Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg szívtelen gyerek lennék?

Tényleg szívtelen gyerek lennék?

Figyelt kérdés
23 éves főiskolát végzett ember vagyok, és most úgy döntöttem, hogy elköltözöm a szüleimtől 200kmre. Egyszerűen szeretnék önállósodni, és a párommal összeköltözni. Szüleim fel vannak háborodva,hogy ez a hála, amiért felneveltek, hogy majd ezután nem törődök velük. Nem tudják megérteni, hogy attól még szeretem őket, hogy nem fogjuk minden nap látni egymást, és nem fogok nekik mindenben segiteni. Szerintem jogom van az önálló életre. A barátaimat megkérdezve mindenki nekem adott igazat, viszont a szüleim korosztálya meg biztosan velük ért egyet. Igy kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is, elsősorban felnőtt emberek szüleinek a véleményére. Titeket mennyire viselt meg, hogy a gyereketek messzire költözött? Irjátok meg a korotokat is, és köszönöm a vlaszokat.
2014. aug. 20. 16:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
és nagyon el vagyok keseredve emiatt a helyzet miatt. Ráadásul tudom, hogy ha a párommal szétmennénk, akkor évekig azt hallgatnám, hogy kellett nekem akkor összeköltözni vele, maradhattam volna itthon, közel hozzájuk...szeretem a szüleimet, de szerintem jogom van az önálló életre.
2014. aug. 20. 19:00
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el,szerintem ülj le velük beszélgetni mégegyszer.Ha nem értik meg,hát nem.Majd megbékélnek azzal.Különben meg,tényleg nem jó hosszabb távon,ilyen korban a szülőkkel élni.Mindenkinek van egy normál magánszférája,te menni akarsz,és kész.Itt az idő,próbáld meg.Még most megsúgom nem késő :).De majd 5év múlva is azt mondják,max másik kifogással... Szerintem csak nem tudnak elegendi,és ráfogják ilyen piti dolgokra,hogy majd kisegít...


Azért összeveszni nem kell velük,max rájuk hagyod.Megmondod,mész és Punkt.


3as voltam,ismételten.

2014. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
köszi 3as, hogy ilyen aktivan foglalkozol a kérdésemmel :-)
2014. aug. 20. 19:13
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma.Én leírtam amiket gondolok erről.De hát a szölők már csak ilyenek,az enyémek ilyen téren normálisan fogadták.Ha anyagilag nem is,de szellemileg mellettem áltak.És nekem már az nagy erőt adott,amúgy Németországban élek.Facebookon majdnem mindennap beszélek velük,de 2-3 naponta telefonon is.Legalább 4-5 percet minimum.


Nem dől össze a világ ha 200Km-re költözöl,főleg belföldön.Lehet én gondolom rosszúl,de ha minden házimunkát veled csináltatnak szabadiődben,akkor ez kicsit kihasználásnak tűnik.Indoknak is ezt hozzák fel,akkor méginkább.De persze ezt te tudod jobban.

2014. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg terrorizálnak. Nyavalyognak hogy elhagyod őket, pedig tudják hogy ez az élet rendje. Ők a szüleiktől mikor költöztek el? Hogyan gondoskodtak róluk?

Jobb lenne ha maradnál még vagy 10 évet velük, aztán rágnák a füled, hogy mikor házasodsz már meg?

Költözz csak el, ne legyen lelki furdalásod. Látogasd őket, hiszen 200 km nem a világ vége. Majd megbékélnek.

Hidd el, a szüleid korosztálya örül, ha a gyerekük állást kap, rendes párkapcsolatban él és szépen beindul az önálló élete.

28N

2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a történet nem teljesen úgy van, ahogy te leírtad. Kicsit eltúlozod a helyzetet.
2014. aug. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, sajnos vannak ilyen szülők akik nem akarják elengedni, főleg egyszem gyereküket. A férjemnek is ilyenek a szülei, de szerencsére a férjem kiállt mindig magáér és a családjáért. Szereti őket, de a családja már fontosabb, de ezt sajnos nem igazán akarják elfogadni, pedig 15 éve külön él tőlük.

Kedves Kérdező! Nyugodtan éld úgy az életedet ahogy szeretnéd, de attól természetesen ne feledkezz meg a szüleidről sem, hívd gyakran telefonon, skypeon és majd elfogadják a sorsukat. Nekem egy 17 éves lányom van, de ha úgy döntenek 2-3 év múlva, hogy elköltözik tölük, a szívem szakadna meg, de egy szóval sem mondanám, hogy ne mennyen. Nem azért szültem, hogy velem élje le az összes életét hanem, hogy legyen önálló élete.

Üdv egy 37éves anyuka

2014. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A szüleidnek komoly problémái vannak az elengedéssel, pedig a gyereket nem magántulajdonnak szüli az ember. Nem, nem vagy szívtelen, hanem teljesen normálisan próbálod élni az életet. Én külföldön vagyok, mert itt találtam meg a lehetőséget a szakmai fejlődésre és a boldogulásra. Mégsem mondják soha a szüleim, hogy "gyere haza anyádhoz". Az élet természetes rendje az, hogy a társával az ember együtt öregszik meg (szerencsés esetben, nem a mai statisztikákra gondolok), ellenben a gyerekek "kirepülnek" - ami nem azt jelenti, hogy nem tartoznának továbbra is a családhoz.
2014. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj az én szüleim is ilyenek. Egyszerűen az az elképzelésük, hogy a gyerek hálával és egész életével tartozik a szüleinek. Az én anyám is folyamatosan nyavajog néha azért én kiosztom, illetve mélyebben belemerülök a témában egy nyavajgás során, hogy ez miért van így meg úgy és kiderül, hogy azért nem olyan vészes a dolog ahogy ő elnyavajogja. Nekem is van egy kisfiam, és soha nem éreztem, pedig hisztis, hogy hálátlan vagy nekem valamivel tartozik. Az a baja a szüleidnek, hogy nincs saját életük, így rád csimpaszkodnak.

2014. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
majd mész még az utcájukba..
2014. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!