Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem az anyámat,...

Hogy kezeljem az anyámat, kikészít idegileg mostmár?

Figyelt kérdés
Megeszi az életemet,hozzáteszem,nem tini vagyok,30 éves,2 gyerekem van,férjem. Nem lehet vele beszélgetni anélkül,hogy belekötne. Mindent jobban tud,ahogy én csinálom nem helyes. Gyereknevelés terén is,bár nem domináns ez a terület. Főleg a férjem piszkálja,mármint nekem mondja,hogy a férjem milyen tiszteletlen vele. Ezen lovagol,őt márpedig tiszteljék,meg a tsknyos unokái is hogy beszélnrk vele(hozzáteszem,hogy nem tiszteletlenek a gyerekek), meg a férjem is a fia lehetne,mit képzrl magáról. Aztán bizonyos dolgokban számonkér,hogy miért mondtam,hogy mondtam,válogassam meg a hangnemet vele szemben,mert az anyám(néha felemelem a hangom,mert túl kell kiabálnom!!!).Olyanokat ír-emailben litániákat ír,engem oszt,meg mostmár megrágalmaz-hogy csak pislogok,a beszélgetésünkben akkor el sem hangzott olyan dolog,amit a fejemhez vág. És ő a "sértett" fél,előadja a hattyú halálat,hogy egész életében magát kellett megvédenie,és még én sem kelek a védelmére a férjemmel szemben(azt elismerem,hogy a férjemelég robbanékony,néha kicsit szúr amit mond,de nem mondanám,hogy folyton megalázza anyámat,meg tiszteletlen!!).Amikor őszintén elmondom a véleményem,hogy apámmal állandóan veszekszik,meg mindenkivel,hogy tőle menekültem mikor 19 évesen férjez mentem,hogy a 2 öcsém Londonig menekült,a barátnője sem veri le a sarkot nála az utóbbi időben,akkor kontráz. Most nem vagyok hajlandó a leveleit lereagálni,mert nincs értelme,bármit mondok rámkontráz,megmagyarázza a hülyeséget. Én meg utálok vitázni,piti dolgokból patáliát csap. Egy energiavámpír. Hogy lehet kezelni egy ilyen helyzetet,mégiscsak az anyám. De eleszi az életem. Amiket leírtam ezerednyi töredék csak :(
2014. júl. 1. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
:) pszichológiai tanulmány
2014. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Minden rosszindulat nélkül mondom,hogy szerintem beteg. Ez már segítséget igényel. Mindenben mögöttes dolgot lát. 2 napja görcsben van a gyomrom. A leveleiben a sérelmeit témák szerint beszámozza...(egy-egy téma elég nagy lélegzetvételű).
2014. júl. 1. 17:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja,és többmindenkit,köztük családtagokat hallgatott le diktafonnal,mondván,ha ellene"merénylet"(nem a szó szerinti persze) készül,akkor az a bizonyíték. Tényleg volt,hogy a háta mögött tettek dolgokat papám meg a testvére...na de ilyet!!!! Kissé furcsa,hogy őt mindig vádolják,piszkáljak,na persze alaptalanul.Engem miért nem?
2014. júl. 1. 17:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Csak úgy tudod elhatárolni magad, ha nem találkozol vele sűrűn, szóval én havonta egyszer mennék hozzá látogatóba, ha tetszik neki ha nem. Nálunk apám felesége ilyen energia vámpír és mi is azt csináljuk, hogy havonta egy alkalom, és ez a maximum, azt valahogy túlvészeljük, nem állunk le vele vitázni, bár néha elég nehéz megállni. Mi a horoszkóp jegye anyukádnak?
2014. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mitől vagytok ilyen sűrűn kapcsolatban? Nála laktok vagy miért van ennyire jelen az életedben? Amúgy azt hiszem felhasználót lehet tiltani a mail fiókokban. Aztán írhat amit akar.. Sajnállak nagyon :/
2014. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Volt egy szitu,a férjem kissé csúnyán fejezte ki magát,de az nekem szólt és én értettem is mi volt a baja,ezt fel is vázoltam anyukámnak. A férjem smúgy pont akkor kelt fel,alsógatyában volt és kicsi a ház,ergo az volt a baj,hogy nem tudta ki jön,ő meg a földön feküdt egy szál semmiben. Na a jelenlegi vita ezen kezdődött,hogy a férjem milyen bunkó és tiszteletlen vele és addig át nem lépi a küszöbünket,míg bocsánatot nem kér ezért a tiszteletlenségért. Én ertem,ez azt is jelenti,hogy mi se menjünk. Őt nem hstja meg ha nem látja az unokáit egy hónspig. Egyszer vártam,3 hétig fel sem hívott,nem is írt. Mikor nagyon beteg volt a gyerek,meg 3 napig el sem értem. Pedig nem járunk rá,nem kérünk pénzt sosem,nincs is nekik,ő nem dolgozik(külön sztori),nem hivosgatom állandóan hogy vigyázzon a gyerekekre,csak ha SOS van. Mikor szültem egy tányér levest sem hozott,ha hívtam eljött,de mintha kihallgatásra jött volna. Pedig hivatslos ügyet kellett intéznem,ne vigyek mar egy 5 évest meg egy 3 hetest. Aztán akkor is hívott hogy anyatej nincs? Miért tápszert melegítsen.(de,van anyatej,a macskának félretéve,a gyereknrk meg a tápszert adom-mégis hova gondolt????) Á.....
2014. júl. 1. 18:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy letiltom,de akkor felhív és kioszt. Nem lakunk együtt,még csak az kéne. Facebookra meg ilyenkor lelkis,szentimentális,célozgatós dolgokat tesz ki. Már nem hat meg. Amúgy az szerintem mindent elmond,hogy az öcsémnek 3 éve van barátnője,de jobbnak látta nem bemutatni eddig....siralmas. Ezért sajnos még én sem ismerem.
2014. júl. 1. 18:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, ne haragudj de anyád tiszta hülye. Szerintem ezt fogadd el így magadban és lépj túl rajta. Sokkal kevesebb keserűség és csalódás érne. Ne számíts rá.
2014. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pedig bele sem folytam a részletekbe :( Akkor ha nem írok egyáltalán,nem reagálok,az jó? Csak merthogy az anyám mégis.
2014. júl. 1. 18:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne írj neki, ne reagálj, csak így tudod megvédeni magadat.
2014. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!