Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a szüleimből! Mit...

Elegem van a szüleimből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elegem van belőlük!Most azért telt be a pohár, mert rá akarnak erőszakolni, hogy elmenjek velük nyaralni.Már 8 éve együtt megyünk nyaralni,és mindig csinálnak valami balhét vagy engem cseszegetnek. Pl 8 évesen elhagytam az úszószemüvegem és nagyon leszidtak és ez volt 7 napon keresztül,13 éves koromban egymással veszekedtek 7 napon át,tavaly meg engem szekált az apám 7 napon át,stb...(még sok ilyen volt).Semmi közös témánk sincs,a hétköznapi életben szinte semmiről nem beszélünk együtt, csak úgy vagyunk egymásnak, testvéreimmel beszélem meg gondjaimat akik felnőttek már.Ha beszélni szeretnék a szüleimmel, ami nem tetszik akkor bevágják a hisztit és nekem végem.Most el akarnak vinni Görögországba.A szüleim semmiről nem tudnak beszélni csak az üzletről,másokat beszélnek ki,kritizálnak.Étteremben szokásosan minden kaját sz*rnak hisznek.De viszont támogatnak azzal,hogy kapok pénzt.Pl külön tanárra ha kell,mozira,versenyre stb..1-8.osztályig csak piszkáltak,lenéztek.De most Kecskemét legjobb gimijébe járok és azóta leszálltak rólam.Mit tegyek?1.nem akarok velük elmenni nyaralni,2.szeretnék velük többet beszélgetni,3. ne legyenek ennyire pénzmániások.16/f

2014. jún. 26. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan barátod, akinek a szülei tudnának pénzt adni arra, hogy veletek mehessen? Akkor neked sem lenne unalmas a nyaralás.
2014. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez is eszembe jutott,de amit művelnek a szüleim MINDIG,az annyira égő,hogy az már fáj.Most is busszal fogunk menni sok emberrel együtt ott is csinálnak valami balhét pl összevesznek az idegenvezetővel, és megint ott fogok égni.
2014. jún. 26. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami cimborát tényleg vihetnél magaddal.De amúgy ha ki is mész velük,akkor csináld úgy hogy ők jobbra te meg balra :)
2014. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Paar szoval bunkok egy kis penzzel a zsebukben. Ilyenekkel csak annyit lehet tenni, es lehet hogy egyszer meg is teszik veluk, sot mondanam ha sokat jar a szajuk, Gorogben meg is fogjak kapni, hogy fejjel lefele, a bokajuknal fogja megrazni oket egy kicsit. Pici love kiesik a nagy zsebukbol es az agy is hatha osszerazodik. De utalo az ilyen sznob semmirevalokat.
2014. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

1. Minden fiatalnak eljön az az időszak az életében, amikor utálja a szüleit :-) 2. Te pont abban a korban vagy, amikor kellene egy kis szabadság végre.

Viszont, ha szeretnél velük többet beszélgetni, akkor erre nagyon jó alkalom a közös nyaralás nem gondolod?

Itt a legnagyobb baj azzal van ,hogy ők irányítanak, tudod, hogy mi lesz a mostani nyaralásból is, mert úgy érzed képtelen vagy átvenni az irányítást. Menj el velük Görögországba, próbáld meg elvonni a figyelmüket a pénzről. Ragadj meg egy pillanatot, amikor jól érzitek magatokat és beszélgess el velük úgy, mint egy felnőtt. Ha a nyaralás közepén nekiállnak az üzletről beszélni, akkor világosítsd fel őket, hogy pihenni jöttetek. Mondd el bátran nekik azt amit most nekünk.

B. terv. Ha a szokásos módon reagálnak, a nyaralás hátralévő részében élj önálló életet. Ha ők erre, te arra. Ismerkedj. Ha be is rágnak, otthagyni nem fognak, ha szerencséd van, azt fogják mondani, hogy többet nem visznek el nyaralni magukkal :-D Mi baj lehet?

2014. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha például összevesznek az idegenvezetővel, akkor te kérj tőle bocsánatot a szüleid viselkedéséért. Lényeg, hogy az emberek lássák, hogy téged más fából faragtak, nem vagy olyan, mint ők. Őket nem fogod tudni megváltoztatni.
2014. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekik mindig is lesz valami bajuk velem.olyan mintha pórázzal húznának engem.mindegy valahogy csak elleszek,legalább szép helyre megyünk
2014. jún. 26. 16:03
 8/9 Szabó Sándor Zsolt válasza:

Kedves Kérdező!


Az a helyzet, hogy Te már kinőtted őket... Érettebb vagy lelkileg és valószínű az érzelmi intelligenciádat fejleszted jobban és nem az anyagi világ folyamatos megtapasztalása vonz téged. Nem fogtok tudni egy szintre kerülni, legalábbis ez ritka. Neked ezt kellett megtapasztalnod, és megtanulnod ezt a nehéz leckét a bőrödön. Nos, kereshetsz olyan barátokat, akik veled egy hullámhosszon mozognak. Egyszerűen képzeld el Őket és amikor nem várnád, az életedbe kerülnek. Minden rendben lesz veled szerintem. A szüleiddel is minden rendben van. Ők egy másik szinten mozognak. Fontos, hogy elfogad és megértsd mit miért tesznek. Ne tévesszen meg a külsőség és az életkor. Van aki 40 évesen nagyon intelligens, de olykor nagyon gyerekesen viselkednek. Mintha egy felnőtt testben élő gyereket látnál. Őrjöngenek a stadionokban, egymást bántják, mennek az utakon mint az őrültek stb. Mindenképpen úgy tekints rájuk, mint egy lassú fejlődésben lévő emberekre. Ők ezt választották, te meg gyorsabban szeretsz lelkileg fejlődni. Szeresd őket mindenképpen, és bocsáss meg nekik. (Persze, ők nem biszti, hogy megfognak) Te vagy az érettebb :) Te felelsz a saját gondolataidért, tetteidért, aminek visszaható következményei lesznek rád nézve. Bölcsebb dolog jót küldeni nekik, mert az tér vissza hozzád.


Remélem segítettem valamelyest.


Én régen ezt hallgattam:


https://www.youtube.com/watch?v=uYvzREIQ814


Sanyi

2014. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bárcsak mi mehetnénk el Görögországba...
2014. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!