Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tőlem várják el a...

Miért tőlem várják el a szüleim, hogy én tartsam el a családot?

Figyelt kérdés

Milyen szülő az olyan, aki a gyerekétől várja el, hogy fizesse ki a hiteleit amit ő vett fel?

Mindennap kapom a fejmosást, hogy ilyen lusta fiatal létére, s nem képes elmenni dolgozni, hogy magát eltartsa. Holott suliba járok, tanulnom kéne a nyáron is, mert megbuktam egy tantárgyból, de ők ezt nem értik meg, szükségem lenne magántanárra is, de mindig csak azt hajtogatják, hogy keressem meg az árát. Minek szül az ilyen három gyereket, ha ennyire nulla a gyerekneveléshez? A 18 éves gyereke sokkal értelmesebben látja a dolgokat, mint az ő makacs idióta fejével.

Képesek engem egy gyárba beküldeni, hogy dolgozzak napi 10 órát és adjam oda nekik a pénzem.

Ha nem adom, akkor bejönnek a szobámba és fontos cuccaimat elveszik vagy direkt eladják. Egyszer hirtelen haragomban ellöktem apámat és akkor meg is ütött, nem ez volt az első alkalom. Haza jövök, fáradtan, és engem piszkálnak, cikiznek, hogy mennyire tehetségtelen h.lye vagyok. Utasítgatnak, hogy az apám számlájára utaltassam a fizetésem. Még az előtt el akarok jönni otthonról, mielőtt megtudják, hogy már rég felmondtam. Ez is az egyik kérdésem hozzátok, hogy hova tudnék e menni, 18 éves vagyok lány. Egyszerűen olyan ideges vagyok, már háziorvosnál is voltam, de ő csak nyugtatót írt fel, utána elküldött pszichiáterhez, ami szintén felírt gyógyszert, amitől még idegesebb lettem. A mellékhatása miatt olyan erősen szorítottam össze a fogaimat, hogy le is tört egy csomó helyen. Nagyon elegem van ebből az életből, szeretnék valahogy változtatni, de nem tudom, hogy kezdjem el. Nem szeretnék egyszer arra ébredni, hogy valaki megfojtottam mérgemben, mert már ilyen is előfordulhat.

Kérlek segítsetek írjatok valami tanácsot!!!!!!


2014. jún. 11. 00:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%

Csak azt áruld el, hogy miből akarsz elköltözni, amikor felmondtál?

Ha nem tetted volna, most talán kivehetnél egy szobát másokkal együtt.


Miből buktál meg? Azért elég szégyen középiskolában.

Tanárnál egyébként olcsóbb egy egyetemista.

2014. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Hát... Én 19 évesen, lányként azt javaslom, hogy keress lakótársat és költözz el. Keress munkát is, hogy valamibôl élhess és tanulj esti vagy levelezô tagozaton. :) Én már nem tanulok, de egyedül élek... Tudom, hogy nehéz, de kivitelezhetô. :) Ügyes légy!!!
2014. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak. :(

Ha milliárdos lennék, alapítanék egy otthon ilyen kislányoknak, hogy legyen hová menniük.


Mi a helyzet a nagyszülőkkel? Milyenek? Ők mit gondolnak a szüleid elképesztő magatartásáról? Ők esetleg befogadnának?

Van esetleg barátod, partnered? Az ő családjánál nem tudnál ellakni?

2014. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

Nincsenek baràtaid?Vagy rokonok akikhez mehetnèl?

Ha nincs akkor csak úgy,ha valakivel vagy többen vesztek ki egy albèrletet.Egyedül sajnos nem megy.De mèg igy is elèg rizokós....

Valakitöl segitsèget kellene kèrned.

2014. jún. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Ha matekból buktál meg, akkor küldj privátot! :)


Egyébként pedig kitartás! Ha pedig valóban fennállnak ezek a gondok, akkor a gyámügyet érdemes lenne meglátogatni.

2014. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

18 eves vagy, azt irod magadrol, hogy ertelmes is.


Nosza, pakolj ossze es koltozz el.

2014. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen megértem az érzéseidet, a család nagyon idegesítő tud lenni, az enyém is hasonló érzéseket keltett bennem, sőt szerintem még rosszabbak voltunk mint a te családod.

Tesóm is terrorizált, és mivel fizikailag gyengébb vagyok/voltam mindegyiknél ezért meg sem tudtam védeni magam.

Csak azt nem értem hogy miért így reagálod le. Ez a dühöngés ami benned van elsősorban csak neked árt. Az sem jó ha áldozatként gondolsz magadra. Pl gondolj arra hogy nem véletlenül oda születtél és hogy az univerzumban semmi sem véletlen. A családtagakkal való kapcsolatunk mindig karmikus akár még az is lehet hogy évszázadokkal ezelőtt te bántál így velük és ezt kapod vissza.

Persze tudom hogy ez a jelenlegi helyzetben nem segít, hisz nagyon dühös vagy és ez az érzés amit okoznak benned nem fog elmúlni egyről a kettőre, de szerintem is az lenne a jó ha megpróbálnád függetleníteni magad tőlük és a dühödet kezelni megfelelő módon pl kezdetnek sport jó lehet, akár tánc, vagy amire lehetőséged van.

De a leírásod alapján neked is az lenne az érdeked hogy dolgozz, így el tudnál költözni tőlük pl barátokkal vagy akár egy olyan rokonhoz akit kedvelsz, úgy hogy beszállsz a rezsibe. Ha meg tovább szeretnél tanulni akkor is lehet az hogy pl 1-2-3 évig dolgozol, készülsz az érettségire és után továbbtanulsz, vagy közben vmi jó kis szakmát tanulsz, ami érdekel

2014. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nincs kihez mennem, se rokon, se barát. Csak magamra számíthatok most. Azért köszönöm, hogy ennyien írtatok, de a többiek attól még írhatnak.
2014. jún. 11. 01:51
 9/30 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs kihez menned, akkor milyen megoldast vartal tolunk?
2014. jún. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 biroica válasza:
58%
Szüleid tipikus csőlátású, rosszindulatú emberek, szakíts meg velük minden kapcsolatot! Munkahely, saját (privát) albérlet, levelező suli, a többi jön magától.. nem értem, nem olyan bonyolult ez. Másik út, egy pasit felszedni, hozzáköltözni! Magyarul: Éld a saját életedet! A többit az idő elrendezi! Üdv:-)
2014. jún. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!