Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ilyenkor tenni? Már...

Mit lehet ilyenkor tenni? Már beszélni nem lehet vele.

Figyelt kérdés

Jelenleg 14 éves lány vagyok. Bevallom nem vagyok egy mintalány. Az iskola megy, kb. 3-as, 4-es tanuló vagyok. Anyámmal elég rossz a kapcsolatom. Valószínűleg azért, mert ő mindig azt akarja, hogy olyan legyek mint ő régen. Őt a nagyszüleim nagyon szigorúan nevelték, például nem találkozhatott a barátaival (emiatt nincs is sok neki), nem sminkelhette magát amíg el nem költözött otthonról, és nem is szexelhetett csak házasság után. Engem is így akar nevelni, így engem sem enged el sehova, és megtiltja hogy fessem a körmömet, és fekete ruhákban járjak. Megmondtam neki hogy ha 18 éves leszek és lesz elég pénzem, akkor elköltözök otthonról, ő pedig örült ennek. Mindig a bátyámat "isteníti", mert ő mintagyerek, viszont mindketten lekezelőek velem, még akkor is ha nekik furcsa, vagy érdekes kérdéseket teszek fel. (Kb olyanokat, hogy mi a kedvenc piájuk, vagy hogy anyám szeret-e tanárnak lenni). Anyám azt hiszi hogy buta vagyok, és nem tudok semmit az életről. Oké tizenévesen valóban csak elképzeléseim vannak, de ennek ellenére szerinte nem tudok semmit.

Emiatt nem szoktunk beszélgetni semmiről, és ha például "lányos témákról" szeretnék vele beszélni, akkor kőkeményen elmondja a VÉLEMÉNYÉT RÓLAM. Mindent megtilt, még olyan dolgokat is amit nem is csinálok, és ha mégis tudunk beszélgetni, akkor három perc múlva biztosan lenézően közli a szabályait, olyan "csak hogy tudd mihez tartsd magad" stílusban.

Én szeretném hogy jó legyen vele a kapcsolatom, de akármivel próbálkozok nem tudok már semmit se tenni. Nem akarok csak a kedvéért változtatni az ízlésemen és a külsőmön, de azt sem szeretném hogy amíg otthon lakom sértegessen. Ti tudtok valami megoldást? Szülők gyerekek egyaránt.



2014. aug. 24. 20:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Úristen, kedves kommentelők, a kérdezőt szidjátok a jegyeiért, mikor ti nála jóval idősebb létetekre nem tudtok SZÖVEGET ÉRTELMEZNI?? Itt nem a jegyekről van szó.


Egyértelmű, hogy az ilyen szentfazék nevelés nem tesz jót egy tinédzsernek, (az sem, ha hagyja elkanászodni, de természetesen a kettő között van egy egészséges határ).

Szerintem egy szülőnek sincs joga elvárni a gyerekétől, hogy házasság után szexeljen, még vallási okokból sem. Kötelessége figyelni arra, hogy ne legyen ribi, ne csináltassa fel magát, és átadni neki egy bizonyos színvonalú értékrendet, de ezt megszabni egyszerűen nem.

Az egyéni öltözködés és a sminkelés tiltása is nevetséges szerintem, ha nem megy át a lány stílusa ízléstelenbe. (pl szempillaspirál, ceruza mehet egy elsős gimisnek, de azért ne járjon suliba erős szemhéjpúderezett szemekkel, vagy vörös rúzzsal, az majd ráér bulikban később)


A jegyeket pedig nem konkretizálta, de ha tanul, akkor a képességeihez mérten ez lehet jó.

Én világ életemben szín ötös voltam nyelvekből, szintén ötös a humán tárgyakból, de minden amiben számolás volt, olyan nehezen ment, hogy örömtáncot járt a család, ha megvolt a kettes.

Én azt fogom elvárni a gyerekemtől, hogy mindenből a SAJÁT képességeihez mérten jól teljesítsen. Ha nála az ötös is elérhető, akkor legyen ötös, ha 1-2 tantárgyból nagy erőfeszítések árán is csak kettest tud kapni, akkor az. A többivel majd kompenzálja.

2014. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Te szegény! Nem vagyok sokkal idősebb tőled de együttérzek. A jegyeim mind 5 volt amikor suliba jártam, minden tanár dicsért..tanultam mint egy állat, nem mentem ki sehova stb.. ma sajnálom hogy annyi időt vesztettem tanulva a semmiért. A szüleim nem dícsértek soha. Ráadásul amikor befejeztem a Tanulmányaimat ők akartak dönteni helyettem...el akartak küldeni kapálni. Hallottam hogy hogyan beszéltek rólam " menyjen kapálni, majd akkor jobban fog aludni " ezt mind undok hanggal. Miért van befejezett iskolám ha kapálni akartak?? Nekem nem ez volt a célom. Csak sértegettek...de szerencsémre akkor meg volt akit szeretek, nagyon messze..(ő a férjem ma, és gyerekünk is van) .elszöktem hozzá, mert megpróbáltam elmondani hogy el akarok menni, de nem jutottam szóhoz , meg féltem is...nagyon más kultúrába keveredtem és csak most látom hogy mennyire rossz szüleim voltak..igen tudom hogy milyen nehéz egy gyereket felnevelni mert van nekem is..de én a gyerekemet jobban szeretem mint bári mást, és azt akarom hogy megbízzon bennem, hogy ha valami bántja ha nem is akarja megmondani hogy mi bár kisírja magát a karjaimban. Remélem te is jól leszel...tarts ki.
2014. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!