Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha apu minden...

Mit csináljak, ha apu minden este kiabál velem amiért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Egy éve kb egyszerűen nem tudok aludni, csak ha tényleg hullafáradt vagyok. Tehát úgy néz ki a dolog, hogy minden éjjel 3-4-ig fent vagyok, 6-7 között felébredek de még forgolódok meg pihenek azért 9-ig, akkor már kidob az ágy. Vannak olyan éjjelek mikor le se fekszem, bár ilyenek ritkán. Úgy havi 1-szer van hogy napközben lefekszem és akkor tudok tényleg jól és mélyen aludni egy 2-3 órát, ez főleg akkor van, ha barátomnál vagyok, és odafekszik mellém és simogat, stb.

Na a probléma: apukám minden éjjel mikor megy aludni, olyan éjfél körül, beront a szobámba, hogy miért nem alszok még, ez nem normális dolog. Nem érti meg, hogy egyszerűen nem tudok, meg annyira nem is igénylem, teljesen jól elműködök így is. Elmondom neki szépen, megsértődik, lefekszik aludni, másnap ugyanez a műsor. Mit mondjak már neki, hogy ne cseszegessen?

18/L


2014. júl. 13. 17:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Nagy valószínűséggel sem fizikailag, sem szellemileg nem vagy kellőképpen leterhelve.
2014. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%os vagyok!!akkor bocsi tenyleg nem ertem apukad viselkedeset!!1 probat megėr,az összinte besszėlhetės!keress alkalmat ha lehet ne a munkàbol haza ėrö apàt tàmad le a beszelgetesedel...keress megfelelö alkalmat szėpen kedvesen kėrd meg apàt hogy neked igy nem jo hogy mi ketten veszekedünk sokszor....stb... ės mondja el hogg mi a problema veled,mi az amit apa nem jol csinàlok?? Mert szeretnem ha jo kapcsolat lenne köztem es kozted apa...!! Ės akkor hàtha sikerül megoldani a problėmàt!!!lehet nem is a gėp a baja az hogy bem alszok talàn màs ės akkor rendezödik a problėmád !!sok sikert :)
2014. júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Beront a szobába és hőbörög, hogy nem alszol.Aztán csodálkozik, ha tényleg nem tudsz aludni.Ezzel csak még jobban kiveri az álmot a szemedből.

Zárd be az ajtót, feküdj be az ágyba és oltsd el a lámpát.

2014. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy egy felnőtt ember mikor alszik és mikor nem. Kivéve persze, ha zavarod őket. (Pl. TV, zene...)
2014. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Jó hát az ajtóm mindig nyitva van legalább félig, tehát látja hogy gépezek, nem ő ébreszt fel. És nem zavarom őket, mindig fülhallgatót használok.
2014. júl. 13. 18:22
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"De apa, nem érted, hogy nem vagyok álmos, nem tudok aludni?" Ha nem érti meg, az az ő baja, de nem kéne ezért cseszegetnie.


Húgom most lesz 20 éves, évek óta nem alszik többet 3-4 óránál, mert nem tud. Kb. kéthenete egyszer alszik 12 órát, utána két hétig megint 3-4-et. Pedig ő aztán hiperaktív. Reggel elment suliba, délután ment lovardába, ahol ott maradt az esti etetésre, kitrágyázta a boxokat, hazajött, aztán még volt, hogy elment este futni. Hétvégente lovarda, 2-3 órás kutyasétáltatás, este futás.

Most megy melózni, ha délelőttös, akkor délután lovazik, ha délutános, akkor délelőtt. És nem, egyszerűen nincs szüksége több alvásra...

Bezzeg én, ha nem alszom 7-8 órát, akkor másnap használhatatlan vagyok, és akkor aztán ne rakjanak pénztárba, mert olyan mínuszt csinálok, hogy csak füstöl :D

2014. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Régen én is ilyen voltam. Lefeküdtem este 11 felé és legalább hajnali 4-ig forgolódtam, mert nem bírtam elaludni. Aztán másnap reggel 6-kor kelés, utána suli. És ez ment éveken keresztül, mégse voltam álmos egész nap. Bár nálam az okozta ezt az alvászavart, hogy baromira stresszeltem otthon és az iskolában is, mert mindenhol gondok voltak. Ma meg már azt veszem észre magamon, hogy sokkal többször vagyok hulla fáradt és este simán elalszok. Nem lehet, hogy te is stresszelsz valamiért? El tudom képzelni, hogy apukád viselkedése is rátesz erre egy lapáttal. Most komolyan azt hiszi, hogy az ordibálástól jobban fog menni az alvás? Meg nekem az is szemet szúrt, hogy direkt rosszkor talál meg a mondanivalójával, amikor látja, hogy nem tudsz rá figyelni. Ez gáz. Az én apám is ilyen és persze folyton megy a sértődés. Sima provokáció. Csak azt tudnám, hogy mire jó ez? Szerintem azért tudsz a barátod mellett normálisan aludni, mert mellette nem stresszelsz.
2014. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél altatót, egy gyógynövényalapú teát kipróbálhatnál, például citromfű. Erős a gyanúm, hogy ez mentális gebasz, nem fizikális. A játékfüggőség okozhat ilyet! Saját tapasztalat!
2014. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem vagyok függő, simán elvagyok napokat is játék nélkül, csak este már nincs kivel dumálnom, akkor vagy filmezek, vagy játszok, legtöbbször inkább játszok.

A tea jó ötlet lehet, és igen, elég sokat stresszelek.

2014. júl. 14. 00:12
 20/23 anonim ***** válasza:

Most vagy 18 éves és már legalább egy éve egyetemre jársz.. (Szorgalmi időszakban is simán beértél)

Ezt hogy csináltad?


Szerintem csak simán egy játékfüggő kis kamaszgyerek vagy, aki telekamuzza a netet.

2014. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!