Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni az...

Hogyan tudnám rávenni az anyámat, hogy ne fogadja vissza a bátyámat?

Figyelt kérdés

Tudom, első hallásra gonosznak hangzik.


Gyűlölöm a bátyámat, nem bírom elviselni. Már gyerekkorom óta egy undorító, hazug, számító ember volt, de az utóbbi években egyre elviselhetetlenebb. Jelenleg 22 éves.

Mesztelenül járkált a lakásban, nem mos fogat, nem fürdik vagy ha igen, összedzsuvázza a kádat és úgy hagyja, a csapba jár pisilni (ha egyáltalán ki megy a wc-re, egyébként a szekrénye mögé járt,) a tányérokat bent hagyja a szobában hetekig, mindent összehamuz, szemetel.

És ez csak az igénytelenségének a listája.

Egyébként meg egy lusta, buta, agresszív, számító ember.


Egy szó nélkül képes nekitámadni egy embernek, ha az nem adja meg a "neki járó tiszteletet" de ő nem tisztel semmit/senkit. Köpköd, könnyen üt, ordibál. (Pl amikor szóltak neki anno anyáék, hogy ne egye már a sajtot meg a szalámit magában, mert hogy annyira jól nem keres senki, ordítozva nekivágta a felvágottat anyám élettársához.)

Mamának megmondta, hogy amiért nem kapott pénzt cigire, ezért ha anya nagyon rossz helyzetben lesz és neki lesz pénze, nem fog neki segíteni.

Engem és anyámat már többször is meglopta, vagy eladta a cuccaimat.


Volt egy időszak, amikor az említett mamámnál lakott. Nem fizetett semmit, élősködött nála, disznóólat csinált a házában. Azzal a feltétellel volt ott, hogy ha munka van, segít, de ha munka volt, beköltözött a másik nagyanyámhoz.

A legutóbb hazament meglátogatni a mamámat, mert ő kidobta onnan. A látogatás célja az volt, hogy megnézze meddig él még a betegeskedő nagymamám, mert fáj a foga a vagyonára. Anyám halálát (is) kívánja.

A szemében az apja az isten, aki anyámra rávert x összegű adósságot, megcsalta és nagyon durván alkoholista.


Most az a helyzet, hogy a másik nagymamámnál lakik egy ideje, de csak úgy kedvtelésből felmondott a munkahelyén,valószínűleg nem kezelték istenként, aztán kitalálta, hogy hazaköltözik.


Minden ész érvet össze szedtem már, amit tudtam, hogy meggyőzzem anyámat, hogy ne akarjon visszafogadni egy olyan embert, aki konfliktusokat szít, agresszív, hazug, lopós, ráadásul a saját nagyanyja és anyja halálát kívánja, viszont ő mindig az válaszolja, hogy

"de hát ő a gyerekem, mit tudnék csinálni?"

Már semmi ötletem nincs, segítsetek!:/


Bocsi, ha hosszú lett, próbáltam rövidre fogni.

18L


2014. aug. 1. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha anya leszel meg fogod érteni édesanyád döntését majd. Addig az a lényeg hogy a saját személyes életed és az értékeid védelméről gondoskodj valahogy. A többi anyukádon múlik.
2014. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg anyukádnak, hogy attól még, hogy ő az anyja, nem kell mindig mindenért megbocsátani és haláláig tutujgatni az elősdi fiát.


Nekem egyébként úgy tűnik, mintha valami pszichés problémája is lenne a bratyónak.


Végső tippként mondd meg neki, hogy fizikailag nem érzed magad biztonságban, ha a házban van.

2014. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki szinte mindent.

A legerősebb "ütőlapom" az volt, hogyha örökre visszafogadja, amíg él, akkor annyira önállótlan lesz, hogyha mire anyáék meghalnak és nem lesz senki, aki befogadja, akkor a híd alá fog emiatt jutni, szóval a halálos ítéletét írja ezzel alá, de erre is csak a "de ő a fiam" reakció jön.

2014. aug. 1. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, de nem tudsz mit tenni.

A mi családunkban is volt ilyen. Az az anya képes volt eladni a lakását, földönfutót csinálni magából.

2014. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Gonosz lennék, de én azt mondanám, hogy "vagy ő vagy én... Ha ő jön, akkor én megyek. "
2014. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Már azt is mondtam, de arra is csak a szokásos duma jött...
2014. aug. 2. 10:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, csak abban az esetben anya, ha a bátyádról van szó, azt meg leszarja hogy téged ezzel megnyomorít?

Én a helyedben feljelenteném az első gyanús megmozdulásnál, vigye el az ilyet a fa.szba a rendőrség.

2014. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából tudja ő, hogy milyen a gyereke, csak nem foglalkozik vele, bár ez még így meg sem fordult a fejemben, amit az imént mondtál.


Az a baj, ha pl. rajta kapnám lopáson, nekem a feljelentés több pénzbe kerülne, mint az a büntetés, amit ő kapna.

Meg kinézem belőle, hogyha valahogy bekerülne a börtönbe és kiszabadulna, nekem támadna.

2014. aug. 2. 13:13
 9/15 anonim válasza:
Én a helyedben nem maradnék. Lehet gonoszság, de én is a "vagy ő vagy én" mellett vagyok. Ha nem vesz komolyan, akkor intézz lakást - demonstráld, hogy nem viccelsz. Mehetsz barátokhoz, ismerősökhöz ha nincs bevételed. Egyébként tök megértem a félelmedet, de attól nem tartasz, hogy ha miattad nem költözhet haza, akkor is neked támad? Végülis tudja, hol laksz... Szerintem magadat helyezd előtérbe, előbb-utóbb talán anyukád is észreveszi magát.
2014. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
1. Megoldás: Ne győzködd, jelentsd ki, hogy ide nem jöhet vissza. Ha a bátyád agresszív lenne veled, kérj távoltartási végzést. 2. Megoldás: Ha odaköltözik, lépj le.
2014. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!