Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy álljak a talpamra X...

Hogy álljak a talpamra X évesen, ha a szüleim elveszik a keresetem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Erről az "adjunk bele a háztartásba" dologról csak annyit, hogy a szülő igenis szem előtt tarthatná, hogy mégis csak a gyerekéről van szó, akit ő csinált, és akit támogatnia kéne az önállósodásban, nem elszedni a pénzét. Ha 30 ezret keres, akkor se vegye el az egészet, mert nem egy idegenről beszélünk, akit csak úgy megtűrnek ott.

Kissé felfordulni látszik a világ, hogy a gyerek már-már piaci alapon élhet a saját szüleinél, és hálásnak kéne lennie, hogy őt megszülték. Ha az én gyerekem otthon élne, akkor sem dobnám ki, ha épp nem lenne munkája, ha meg dolgozna, biztosan nem venném el tőle a teljes fizetését, még akkor sem, ha az 10 ezer forint. Persze, ha a szomszéd Józsi költözik be, akkor nyilván másképp állnék hozzá.

2014. szept. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Madim válasza:
25%
Szerintem mindegy hány éves(X)és annak sincs nagy jelentősége mennyi a kereset, én tisztességtelennek tartom a szülői hozzáállás eme megnyilvánulását.Ez kb.úgy néz ki, hogy: "eddig tartottalak, innentől visszaveszem, amit rád fordítottam". :( Azt viszont teljesen természetesnek veszem, ha a gyermek immár keresővé vált és otthon lakik, ha jövedelme egy részével hozzájárul a családi kiadásokhoz,ez a hozzáállás nyilván ott van a legtöbb munkakezdő gyerekben, sőt ezt "büszkén" is teszik, hogy immár ők is keresőkké váltak, így magától értetődő ez a gesztus. ( természetesen ez csak azokban a családokban működik így, ahol az érintettek között igazán jó, bensőséges a kapcsolat. )A gyermek mindig a gyermekünk marad,s ha mégis nehézségei támadnak, ott vagyunk nekik segítségnek és a körülményeinkhez képest!! támogatjuk, ahogy tudjuk, (nem pedig nehezítjük a helyzetét) Szerintem a CSALÁD erről szól!
2014. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 okoskatörp válasza:
45%

Ha még mindig a "mamahotelt" veszed igénybe, ne csodálkozz ha a szüleid elvárják hogy add haza a fizetésed. Ez csak így működik.

Sürgősen keress egy saját bérlakást és élj meg a fizetésedből. Ha a szüleidnek módjuk van rá, valószínűleg így is fognak anyagilag támogatni az életkezdésben.

2014. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!