Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert vannak felhaborodva az...

Miert vannak felhaborodva az emberek azon ha valakit segitenek a szulei?

Figyelt kérdés
Annyiszor lehet azt olvasni hogy konnyu valakinek ha egy hazat autot vesznek neki. Miert baj az ha valakit segitenek a szulei? Nem felesleges dolgokra gondolok hanem hasznos dolgokra. Addig sem hitellel kezdi az eletet.
2014. aug. 28. 18:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem pl a szüleim 20 éves koromban akartak venni egy autót. (használtan ismerőstől). Mondtam hogy nem kell, mert nincs jogsim, és nem is akarok vezetni. Megvették a kocsit, de megsértődtek amikor közöltem hogy tartsák meg, mert már mondtam hogy nekem nem kell. Végül is eladták amikor leesett nekik hogy tényleg nem akarom.


Azóta sincsen jogosítványom, és kocsim sem. Mindig is féltem a vezetéstől, ezért nem akartam.

2014. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

aközött, mikor anya-apa mindent a gyerek szájába ad, "megvan a jogsid? tessék, itt egy autó." "elköltözöl másik városba, tessék, itt egy lakás." stb.


Ez magyar viszonylatba mégis hányszor fordul elő. 10millió lakosból mondjuk 100 megteheti, hogy bármit megvesz többi meg nem. Egyáltalán nem általános hogy nap min nap ezt kell látnod.

2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez is egy összetett dolog.


Nagyrészt, vannak akik rosszindulatú irigységből mondják, és mindenre ráfogják hogy "anyuci tart el".


Másrészt meg tényleg egyfajta vágyakozó irigység, hogy bárki szeretne lakást, kocsit. Meg sok szülőnek kb élete pénze az, amit a gyereke lakására elkölt. De a legtöbb embernek nem jut se autó, se lakás, és azért nem mindegy hogy ezeket kapod, vagy 10 évig kell dolgozz érte.


Na meg...személyes példámból nézve, nem egy csaj utasított már el olyannal, hogy koleszban lakok, most albiban vagyok, akkor az a baj, hogy de csak egy szobám van és nem teljes lakásom...kocsi is olyan hogy kb elvárják hogy legyen. És mikor ezt látod, hogy bezzeg akinek apuci megveszi a sportkocsit, arra tapadnak a lányok, jó hogy irigykedni fogsz rá.


Ez talán az irigység egyik fő oka, senki nem nézi kinek mije, honnan van, csak az eredményt. Egyrészt ott van a "köcsög gazdag" hozzá állás, hogy egyszerűbb ráfogni mindenkire hogy lopta a pénzét, és nem is nézni mit dolgozott, tanult érte. Másrészt meg persze hogy zavarja a szemem, hogy én évek óta tanulok, küzdök, dolgozom, hogy egyáltalán meg tudjak élni, azt látom, hogy velem egykorúak, sőt, fiatalabbak apucitól kapott merciben szaladgálnak a városban, és apuci pénzén buliznak.


Másik eset az, mikor valaki annyira el van szállva magától, hogy ő micsoda önálló lakása, kocsija van, és osztja az észt az önállóságról, holott mindent a segge alá toltak, és aztán még mondják hogy jajj heti 2 napot kell dolgoznia hogy legyen pénze bulizni...másnak meg heti 5 napot, csak hogy egyáltalán meg tudjon élni.


De alapvetően meg úgy vagyok, mindenki túl sokat foglalkozik a másikkal, ahelyett hogy a maga dolgával törődne.

2014. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

'Na meg...személyes példámból nézve, nem egy csaj utasított már el olyannal, hogy koleszban lakok, most albiban vagyok, akkor az a baj, hogy de csak egy szobám van és nem teljes lakásom...kocsi is olyan hogy kb elvárják hogy legyen. És mikor ezt látod, hogy bezzeg akinek apuci megveszi a sportkocsit, arra tapadnak a lányok, jó hogy irigykedni fogsz rá. "


Ilyen lányok úgyis csak egy kaland arra irigykedni teljesen felesleges. Kinek kell egy r--anc, aki a pénzedért szeret.

2014. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Önállónak tartom magam, pedig anyukámtól kaptam lakást. Az önállóság szerintem egy folyamatos dolog, és arról szól, hogy a felmerülő problémákat magam oldom-e meg, vagy másokra hagyatkozom és csak sodródom az árral.
2014. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!