Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az anyámat, hogy ne fogadja vissza a bátyámat?

Figyelt kérdés

Tudom, első hallásra gonosznak hangzik.


Gyűlölöm a bátyámat, nem bírom elviselni. Már gyerekkorom óta egy undorító, hazug, számító ember volt, de az utóbbi években egyre elviselhetetlenebb. Jelenleg 22 éves.

Mesztelenül járkált a lakásban, nem mos fogat, nem fürdik vagy ha igen, összedzsuvázza a kádat és úgy hagyja, a csapba jár pisilni (ha egyáltalán ki megy a wc-re, egyébként a szekrénye mögé járt,) a tányérokat bent hagyja a szobában hetekig, mindent összehamuz, szemetel.

És ez csak az igénytelenségének a listája.

Egyébként meg egy lusta, buta, agresszív, számító ember.


Egy szó nélkül képes nekitámadni egy embernek, ha az nem adja meg a "neki járó tiszteletet" de ő nem tisztel semmit/senkit. Köpköd, könnyen üt, ordibál. (Pl amikor szóltak neki anno anyáék, hogy ne egye már a sajtot meg a szalámit magában, mert hogy annyira jól nem keres senki, ordítozva nekivágta a felvágottat anyám élettársához.)

Mamának megmondta, hogy amiért nem kapott pénzt cigire, ezért ha anya nagyon rossz helyzetben lesz és neki lesz pénze, nem fog neki segíteni.

Engem és anyámat már többször is meglopta, vagy eladta a cuccaimat.


Volt egy időszak, amikor az említett mamámnál lakott. Nem fizetett semmit, élősködött nála, disznóólat csinált a házában. Azzal a feltétellel volt ott, hogy ha munka van, segít, de ha munka volt, beköltözött a másik nagyanyámhoz.

A legutóbb hazament meglátogatni a mamámat, mert ő kidobta onnan. A látogatás célja az volt, hogy megnézze meddig él még a betegeskedő nagymamám, mert fáj a foga a vagyonára. Anyám halálát (is) kívánja.

A szemében az apja az isten, aki anyámra rávert x összegű adósságot, megcsalta és nagyon durván alkoholista.


Most az a helyzet, hogy a másik nagymamámnál lakik egy ideje, de csak úgy kedvtelésből felmondott a munkahelyén,valószínűleg nem kezelték istenként, aztán kitalálta, hogy hazaköltözik.


Minden ész érvet össze szedtem már, amit tudtam, hogy meggyőzzem anyámat, hogy ne akarjon visszafogadni egy olyan embert, aki konfliktusokat szít, agresszív, hazug, lopós, ráadásul a saját nagyanyja és anyja halálát kívánja, viszont ő mindig az válaszolja, hogy

"de hát ő a gyerekem, mit tudnék csinálni?"

Már semmi ötletem nincs, segítsetek!:/


Bocsi, ha hosszú lett, próbáltam rövidre fogni.

18L


2014. aug. 1. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Legvégső esetben az nem megoldás, hogy te költözöl valamelyik nagyanyádhoz, ha a bátyád mindenképpen visszamegy? Akkor nem kéne őt elviselned.
2014. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A páromhoz meg tudnám oldani, hogy odaköltözzek, viszont távkapcsolatban vagyok vele és félteném anyámat, mert kinézem a bátyámból, hogy ok nélkül rátámad.
2014. aug. 3. 17:06
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha meg tudod oldani, akkor költözz. Elhiszem, hogy félted anyádat, de mint látod, nem lehet vele beszélni, nem lehet meggyőzni, magadat meg nem teheted ki ennek. Van olyan, amikor kicsit önzőnek kell lenni, ez most az a helyzet. Anyádon akkor sem tudsz segíteni, ha maradsz, mert ha a bátyád tényleg agresszív lenne vele szemben, valószínűleg nem tudnál semmit tenni. Meggyőzni nem lehet. Menj el, legalább te menekülj ki onnan.
2014. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden hozzászólást, de nem kellene inkább a bátyádnak pszichiátriai kezelés, ahogy leirtad eléggé erre utalnak a viselkedésének a jelei. Lehet beállitanák nála a gyógyszert és teljesen normális életet tudna élni. Szerintem segitség kellene neki.
2014. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak p.sálni járt a szekrény möge vagy kulázni is? Érdekes egy csóka lehet. Én nem fogadnám vissza.
2014. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!