Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreztek, mikor a szüleitek...

Mit éreztek, mikor a szüleitek veszekednek? Bele szoktatok szólni a vitáikba, vagy maradtok csendben?

Figyelt kérdés
Én szándékosan nem foglalok állást, pedig jól látom, hogy kinek van igaza, de..
2013. szept. 28. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csöndben vagyok és csak pofákat vágok..ha súlyosbodik akkor meg eloldalgok, rosszul esik hallgatni. De általában nem szoktak elöttünk veszekedni.
2013. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleim 35 éve házasok, én 20 éves vagyok, de mióta élek nem láttam/hallottam őket veszekedni. Olyan már volt, hogy valamiben nem értettek egyet, és ezt megvitatták, de ilyenkor nincs okom bárki pártját is fogni, hiszen a másik nézőpontját nem lehet megváltoztatni, esetleg kompromisszumot lehet kötni, ez viszont a két szülő dolga, nem egy harmadik félé.
2013. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ravel ***** válasza:
Én is rosszul éreztem magam, amikor veszekedtek (ráadásul nálunk ez már nagyon hosszú ideje így megy sajnos). Én próbáltam kimaradni belőle, mert szerintem nem az én dolgom beleszólni az ő vitájukba, de valamelyik mindig azt érezte, hogy annak ellenére, hogy nem szóltam semmit mégis a másik fél pártját fogom. Ez a helyzet nagyon rossz és idegörlő - mindenesetre ne szólj bele szerintem, mert vagy megtudják oldani a helyzetet egymás között vagy nem - azzal, hogy beleszólsz csak ronthatsz a helyzeten.
2013. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annak idején mindig rossz érzés volt ha veszekednek, és amikor csak lehetett próbáltam csitítani őket, vagy segíteni nekik jobban átlátni a problémát, mert hiszem, hogy van amikor egy kivülálló fél jobban átlátja. Persze ezt csak finoman tettem és úgy, hogy sose foglaltam állást abban, hogy melyiküknek van igaza.

Most, hogy nem lakom velük, szintén ez a helyzet. Előfordulnak viták és próbálom minél előbb békíteni őket, ha maguktól nem akaródzik nekik :)

Figyelj olyan párkapcsolat nem létezik, ahol ne lennének viták. Nyilván egy gyereknek stresszes ha a szüleit veszekedni látja, de olyankor mindig gondolj arra, hogy mindenhol vannak viták vagy nézeteltérések, szóval hogy ez benne van a pakliban.. érted.

2013. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyerekként rossz volt mikor veszekedtek, általában ott áltam tehetetlenül és hallgattam...


Felnőttként nem szólok bele, látom, hogy ki hol rontotta el az életét...:(

2013. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is 35 éven voltak egymás társa jóban-rosszban,és bizony előfordult náluk a veszekedés.Amikor gyerek voltam,nehezen viseltem,nem esett jól hallani.Később már felfogtam,hogy ez a magánélet része,nem nagyon szóltam bele,nem is engedték volna.Szerintem ez kettejük ügye volt,tehát így volt jól.
2013. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!