Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem engedi, hogy...

Anyukám nem engedi, hogy felkapcsoljam a villanyt este, mert sokba kerül, szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Este viszonylag sokáig fent szoktam lenni, de anyu 11-kor mindig bejön a szobámba és lekapcsolja a villanyt, nem engedi hogy fel legyen kapcsolva, mert hogy milyen drága.


Jó, értem én hogy takarékoskodni kell, de azért ennyire?

Meg ha még szegények lennénk, akkor megérteném, de nem erről van szó, mert arra van pénz, hogy minden évben legalább egyszer, de sokszor többször is külföldre menjünk nyaralni, plusz még minden évben van egy pár wellness hétvége is 4 csillagos hotelekben.

De a lámpát meg nem lehet felkapcsolni.


Igaza van anyukámnak szerintetek?


2014. aug. 27. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerinted miből telne külföldi utazásra és welness hétvégékre, ha nem spórolnának a szüleid?
2014. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha energiatakarékos égőd van akkor szerintem inkább azt akarja hogy aludjál.Ha hagyományos akkor érthető.

De egyébként is hány éves vagy?

2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%

Mondjuk egy erősebb izzót (~100W) figyelembe véve ha 3 órát használod az 3*0,1=0,3kWh .

Egy kWh ára jelenleg kb. 40-45 Ft, ha nem tévedek.

Ebből egy NAGYON BONYOLULT számolás után kijön, hogy 0,3*40=12Ft és 0,3*45=13,5Ft között fogyszathatsz valahol azzal, ha felkapcsolva hagyod még egy kicsit a villanyt.

Remélem segíthettem.

2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Anyukádnak nincs igaza, sporoljatok inkább energiatakarekos izzokkal.
2014. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Energiatakarítós izzónk van, és amúgy csak egy darab izzó van a szobámban, szóval nem egy komplett csillár amit égetek.
2014. aug. 27. 16:09
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is ezt csinálja anya. Én csak azt nem értem, hogy akkor minek a villany? Felesleges lenne eleve égőt venni. Nappal nem kell, mert világos van; este meg nem használhatom.
2014. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Eleinte az én gyerekeim is 11-ig égették a villanyt, mivel én ezt hagytam, mostanra eljutottak odáig, hogy hajnali 3-ig vannak fent, akkor kezdenek fürödni, hajat szárítani. Engem ez eléggé zavar, mert üvegablak van a hálónk ajtaján, bár van rajta függöny, de bevilágít, plusz csukogatják az ajtókat, eresztik a vizet, nagyon kellemetlen minden hajnalban erre ébredni. Nem szólok nekik, de tűrök és belül nagyon rossz. A villanyszámla nem idegesít, max nem megyünk nyaralni. Anyudat is próbáld megérteni, szerintem csak az egészségedet félti, az ember nem éjjeli bagoly. Nem is értem a fiataloknak mi a jó ebben, hogy fent vannak éjszaka.
2014. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

4 Forint óránként, fent kiszámolták (egy 100 Wattos izzó, egy energiatakarékos ennek töredéke, van olyan, ami 5 Watt: óránként 0,2 Forint)


Két lehetőség van: anyukád vagy annyira süket, hogy ezt nem fogja fel. Vagy csak azért volt idáig ez az indok, mert tudta, hogy beveszed, és nem fogsz ellenállni.

2014. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szólok nekik, de tűrök és belül nagyon rossz."


Végül is nem is azért van a szád, hogy megbeszéld a dolgokat a saját gyerekeiddel....


Amúgy ezt a spórolósdit észrevettem én is sok embernél, mindig lenyomni a hosszabbítót, a tv-t, a konnektort, a villanyt...meg a tipikus wc-papírt is 2x félbe hajtom emberek...


Vegyél kis asztali lámpát, az estére bőven elég, és beszéld meg vele hogy az szinte semmit nem fogyaszt.

2014. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, minek neked a villany? Nem kötekedni akarok, de ha gépezel este, ahhoz nem kell külön fény, viszont ha olvasol vagy tanulsz, akkor ezzel érvelhetnél, hiszen milyen anya örülne, ha vaksötétben kellene tanulnia a gyerekének?
2014. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!