Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert vannak felhaborodva az...

Miert vannak felhaborodva az emberek azon ha valakit segitenek a szulei?

Figyelt kérdés
Annyiszor lehet azt olvasni hogy konnyu valakinek ha egy hazat autot vesznek neki. Miert baj az ha valakit segitenek a szulei? Nem felesleges dolgokra gondolok hanem hasznos dolgokra. Addig sem hitellel kezdi az eletet.
2014. aug. 28. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert nekik nem segítettek és ezért féltékenyek.
2014. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert irigyek.
2014. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem azért, mert irigyek. És nem rossz értelemben irigyek, csak igazságtalannak érzik azt hogy pusztán amiatt, hogy hova születtek kevesebb jár nekik. Hogy megszakadhat és még így is hitele lesz, másnak meg kb az ölébe hullik. Én nem ítélem el ezért az embereket. Valószínű, én azért nem gondolom így, mert vagyok annyira szerencsés, hogy a szüleim tudtak nekem lakást venni.
2014. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem azért ez nem olyan jellemző. Vannak akik mindenbe belekötne azok mondanak ilyeneket, közbe meg minden másnak szülőknél ebédel :)

Mondjuk én azért nem értem mert nem ő de valaki akkor is megdolgozott érte nem ölébe hullott a családnak. Gondolok itt olyanra hogy mondjuk nagyszülők meghalnak és szülők a gyereknek adják a lakást. Nem a gyerek de a nagyszülők egész életének a munkája, és nem csak úgy van nekik.

2014. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Egyrészt lehet, hogy irigységből.

Másrészt lehet, hogy azt gondolják, hogy a felnőtt gyerek elvárta a segítséget, ebben az esetben, ha megalapozott a feltételezés, akkor meg is értem a felháborodást.

2014. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
1 irigység, 2 sokan azt gondolják, attól hogy mások segítséget kapnak, akkor azok már életképtelenek lesznek és egész életükben elfogják várni a segítséget mert egyedül nem megy nekik semmi sem.
2014. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy irigység, vagy rosszindulat áll a háttérben, esetleg jó adag kotnyelesség, tudálékosság (majd én megmondom, hogy éljenek mások, én jobban tudom, másnak mi a jó).


Olyat is el tudok képzelni, hogy valaki azt látja, hogy a felnőtt gyerek nagyon a szüleire hagyatkozik, önállótlan, de ezt maximum úgy magában megjegyzi az ember, hogy lehet, nem lesz jó vége és ennyi. De ha valóban felháborodik ilyesmin, akkor már mindenképpen nála is valami gond van.

2014. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt vannak emberek akik irigyek. Pl a boldog házasságodra, arra hogy külföldre jártok nyaralni, vagy a jó munkádra, vagy a magas fizetésedre stb stb...


Másrészt vannak olyanok akik szimplán úgy gondolják hogy egy ember ne a szülei hátán kapaszkodjon fel, hanem mindent magának teremtsen meg, nőjön fel! És ha akar valamit, spóroljon rá, és saját pénzből vegye meg. Amiben valljuk be, van valami...

2014. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam felháborodva lenni ilyenen. Ha ismeretlenekről van szó, akkor nem szólok bele, ha meg ismerősökről, akkor együtt örülök vele.


Akkor kezdek el szívózni, mikor valaki azzal a cuccával akar felvágni, aminek a megszerzéséért egy szalmaszálat nem rakott odébb. Vagy mikor természetesnek véve leírja, hogy hát neki ez is van, meg az is van, meg amaz is van, nem érti, másnak ezek hogy nincsenek - aztán kiderül, hogy anyuci-apuci rakta elé.


Szerintem nagy különbség van aközött, mikor a szülők beszállnak egy autó vagy egy lakás árába, esetleg kedvességből átvállalják, mert tudják, hogy a fiataloknak szükségük lehet rá - és aközött, mikor anya-apa mindent a gyerek szájába ad, "megvan a jogsid? tessék, itt egy autó." "elköltözöl másik városba, tessék, itt egy lakás." stb.

2014. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8. Nem mások hátán való felkapaszkodásról van szó valakinek szívesen, önzetlenül segítenek a szülők. Persze megnézném a való életben ki utasítana vissza egy házat vagy egy autót.
2014. aug. 28. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!