Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tőlem várják el a...

Miért tőlem várják el a szüleim, hogy én tartsam el a családot?

Figyelt kérdés

Milyen szülő az olyan, aki a gyerekétől várja el, hogy fizesse ki a hiteleit amit ő vett fel?

Mindennap kapom a fejmosást, hogy ilyen lusta fiatal létére, s nem képes elmenni dolgozni, hogy magát eltartsa. Holott suliba járok, tanulnom kéne a nyáron is, mert megbuktam egy tantárgyból, de ők ezt nem értik meg, szükségem lenne magántanárra is, de mindig csak azt hajtogatják, hogy keressem meg az árát. Minek szül az ilyen három gyereket, ha ennyire nulla a gyerekneveléshez? A 18 éves gyereke sokkal értelmesebben látja a dolgokat, mint az ő makacs idióta fejével.

Képesek engem egy gyárba beküldeni, hogy dolgozzak napi 10 órát és adjam oda nekik a pénzem.

Ha nem adom, akkor bejönnek a szobámba és fontos cuccaimat elveszik vagy direkt eladják. Egyszer hirtelen haragomban ellöktem apámat és akkor meg is ütött, nem ez volt az első alkalom. Haza jövök, fáradtan, és engem piszkálnak, cikiznek, hogy mennyire tehetségtelen h.lye vagyok. Utasítgatnak, hogy az apám számlájára utaltassam a fizetésem. Még az előtt el akarok jönni otthonról, mielőtt megtudják, hogy már rég felmondtam. Ez is az egyik kérdésem hozzátok, hogy hova tudnék e menni, 18 éves vagyok lány. Egyszerűen olyan ideges vagyok, már háziorvosnál is voltam, de ő csak nyugtatót írt fel, utána elküldött pszichiáterhez, ami szintén felírt gyógyszert, amitől még idegesebb lettem. A mellékhatása miatt olyan erősen szorítottam össze a fogaimat, hogy le is tört egy csomó helyen. Nagyon elegem van ebből az életből, szeretnék valahogy változtatni, de nem tudom, hogy kezdjem el. Nem szeretnék egyszer arra ébredni, hogy valaki megfojtottam mérgemben, mert már ilyen is előfordulhat.

Kérlek segítsetek írjatok valami tanácsot!!!!!!


2014. jún. 11. 00:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Tudod amíg otthon laksz addig a szülők játékszabályai szerint kell játszani,ha akarod ha nem.

Amúgy meg hálátlan pi csa vagy !Anyádék éveken keresztül költötték rád a fizetésüket ,felneveltek,öltöztettek,iskolába járatnak,ételt raknak eléd,tető van a fejed felett! Szóval a lényeg ha valami nem tetszik,akkor mehetsz az utcára,old meg magadnak! Tudod semmit sem adnak ingyen,ha a szüleidnek szükségük van pénzre,kutya kötelességed kisegíteni őket!

Menj ki a sarokra strihelni! Talán az az ami neked való mert nem kell hozzá tanulni sem és a munkához is csak a lábad kell széttenni! Éretlen vagy még nagyon....De majd egyszer rá jössz hogyan is működnek a dolgok!

2014. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk a viszonyokat! A szüleid dolgoznak, vagy csak otthon ülnek? Mennyi idősek? Hogy-hogy nincs senkid a szülőkön kívül? ...stb...Ebből amit ide írtál, csak az derül ki, hogy neked milyen rossz, de az nem, hogy milyen körülmények között éltek!
2014. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
35%
Egy tárgyból bukott, emberek.
2014. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%

"Bocs, de a kérdezönek NEM a családot, hanem saját magát kellene eltartani a kérdés szerint is!!!! "


A kérdés szerint az apja számlájára kéne utaltatnia fizetését. Ha magamat tartom el, akkor nem másnak utalom a fizetésem. Egyébként meg ha most mondott fel, azt jelenti, hogy év közben dolgozott 10 órákat egy gyárban középiskolásként. Így nem is csoda, hogy megbukott valamiből. Kicsit meg kéne tanulni olvasni fröcsögés helyett.


Kérdező neked pedig nem kellett volna felmondani, kivéve ha nincs jobb munka. És akkor ki tudnál venni egy szobát. Más lehetőség nincs.

2014. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom miért kell az ilyen kérdéseknél rögtön rosszindulatúskodni... Valószínű, hogy bizonyos szempontból a kérdés feltevője is felnagyítja a dolgokat, de ez érthető is, egyrészt azért, mert ha egy "rossz széria" sokáig tart, azt istencsapásként éli meg, másrészt így a zord szíveket is könnyebben meg tudja hatni, utóbbi úgy tűnik, hogy nem sikerül.


Felteszem, olyanok írták a mocskolódásokat, akik már 15-6-7-8 évesen leléptek, mert "nem tetszett a rendszer", viszont feltalálták magukat és fel tudták építeni (több vagy kevesebb munkával, akár 0-ról is) az életüket. Ezeknek az embereknek gratulálok, tényleg megveregethetik a vállukat, hogy véghez tudták vinni, ellenben még ez a hősies tett sem jogosítja fel arra őket, hogy ilyen megnyilvánulásokat tegyenek!


Érthető ez a hozzáállás is, mivel "ha nekem sem segítettek, akkor én sem fogok", de ha egy kis empátia szorulna ezekbe az emberekbe, akkor rögtön rájönnének, hogy nem ugyanazokkal a képességekkel jöttünk a világra, nem ugyanazok a szüleink, nem ugyanúgy neveltek, nem ugyanabban a milieu-ben nőttünk/növünk fel. És igen, ha valakinek gondja van, akkor vagy segítsünk neki, vagy ne, de az nem egy elfogadható álláspont, hogy sértegetjük és megalázzuk a másikat!


Ezért még egyszer megkérek mindenkit a kérdező nevében; vagy érdemleges tanácsot adjanak, vagy ne adjanak semmilyen tanácsot, de a kérdező degradálása semmiben nem fogja segíteni a bajában, sőt, az emberekbe vetett hite is hamar elmúlik!

2014. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%
Azt írod értelmesen és éretten gondolkodsz. Közben vered a szüleidet és megbuktál a suliban. Igen, te egy gyárban fogsz dolgozni 10-12 órában. Nincs ebben semmi extra.
2014. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
37%

# 25/26 A kérdező magát minősíti.

Valakinek hat a normális párbeszéd,de a kérdezőnél ez eddig sem működött ,mert akkor nem írna ide ilyen kérdést!

Az ilyen satnya fiatalokat igen is okítani kell vagy így vagy úgy mert sosem fogja észrevenni saját magát!

Mindenkinek meg van a saját problémája is,ezt mindenkinek magának kell megoldania mert más nem fogja helyette megoldani.A kérdező még éretlen mindenben,szerintem jogos a sok OFF!

2014. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

"

"Bocs, de a kérdezönek NEM a családot, hanem saját magát kellene eltartani a kérdés szerint is!!!! "


A kérdés szerint az apja számlájára kéne utaltatnia fizetését. Ha magamat tartom el, akkor nem másnak utalom a fizetésem. "


Dehogynem, amennyiben az apja lakásában él, ott eszik, stb - ugyanis akkor az eltartást fizeti ki.

2014. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 gabriell88 ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


25 éves nő vagyok.18 éves koromban, éretségi után(mert én ugyan nem buktam meg semmiből) nem mehettem főiskolára, mert édesanyám egyedül nevelt engem és a nővéremet.De mivel a nővérem elköltözött , de bár anyagilag nem sokkal tudott segíteni,így édesanyám megmondta, hogy el kell mennem dolgozni, mert nem bírja egyedül fizetni a számlákat és hitel is volt rajtunk.Nem szégyellem volt, hogy zsíros kenyeret ettünk egy hétig, mert nem volt más.Beíratkoztam egy okj képzésre, amit este tartottak.Mellette pedig egy kocsmában dolgoztam, 60 ezer forintért, ebből egy 10.000 hagytam magamnak a többit hazaadtam anyukámnak a számlákra és a kajára.Elvégeztem az iskolát és mikor úgy tűnt, hogy van más lehetőség,a nővéremhez költöztem, de minden hónapban küldtünk haza pénzt.Ott egy gyorséttermebn helyezkedtem el.Napi 10-12 órát dolgoztam és csak a vasárnap volt szabad vagy még az se.Azóta 3 szakmám van, és egy irodában dolgozom.Nem sokára férjhez megyek és közben építjük a saját házunkat.Mind ezt havi 200 ezerből(tudunk spórolni és a család is segít) De ennek ellenére, soha nem jutott eszembe, hogy neki menjek az édesanyámnak azért mert segítségre volt szüksége!tanultam és dolgoztam egyszerre és nem sírt a szám, hogy jaj milyen rossz a családom vagy, hogy merészelnek elküldeni dolgozni, amikor én tanulni akarok, ja igaz, hogy az sem megy...Nem értem a mai fiatalokat, komolyan.Nekem ha kellett elmentem kapálni, meggyet szedni a tűző napra, nyáron és soha nem voltam felháborodva.Örültem annak a pár ezer forintnak is ami nekem jutott és arra költhettem amire akartam!Amig az ő házukban élsz, amíg az ő kenyerüket eszed és nem saját magadnak kell kifizetni, addig örülj, mert arany életed van drágám!

2014. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

11: nem érted a válaszom o.o

"Az egész helyzet neki árt, te lángelme. Pont ez a probléma."


Pont erre írtam hogy nem érdemes áldozatként viselkedni hogy "jaj nincs kiút, mindenki nekem árt, ezért jogom van nekem is másokat fellökni" stb. Szerinted tényleg jobb nekimenni a saját szüleidnek ha ilyen idióták? Jobb inkább lelépni, nem gondolod? Ráadásul nekem rosszabb volt a környezetem vagy hasonló.


"Mert szerinted hogyan kellene "le" reagálnia, talán kitörő örömmel? "


Mint már írtam hobbikeressésel, sporttal, munkával stb.

De egy fiatal felnőtt sokszor még nem tudja hogyan kezelje a dühét, és nem tudja hogyan kezelje a negatív érzéseit és ezért fog előbb ön és közveszélyessé válni mint megoldáskeresővé.

2014. jún. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!