Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)
A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.
Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.
Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)
Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)
Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...
Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?
Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(
26 éves lány
"8-as: "A gyerekvállalás nem "minden eldobása", csak ha úgy csinálod." de igen, leírtam részletesen, hogy az:) nem kell cikinek nevezni, hanem olvasni kell!"
Olvastam, akkor is ez a véleményem.
Majd, amikor a gyermekedet a kezedben tartod, akkor tudunk erről "vitatkozni" :)
Ha úgy nézel rá, mint a "karriered temetőjére", akkor ígérem vezekelni fogok a cikizésért, de ha nem, akkor érted majd miért írtam.
12-es: mért ne kérdezhetnék itt?:) én bírom ezt az oldalt, sokféle nézőpontot ismerek meg! és számold csak ki, hogy ha levonod a fizuból az albit, és a kaját, mennyi marad. Na akkor majd elcsodálkozol:)
13-as: nem tudunk soha lakást venni, mert albérletben lakunk, nem tudunk egy forintot sem spórolni, nemhogy 10 milliót egy bp-i lakásra (ami amúgy egy panel lenne, ami 1,5 szobás, mert sajnos ilyenek itt az árak)
A húgom példáját szeretném megosztani veled.
Ő is egyetem után ment férjhez, de gyermekük csak 30+ éves korban lett.
Mindketten tudományos pályán vannak (kutatók) és bizony én megértem azt, amit leírtál, mert ez a "ranglétrán haladás" bizony a húgom szakterületén is megvolt.
Nem tudom, te hogy állsz a tanulással, de ő is egyetem után phd, doktori stb.- ezek nem fél-1 éves projectek és komoly kutatások, egyéni munkák, publikációk stb. szükségesek hozzá (de ezt tudod bizonyára, te is ilyen területen mozogsz). Szóval 22-23 évesen ebben a szakmában még nagyon "nincsen készen" az ember.
A fizetés is valóban kezdő fizetés volt nekik (alapkutatásban dolgoztak mindketten- MTA közszféra)- csak azért sikerült még 35 éves kora előtt szülni, mert sajnos évekig vártak, hezitáltak, tanultak, publikáltak, kutattak- majd végül örökre elmentek az országból.
Az új helyen is nagyon kemény pár év alatt bedolgozták magukat stb.- és most ott élnek- pedig világ életükben itt szerettek volna boldogulni, az évfolyamtársaik, barátaik közül szinte az utolsók voltak, akik kitartottak és várták, hogy jobbra forduljon a helyzet a szakterületükön anélkül, hogy pl. egy multi gyógyszergyárnak "adják el" azt a tudást, amit alapkutatásban akartak kamatoztatni- de egyszerűen nem kaptak alapanyagot, eszközöket a kutatásaikhoz (számtalanszor hétvégén, saját kis rossz autójukkal mentek más városokba, esetleg határon túlra beszerezni valamit, amiért jó, ha az útiköltséget megkapták hónapok múlva stb.), majd mindig pár hónapos, fél éves, 1 éves határozott szerződéseket kötögettek velük uniós támogatás függvényében és erre a bizonytalanságra nem mertek belevágni.
A másik példa én vagyok (nem ilyen területen dolgozom, hanem bankszektorban, elemzőként- pénzügyi terület)- én is 30+ szültem, mert akkor lett olyan párkapcsolatom, házasságom, amibe bátran lehetett vállalni a gyermek érkezését.
Egyébként egyáltalán nem érzem magam öregnek, sőt azért lehet pozitívumot is találni abban is, hogy nem nagyon fiatalon szültem (már nem kell "lepasszolni" a gyereket, mert bulizhatnékom van:), szerintem türelmesebben, higgadtabban tudom kezelni a gyermekemet, mint anno huszonéves korom elején tettem volna- megvan az az anyagi biztonság, ami nem volt egyetem után rögtön stb.)
Ne csak az árnyoldalát lásd.
Inkább gondoljátok végig közösen, hogy mi az a minimális szint, amit ha elértek, akkor jöhet a baba.
Egyébként tudományos munkát (utómunkát) lehet azért részben otthonról is végezni vagy legalábbis szinten tartani a tudást- ok, nem lehet laborozni, de publikálni, kiértékelni stb. igen- akár pár nap szakmai konferencia is beleférhet, ha meg tudjátok osztani a gyermeknevelést is vagy van nagyszülő a közelben, aki besegíthet.
Minden jót.
köszi utolsó, ismerem ezt a világot, szerencsére a barátom "civil" és az én diplomáim is olyanokat, amiket a civil szektorban is tudok kamatoztatni. Ott lehet, még bért is fizetnek. :D
Előny még az is, hogy azt írják, a 35 felett szülők gyerekei okosabbak, bár ez amiatt is lehet, hogy azok a szülők valószínűleg eleve okosabbak, magasabb szinten gondolkodnak már, azért vállaltak későn.
Mindennel egyetértek, csak azzal nem, hogy otthonról, nem a fizikai jelenlétem a kérdés itt, ez egészen másról szól, nem arról, hogy elutazhatok-e 3 napra Washingtonba, és addig vigyáz-e valaki a babára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!