Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg szívtelen gyerek lennék?

Tényleg szívtelen gyerek lennék?

Figyelt kérdés
23 éves főiskolát végzett ember vagyok, és most úgy döntöttem, hogy elköltözöm a szüleimtől 200kmre. Egyszerűen szeretnék önállósodni, és a párommal összeköltözni. Szüleim fel vannak háborodva,hogy ez a hála, amiért felneveltek, hogy majd ezután nem törődök velük. Nem tudják megérteni, hogy attól még szeretem őket, hogy nem fogjuk minden nap látni egymást, és nem fogok nekik mindenben segiteni. Szerintem jogom van az önálló életre. A barátaimat megkérdezve mindenki nekem adott igazat, viszont a szüleim korosztálya meg biztosan velük ért egyet. Igy kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is, elsősorban felnőtt emberek szüleinek a véleményére. Titeket mennyire viselt meg, hogy a gyereketek messzire költözött? Irjátok meg a korotokat is, és köszönöm a vlaszokat.
2014. aug. 20. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg a szívem szakadna meg, ha a felnőtt gyerekeim több ezer km-re költöznének tőlem egy jobb élet reményében, de abban is támogatnám őket. Számomra az a legfontosabb, hogy megálljanak a saját lábukon felnőtt korukra és boldogok legyenek, de ismerek olyan szülőket (az anyukám is ilyen), aki nem tudna abba beletörődni, hogy a szerettei távol éljenek tőle.
2014. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy vagy szivtelen.Nekem is messze kerültek külföldre a gyerekeim és sohasem mondtam nekik, hogy hálátlanok, pedig nagyon szenvedek, hogy ilyen messze vannak tõlem.
2014. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
én kb 1400KM-re élek több országot is érintve,a családomtól.És ők örültek neki,hogy ezaz fiam elkezdheted az életed.Mondjuk,nem akarlak megbántani,de a szüleidnek nagyon csőlátása van.Vagy mégis mit akarnak? 40évesen is velük kell laknod.Szerintem,kicsit elkéne nekik gondolkodni abban,hogy nem vagy már 18éves kisgyerek.Sulit elvégezted,gondolom ott akarsz munkát magadnak.Tessék erőteljesen megmondnai nekik,hogy mész és kész.Elakarnak nyomni téged,na ezt ne hagyd.Nagyon komolyan mondom,ha maradsz sosem fogsz elszakadni tőlük.
2014. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
ja 3-as vagyok ismét,nem akarom szétoffolni.26éves vagyok,Férfi.
2014. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a szüleid korosztályába vagyok, hiszen nekem is van egy 23 éves fiam.

Az én fiam bár még velem él, mert tanul, de már többször mondta, hogy ha minden úgy alakul ahogy tervezi, akkor elfogja fogadni az iskola állásajánlatát, és 2 évre Skóciába költözik. Tudom, hogy bőgni fogok amikor elmegy, tudom, hogy agyon fogom magam aggódni, hogy minden oké lesz-e, tudom, hogy az első hónapokban ha nem is napi szinten de hetente egyszer tuti telefonálok neki, de akkor is elengedem a kezét. Az élet rendje, hogy a gyermek boldoguljon egyedül is. Így én nem adok igazat a szüleidnek, hogy hálátlan lennél, és abban sem adok nekik igazat, hogy azt hiszik, azért taníttattak, hogy idős korukra te legyél az ápolójuk.

Attól, hogy egy gyerek új életet kezd, elköltözik akár a világ végére is, attól még szeretheti a szüleit.

2014. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
Ez teljesen normális ez egy szülő feladata felneveli a gyerekét azért hogy aztán ő is családot alapítson és ugyanezt tegye az unokáival...biztos nehéz meg minden de el kéne fogadniuk. nekik majd az lesz a feladatuk hogy az unokát kényeztessék
2014. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy kolléganőm mindkét fia kiköltözött Írországba mert itthon nem tudtak volna előre haladni az életben. Nagyon rossz volt neki, sokat fogyott, idegeskedett, de már 3 éve kint vannak, vettek házat meg kocsit és az anyjuk is boldog mert a gyerekek is boldogok. Skype-on tartják a kapcsolatot és évente 2x hazajönnek 1-2 hétre. Nincs ezzel semmi baj. Szerintem inkább a szülő az önző ha nem hagyja hogy a gyereke jobbá tegye a saját életét.
2014. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ők ezt a mintát látták? Nekik ugyanezt mondták az ő szüleik?

Szerintem ez az élet rendje, az nem normális, mikor 40-50 évesen még mindig a szülőkkel él valaki egyedülállóként. Örülniük kéne, hogy igyekszel boldogulni!

2014. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Már megint 3-as volnák.Szerintem önző dolog ez veled szemben.Nekik nem ilyen értelmi síkon kellene mozogniuk.Hanem támogatni,minimum a leket tartani.Nem pedig,aládtenni.Ez az ovodás viselkedés,érthetetlen a javukról.Nem is tudnám elképzelni,hogy visszafogjam majd a gyerekemet,mikor lehetsége volna lépni.Ha időben nem tanulod meg az önálló életre való hajlást,később pokolian nagy problámáid lesznek.23éves vagy,állj ki magadért hallod.Most kirpróbálod,ha max nem jön be vagy anyagilag nem tudod tartani a lépést,max visszaköltözöl.De legalább megpróbálod.Nagyjából ennyit tudok mondani,biztos az elején nehéz lesz.De minden csak viszonylagos,pl. ha én elmesélném nekem milyen volt egy vad idegen országba beilleszkedni,átvenni azt az életritmust,ami nekem hátrány volt,mikor elszakadtam magyarból.Igen csak pislogna mindenki.De jó,tovább nem is akarom osztani az észt.

Sok sikert,mindenesetre! :)

2014. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Szüleimnek főleg az a bajuk, hogy itt a közelben is találtam munkát, de én a párom miatt a távolabbi helyet választom inkább. Megjegyzem, ha ő nem lenne, biztos nem költöznék ilyen messzire. De én már nem szeretném az életemet aszerint iránytani, hogy mit mondanak a szüleim. Anyum képes megsértődni azon is, hogy a minap mikor a szememre hányta, hogy előző nap nem hívtam fel telefonon, mondtam neki, hogy nem történik semmi, ha 1-1 nap nem beszélünk egymással...és már most azzal jönnek, hogy ezután feléjük se fogok nézni, vagy pl. ha anyumnak fáj a keze, és mondom neki hogy ezt-azt megcsinálok helyette, rávágja, hogy minek, ha majd nem leszek itthon, úgyse lesz aki helyette megcsinálja. DE könyörgöm, szeretném majd támogatni a szüleimet, de nem úgy, hogy most már minden szabadidőmet rájuk áldozva segitek nekik a ház körül, amit csak kigondolnak. Pl. ha én nem akarok befőzni meg krumplit ásni nyaranta, akkor úgy gondolom megtehetem, és nem vagyok köteles hazajönni ezek miatt.
2014. aug. 20. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!