Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért olyan...

Egyes szülők miért olyan rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Már elöltöztem szülőktől és jobban érzem magam.

Mikor kisebb voltam 1 napom nem volt, hogy ne cseszegettek volna, ne ugattak volna velem.

Anyám idegbeteg, mindenbe beleköt, apám alkoholista.

Ha suli után délután 5 órát tanultam akkor azért ugattak, hogy miért nem 6-ot, ha haverhoz átmentem akkor azért ugattak, hogy miért nem otthon vagyok.

Egy cseppnyi törődést nem kaptam soha tőlük.

Születésnapi bulim sose volt. Nagy ritkán esetleg kaptam valami ócska tortát és ezzel el volt intézve.

Magánéletem nem volt, ajtót se csukhattam be a szobámban.

Minden nap azt hajtogatta apám, hogy hajléktalan leszek, semmire nem fogom vinni.

Ennek ellenére lett egy mérnök diplomám, jól fizető állásom.

Néha felhívnak apámék, hogy miért nem látogatom őket, miért nem beszélek velük.


Undorodom tőlük. Normális, hogy nem vagyok kíváncsi rájuk?

24F


2014. szept. 18. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem rosszindulatú, hanem alkoholista, és idegbeteg. Az egyik szenvedélybetegség, a másik mentális probléma.
2014. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
ilyen előzmények után normális
2014. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Mintha én írtam volna... Apám már nincs, anyámékhoz meg csak akkor megyek, ha nagyon muszáj.

Általánost és valami ócska szakmunkást végeztek, én főiskolát 8 éve. Ha mégis kimegyek (anyám és anyai nagyanyám lakik együtt) pl. a hivatalos leveleimért, 10 perc alatt megállapítják, ők mennyivel okosabbak én meg egy fogyatékos semmirekellő.

Inkább büszkék lennének rád a szüleid... Talán magukra haragszanak ilyenkor, mert a gyerekük többre vitte és nekik nem marad más csak az, hogy utálják saját magukat és mindenki mást...

2014. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, de van némi ellentmondás az írásodban. Egyik mondatodban leírod, hogy kevesellték a napi öt óra tanulást, viszont sokallták a haverodnál töltött időt. A másik mondatod pedig arról szól, hogy nem törődtek veled. Pedig törődtek ők, legfeljebb nem úgy és nem annyit, mint amennyit te elvártál volna. Akkor meg azt sem értem, hogy hogy nem volt magánéleted. Most már elköltöztél, jó dolgod van, elvégezted az egyetemet, és van egy jó állásod. Már csak fel kellene nőni. Érzelmileg is.
2014. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ha suli után délután 5 órát tanultam akkor azért ugattak, hogy miért nem 6-ot, ha haverhoz átmentem akkor azért ugattak, hogy miért nem otthon vagyok."


Ebben mi az ellentmondás? Napi 4-5 órát mindig tanultam de nagy ritkán ilyen max 1 órára haverhoz átmentem és akkor is csak az ugatás volt, hogy miért nem inkább otthon vagyok.


"Pedig törődtek ők, legfeljebb nem úgy és nem annyit, mint amennyit te elvártál volna."


Nyilván neked fogalmad sincs arról, hogy milyen is úgy élni, hogy minden nap gyomoridegben vagy és egész nap az ugatás megy mindenért meg a csapkodás a konyhában. Egész életedben egy jó szót nem kapsz.


"Akkor meg azt sem értem, hogy hogy nem volt magánéleted."


Te tényleg ennyire sötét vagy? A saját szobámba nem csukhattam be az ajtót. Ergo barátnőt áthozni teljesen esélytelen volt, mindenről betegesen tudni akartak az utolsó részletig.


"Már csak fel kellene nőni. Érzelmileg is."


Aha. Nyilván én vagyok a hibás nem az idegbeteg anyám meg az alkoholista apám. Értem.

2014. szept. 18. 11:48
 6/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért milyen jól lenézed a szüleidet,ócska szakmunkás.Na bumm viszont téged ki iskoláztak fő sulid legyen.Ezért kár volt agyon tanulnod magad.Kérdező vajon most mit írnál ha a szüleid bedugtak volna egy intézetbe?Bizonyára minden szülő fogyatékos,csak a gyerekeket áldotta meg az ég..ésszel ugye?
2014. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Bizonyára minden szülő fogyatékos,csak a gyerekeket áldotta meg az ég..ésszel ugye?"


Te sem voltál még ilyen helyzetben úgyhogy a véleményed nem lehet a dologról reálisan.


Ki mondta, hogy minden szülő az?

Marhára könnyű olyan családban élni ahol megkap minden szeretetet a gyerek és az apa egy rossz szót nem szól soha.

Az ilyenek inkább ne okoskodjanak, mert nem értenek hozzá.

2014. szept. 18. 11:56
 8/17 szántóvető ***** válasza:
40%

nézd a jó oldalát:sokat csesztettek,te sokat tanultál,lediplomáztál,megállsz a magad lábán.ha mindent rádhagynak akkor lehet hogy naplopó lettél volna vagy jó esetben egyszerű munkás,minimálbérért dolgozva.

az normális h nem vagy kíváncsi rájuk.mióta élsz külön tőlük és milyen gyakran mész hozzájuk?

2014. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

"Születésnapi bulim sose volt."


Tényleg nem nőttél még fel.

2014. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Kérdező! Ha valaki nem ilyen környezetben nőtt fel, vagy nem volt ilyen közeli ismerőse, akkor nem biztos, hogy át tudja érezni a problémádat. Nem értem, ebben az esetben miért kell rögtön a "gyereket", vagyis most épp téged hibáztatni és minden egyes szóba belekötni. Nem ismerjük az életed, biztos sok minden más is történt ezeken kívül. De nagyrészt ilyen válaszok érkeznek az ehhez hasonló kérdésekre, hogy te vagy a hálátlan, éretlen, egoista stb.

Tedd túl magad ezen, felnőtt lettél. Jó apuka és férj lehetsz még, legalább tanulsz abból ami a múltban történt. A szülőket te már úgysem változtathatod meg.

2014. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!