Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért olyan...

Egyes szülők miért olyan rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Már elöltöztem szülőktől és jobban érzem magam.

Mikor kisebb voltam 1 napom nem volt, hogy ne cseszegettek volna, ne ugattak volna velem.

Anyám idegbeteg, mindenbe beleköt, apám alkoholista.

Ha suli után délután 5 órát tanultam akkor azért ugattak, hogy miért nem 6-ot, ha haverhoz átmentem akkor azért ugattak, hogy miért nem otthon vagyok.

Egy cseppnyi törődést nem kaptam soha tőlük.

Születésnapi bulim sose volt. Nagy ritkán esetleg kaptam valami ócska tortát és ezzel el volt intézve.

Magánéletem nem volt, ajtót se csukhattam be a szobámban.

Minden nap azt hajtogatta apám, hogy hajléktalan leszek, semmire nem fogom vinni.

Ennek ellenére lett egy mérnök diplomám, jól fizető állásom.

Néha felhívnak apámék, hogy miért nem látogatom őket, miért nem beszélek velük.


Undorodom tőlük. Normális, hogy nem vagyok kíváncsi rájuk?

24F


2014. szept. 18. 11:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Tényleg nem nőttél még fel."


Nagyon kiragadtad a lényeget.

Nyilván gyerek fejjel esett rosszul a dolog. Nem most 24 évesen mikor havonta vehetnék tortát ha arra vágynék.


Kb 6 éve élek külön. Érettségi után.

Magam tartottam el magam diákmunkából, szerencsére államin elvégeztem a főiskolát.

2014. szept. 18. 12:00
 12/17 A kérdező kommentje:

Szánalmas aki úgy gondolja, hogy pusztán csak azért megtehet bármit a szülő, mert ő az idősebb.

Nem a gyerek akart megszületni. Ha már megcsinálták akkor az lenne a normális, hogy támogatják, biztatják, szeretik.


Fájt, hogy sose mondták azt, hogy szeretünk kisfiam az volt a legfontosabb dolguk, hogy meglegyen a napi 2 liter megivott bor.

2014. szept. 18. 12:03
 13/17 anonim ***** válasza:

6-os! Nem nézem le a szakmunkásokat...sőt.

Nem az én kérdésem, csak a véleményemet írtam le és azt, hogy más is volt ilyen helyzetben. A kérdezőbe is belekötsz és még a válaszokba is :)

Engem nem ők iskoláztattak, egyedül éltem már, amikor főiskolára mentem. Lehet, hogy a kérdező is saját költségéből lett mérnök (ezt nem írta, de lehetséges).

2014. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

"Nyilván gyerek fejjel esett rosszul a dolog. Nem most 24 évesen"


Akkor miért is írtad most ide ki? Az egész kérdést miért írtad ki most 6 évvel azután, hogy önállóan élsz, ha már sikerült feldolgoznod? Fogadd el, hogy neked ilyen szülőket adott a sors (lehetett volna ennél sokkal rosszabb, hidd el), lépj tovább, nőj fel és éld a saját magad által alakított életedet.

2014. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Akkor miért is írtad most ide ki? Az egész kérdést miért írtad ki most 6 évvel azután, hogy önállóan élsz, ha már sikerült feldolgoznod?"


Ezért:

"Néha felhívnak apámék, hogy miért nem látogatom őket, miért nem beszélek velük."


Érdekelt mások véleménye, hogy aki volt ilyen helyzetben az mit tett.

Tudod okos ember más hibáiból is tanul.

2014. szept. 18. 12:28
 16/17 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
Én pl. nem tartom a kapcsolatot az apámmal. Nem tud felhívni, mert a telefonom nem fogadja a hívását. De nem nyalogatom a sebeimet - főleg nem nyilvánosan -, csak elfogadom a tényt, hogy él a világban egy ember, aki nemzett, és ennél több közünk nincs egymáshoz. Ennyi.
2014. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
69%

Érdekes hogy szinte mindneki leugatta a kérdezőt...Kérdező,ne foglalkozzál itt a sok rosszindulatú emberrel,itt a legtöbbnek sz..ar az élete és itt vezeti le frusztrációját.Tisztelet a kivételnek!

Kedves parasztok,a kérdező nem azt kérte hogy a családi életét kielemezzétek,hanem azt hogy ez normális e hogy így érez.Nem kell átmnenni személyeskedésben,meg hogy ilyen meg olyan jó volt neki.Most lehet hogy jó neki,de ezt csak is magának köszönheti és nem az alkoholista és idegbeteg anyjának!Nem az apja és nem az anyja tanult helyette.A srácot korlátozták,se nem barátkozhatott,se nem vihetett magához egy csajt,ami nem feltétlen rontott volna a tanulmányain.


Kérdező hogy válaszoljak is,én megértelek.Ezt neked kell tudnod hogy megbocsájtasz e nekik,de egy dolgot jobb ha tudsz,amíg bosszus vagy,addig nem élhetsz teljes életet.Engedd el azt a sok sz..rt ami ott történt és éld az életed,hogy velük mit csinálj,arra csak annyit tudok mondani hogy hallgass a szívedre és tégy belátásod szerint!

2014. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!