Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy felkapcsoljam a villanyt este, mert sokba kerül, szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Este viszonylag sokáig fent szoktam lenni, de anyu 11-kor mindig bejön a szobámba és lekapcsolja a villanyt, nem engedi hogy fel legyen kapcsolva, mert hogy milyen drága.


Jó, értem én hogy takarékoskodni kell, de azért ennyire?

Meg ha még szegények lennénk, akkor megérteném, de nem erről van szó, mert arra van pénz, hogy minden évben legalább egyszer, de sokszor többször is külföldre menjünk nyaralni, plusz még minden évben van egy pár wellness hétvége is 4 csillagos hotelekben.

De a lámpát meg nem lehet felkapcsolni.


Igaza van anyukámnak szerintetek?


2014. aug. 27. 15:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

"tűrök és belül nagyon rossz"


Ez elég furcsa megfogalmazás. Fáj a lelked, ha este fürdenek? Ajtócsere?

2014. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 *Victorique* ***** válasza:

Hát nekünk elég nagy az áramfogyasztásunk szerintem, mégis csak párezer forintot fizetünk havonta, úgyhogy elég valószerútlen, hogy ezen állna vagy bukna a külföldi nyaralásotok.

Egyébként vannak ezek a halogén asztali lámpák, 12 V-tal működnek, az meg pláne nem fogyaszt semmit.

2014. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
"fáj a lelkem" , hogy nem tudok végig aludni 22 éve egy éjszakát sem. :) Azért nem szólok nekik, mert mikor én voltam fiatal, nekem 9-kor volt villanyoltás, és anyám mindenért szólt, meddig eresztem a vizet, mikor nyitom ki a hűtő ajtaját, stb, én elmenekültem otthonról 18 évesen. Nem szeretném, ha a gyerekeim is elmenekülnének és utálnának.
2014. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen. Vegyél egy tolózárat (reteszt) a boltban, szereld fel az ajtóra, és addig égesd a villanyt, ameddig akarod.


Ha pedig anyád cirkuszol, mondd meg neki, hogy ne rajtad spróroljon, hanem elsőzör mindig magán! És tessék az apádtól segítslgte kérni anyád önzése ellen.

2014. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Fáj a lelked, ha este fürdenek? Ajtócsere?"


Azért ezt sem kéne. Nálunk például az egész ház olyan, hogy áthallatszik az is, ha valaki pislog kettőt. Ráadásul a család nagy része hajnal 5-kor kel, mert mennek dolgozni, olyankor teljesen jogosan elvárják, hogy ne hajnal 3-kor álljak neki a konyhában pakolni, meg fürdeni.


Vagy fordítva, albérletben engem is zavar, mikor reggel kelek, aludnék este, és a mellettem lévő konyhában, amit egy ajtó választ el nekiállnak csörömpölni hajnalban.


De továbbra is azt mondom, ha valakit valami zavar, az szóljon és ne magában mérgelődjön.

2014. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet spórolni, de nem úgy, hogy vak sötétben ücsörgünk. Ezt nem is értem, hogy nappal világos van, bejön a fény az ablakon, ha van is olyan helyiség vagy tevékenység ahova vagy, amihez nappal is villanyt kell használni. Mikor máskor kapcsolnál villanyt mint este, a sötétben? Energiatakarékos izzó is van. Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy este te még olvasol vagy eszel vagy netezel vagy nem tudom és közben ég a villany. Nyilván feleslegesen ne égjen, de ha kell, akkor kell.
2014. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Este tizenegykor aludj, és napközben gépezz, amikor világos van.
2014. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Lehet hogy anyukád azért oltatja le veled a villanyt mert úgy gondolja hogy este 11-kor már ideje aludnod? Azt mondod 11-kor jön be mindig. Gyanítom hogy nem a spórolás miatt van ez. Az éjszakai áram amúgy is olcsóbb.

Nem lehet hogy ha azt mondja hogy most már aludj, azon is kiakadsz?


A válaszoló pedig, aki fél hogy a gyerekei elhagyják őt mert nem engedi hogy hajnalban csörömpöljenek, szerintem jobban tenné ha elmagyarázná nekik, hogy bunkóság zajongani ha az anyánk alszik. Ha ezek után elmennek, jobb is.

2014. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És 11-ig nem fogyaszt semmit az a lámpa? Tipikus ócska érv, csak azt akarja, hogy feküdj le 11-kor, de a villanyoltás mögé bújik. Millió dolog van, amin tényleg lehet spórolni, nem egy energiatakarékos izzón múlik, hogy be tudjátok-e fizetni a villanyszámlát. Lehet, hogy ezzel jót akar, de azt nem ő fogja megmondani, hogy a te szervezetednek mennyi alvásra van szüksége, és ha nem vagy álmos, nem fogsz elaludni, akármikor is megy be hozzád lekapcsolni a villanyt.
2014. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!