kóborolj egyedül. (Bár, hogy ha a suliba is egyedül közlekedsz (távolságfüggő), akkor más a helyzet.) De inkább várd meg mire elérd a gimis korosztályt (14-16 év).

S amúgy miért akarsz a Moszkva térre menni?

2014. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

És mit csinálnál te ott és kikkel? Lógnál a 18 -20 éves nagy lovak nyakán, akik összejönnek inni meg hülyülni??? Téged a 6. osztályos kis taknyot úgy elküldenének, hogy sírva rohannál haza, vagy a veled egykorú cigókkal lógnál együtt akik kicsalnák a pénzed vagy olyanra vennének rá, ami jóbuli, aztán meg még sem?


A te korosztályod inkább a plázákban veri a nyálát, meg a szülei pénzét, de oda meg épp amiatt nem engednélek, mert csak a pénzt költenéd.

2014. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ;)szerintem megbeszélem velük ezt a dolgot külömben meg birnak a 20 évesek mert elég felnötttes vagyok:)
2014. szept. 30. 18:37
 16/21 anonim válasza:
17 éves lány vagyok. Nem pesti (Tolna megye). 15 évesen elköltöztem otthonról. 16 évesen lazán eltöltöttem egy éjszakát Budapesten anélkül, hogy bajom lett volna. Pedig lány vagyok. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jaj, a szülők hülyék, vagy hogy az én szüleim felelőtlenek, v. Azt mondom, hogy én keményen megdolgoztam a szüleim bizalmáért, azzal, hogy sosem mentem haza beszámíthatatlan állapotban, jók voltak a jegyeim, soha nem volt balhé a suliban, és ha megmondták, mikorra menjek haza, otthon voltam. Két év alatt rájöttek, hogy nem kell félteni, nem vagyok hülye, kerülöm a bajt. Így most Győrben (az ország kb másik fele) tanulhatok egy jó gimnáziumban. Havonta egyszer megyek haza, anyukámnak fogalma sincs, hol vagyok, mit csinálok, de tudja, hogy semmi rosszat. Már nem kell felügyelnie. Neked is azt tanácsolom, hogy legyél felelősségteljes, és önálló. Vedd a kezedbe az életed, és bizonyíts. 12 évesen még én sem voltam kint éjszaka. De ha nap közben nem engednek el, az szerintem túlaggódás.
2014. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Plusz (előző hozzászóló vagyok) a már előttem válaszolónak igaza van. Meg kell tanulnod kezelni a helyzetet. Nekem 30 éves barátaim is vannak, de ettől függetlenül ha bulizni, vagy piálni akarsz, ne tedd. Csak mert felnőttes vagy, és a húszévesek is azt csinálják. (Ők sem felnőttek!). Attól leszel felnőtt, hogy helyes értékrended lesz, felelősen tudsz gondolkodni; felelősséget tudsz vállalni magadért, és valaki másért is. A megfelelő társaságot kell megtalálnod. Persze én nem ismerem a srácokat, akikkel lógnál, és téged sem, de a te korodban fagyizni mentünk a haverokkal, meg kutyát sétáltatni. Nem inni. Ha úgy érzed, ők nem olyasmit csinálnak, amit neked is kellene, mondj nemet. Egyszerűbb, mint hinnéd. Ezt tartsd szem előtt!
2014. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Én Győrben élek ami jóval kisebb város budapestnél,én 13 évesen mehettem a városba CSAK barátokkal,azután 8.-ban elengedtek magam is. Várj még egy kicsit :) pici vagy még a nagyvárosi élethez.Talán azért nem engednek el mert FÉLTENEK.Ezt kb egy 20 év múlva meg is fogod nekik hálálni
2016. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Részeg emberek füttyögtek utánad Budapesten? Azta mindenit, micsoda veszélyes hely. Ugyanez megtörténik a falusi sarki kocsma előtt is.. Miattatok hiszik azt, hogy minden vidéki buta.
2016. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"felnőttes vagy"


Igen, az...


Gondolom a helyesíráshoz még érzed magadat elég nagynak.

2016. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!