Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a szüleitek...

Mit szólnátok, ha a szüleitek nem segítenék ennyivel az iskolai munkátokat?

Figyelt kérdés
Főiskolás vagyok és egy tantárgyból sok pontot lehet szerezni annyival, hogy kitöltetünk néhány kérdőívet. Lassan eljön a leadási határidő. A szüleimet már rég megkértem, hogy töltsék ki. Ha leadom a kérdőíveket, akkor igazából már vizsgáznom sem kell a tárgyból, mert megvan a kettes, mert volt még egy másik feladat is az órákon, amit maximum ponttal teljesítettem. A szüleim kijelentették, hogy ők nem fognak nekem ilyen potya pontokat szerezni, tanuljak, és menjek vizsgázni. Hagyjam meg ezt a kérdőíves lehetőséget a "hülyéknek". Nagyon nem toltak ki velem, mert odaadom másnak a kérdőívet, és a határidőre ígyis-úgyis le tudom adni, de meglepődtem, hogy így vélekednek, és ennyire nem fontos nekik, hogy kicsit segítsenek és könnyítsenek a dolgaimon. Azért a vizsgaidőszakban -1 vizsga nem mindegy.
2013. dec. 8. 13:56
 1/7 Argloss ***** válasza:
64%
Mi segít jobban, ha kapsz egy halat vagy ha megtanítanak horgászni? Kényelmes a könnyű utat választani, csak abból lesznek az olyan szakemberek akiknél egy általános iskolás is többet tud...
2013. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Az első válaszolóval azonosulnék.
2013. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nincs igaza az első kommentelőnek, mert nem hiszem, hogy egy fontos szaktárgyból lenne ilyen lehetősége... annó én is örültem volna, ha pl filozófiából vagy jogból lett volna ilyen kérdőíves lehetőségem, mert tudom, hogy ezeket a tárgyakat soha a büdös életben nem fogom kamatoztatni a szakterületemen. Szóval max elmondhatnád a szüleidnek te is, hogy ez nem egy olyan fontos tárgy (vagyis ha tényleg nem annyira fontos), és hogy sokkal jobban tudnál tanulni a fontosabb vizsgákra, ha erre pluszban nem kellene. Talán ők is jobban átlátnák az egészet.
2013. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
a hetvegen fogok allamvizsgazni igy azt kell mondjam hogy a szuleidnek igaza van abban hogy tanulj. azonban neked is igazad van hogy -1 vizsga rengeteg szamit. tolts ki kamubol par kerdoivet es add le azokat. kiveve ha nyitott kerdes is van, mert akkor a keziras miatt feltunhet a tanarnak hogy kamu... vizsgazz le szepen mindenbol es ha marad idod es enegiad menj el ebbol a targybol is hogy jobb legyen az atlagod. amugy az en szuleim sem toltottek ki a kerdoivemet a szakdogamhoz, viszont sokat toltettek ki az ismeroseikkel.
2013. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a kamu kérdőívet kiszűrik. Van lehetőségem mással kitöltetni, csak egyszerűbb lett volna a szüleimmel. Valóban egy olyan tantárgyból van ez a lehetőség, aminek semmi köze nincs a szakomhoz, csak tölteléktárgy. Nem is érdekel, nem köt le, nem akarom megtanulni, nem akarok foglalkozni vele, pláne, mikor ott a többi vizsgám, amire valóban készülnöm kell.
2013. dec. 8. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Rosszul esne, valahol megérteném, valahol nem. Azért nem, mert ők is voltak főiskolások, tudják milyen az, amikor az embernek vannak fontosabb tárgyai is, amiken örül, ha a nyálán csúszik át egy kettessel, nem hiányoznak mellé még ezek a vackok, amire sosem lesz az embernek szüksége.

Ellenben az is érthető, hogy az ő szemszögükből igen is tanulj(unk), ne húzzuk ki magunkat mindenféle vicek-vacakkal a vizsgák alól. Hál'isten az enyémek nem ilyenek, nem mellesleg kérdőíves megoldásaink sem voltak soha. Olyan előfordult, hogy akinek jól sikerültek a zh-i, azok megkapták megajánlott jegynek és kész, nem kellett vizsgázni. A lényegtelen tantárgyaknál ez mindennapos.

2013. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk ezt a tárgyat egy prezentációval és a kérdőívekkel teljesíteni lehet. ZH sem volt. Az aláírást alapból megkapja mindenki, még ha órára nem jár, akkor is, csak akkor vizsgázni kell utána. Mindegy, a kérdőívek kitöltetve, megvan a kettesem, vizsgáznom nem kell, a célomat elértem. Köszi a válaszokat.
2013. dec. 8. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!