Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem az anyámat,...

Hogy kezeljem az anyámat, kikészít idegileg mostmár?

Figyelt kérdés
Megeszi az életemet,hozzáteszem,nem tini vagyok,30 éves,2 gyerekem van,férjem. Nem lehet vele beszélgetni anélkül,hogy belekötne. Mindent jobban tud,ahogy én csinálom nem helyes. Gyereknevelés terén is,bár nem domináns ez a terület. Főleg a férjem piszkálja,mármint nekem mondja,hogy a férjem milyen tiszteletlen vele. Ezen lovagol,őt márpedig tiszteljék,meg a tsknyos unokái is hogy beszélnrk vele(hozzáteszem,hogy nem tiszteletlenek a gyerekek), meg a férjem is a fia lehetne,mit képzrl magáról. Aztán bizonyos dolgokban számonkér,hogy miért mondtam,hogy mondtam,válogassam meg a hangnemet vele szemben,mert az anyám(néha felemelem a hangom,mert túl kell kiabálnom!!!).Olyanokat ír-emailben litániákat ír,engem oszt,meg mostmár megrágalmaz-hogy csak pislogok,a beszélgetésünkben akkor el sem hangzott olyan dolog,amit a fejemhez vág. És ő a "sértett" fél,előadja a hattyú halálat,hogy egész életében magát kellett megvédenie,és még én sem kelek a védelmére a férjemmel szemben(azt elismerem,hogy a férjemelég robbanékony,néha kicsit szúr amit mond,de nem mondanám,hogy folyton megalázza anyámat,meg tiszteletlen!!).Amikor őszintén elmondom a véleményem,hogy apámmal állandóan veszekszik,meg mindenkivel,hogy tőle menekültem mikor 19 évesen férjez mentem,hogy a 2 öcsém Londonig menekült,a barátnője sem veri le a sarkot nála az utóbbi időben,akkor kontráz. Most nem vagyok hajlandó a leveleit lereagálni,mert nincs értelme,bármit mondok rámkontráz,megmagyarázza a hülyeséget. Én meg utálok vitázni,piti dolgokból patáliát csap. Egy energiavámpír. Hogy lehet kezelni egy ilyen helyzetet,mégiscsak az anyám. De eleszi az életem. Amiket leírtam ezerednyi töredék csak :(
2014. júl. 1. 17:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha ez elég brutális, én azt javaslom , szakítsd meg vele a kapcsolatot, hozz el a mindent a szüleid házából, amit ellened fordíthatna. Csinálj új e-mail címet, lepd meg, innentől kezdve úgy kezeld, mintha nem létezne. "De az anyám". Elhiszem, de ez sem elég ok arra, hogy a végtelenségig tűrj. Rég felnőttél, nem kell a szüleidnek megfelelned. A párod is büszke lenne rád, ha véget MERSZ vetni ennek az egésznek. Alakítsd az életed, úgy ahogy szeretnéd. Előfordul, hogy néha a saját szüleid kell kiléptetni az életedből.
2014. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Van még egy érdekes szösszenet,ez egy jelentéktelen a többihez képest. Szereti a karamellás barna sört,vásároltunk a férjemmel,gyerekek nála,a ferjem gondolta visz neki,mert anyám szereti. Soproni fekete démon volt aboltban. Hát anyám nem beszólt,hogy ez célzás? A démon. Majdnem kiszaladtam a házból. Persze viccesen mondta,de ismerem én már őt. Azóta nem kap karamellás sört. Szoktunk vinni ha megyünk,a férjem,az a tiszteletlen,mindig vesz neki.
2014. júl. 1. 20:30
 13/13 anonim ***** válasza:
Ugye tudja ő, hogy micsoda.:)
2014. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!