Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ha látnád a saját...

Mit szólnál ha látnád a saját fiadat egy nővel miközben házas?

Figyelt kérdés

Fiam 30on felül van, nem rég született meg a kisunokám, van egy menyem akivel 50 km-rel arréb laknak, de a fiamnak itthon van a műhelye a családi házban. Ma ahogy beléptem, hátra mentem a műhelyhez, ami be volt zárva csak kilincsre, a lány ült a székben, a fiam guggolt mellette és úgy láttam simogatta. Mikor beléptem akkor szét ugrott tőle a fiam, mind hárman meglepődtünk. Én hagytam őket, nem is akartam szólni semmit sem, meglepő szituáció volt. Mikor fel mentem a lakásba és utána ki kb 20 perc már sehol sem voltak. Biztosan haza ment a fiam mert kerékpárral volt, a lány meg talán autóval.


Mit tennél? Kérdeznél a fiadtól? Gondolom a menyeddel szemben hallgatnál mint a sír? Én így teszek, így látom helyesnek semmiképpen sem akarok az egészbe belefolyni, főleg nem egy családi perpatvart rendezni, mert ebből csak az folyna ki.


2014. máj. 22. 21:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
50 km-ről jár minden nap a műhelybe? Újpesten laktok?
2014. máj. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%

1: Szerintem a szülőnek feladata a gyereket felkészíteni a párkapcsolatra, becsületre, ha olyan világképe, akkor házasságra, hogy az mi, és hogy kell azt csinálni, ha már ezt választja.

Nem szemlélheti úgy a történteket, mintha nem lenne hozzá semmi köze.

A gyerek hibája, becstelensége mindig a szülő kudarca IS, teljesen érthető, ha meg van rendülve a Kérdező.

2014. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Több mint 25 éves házasság után szerintem a fiam nem ezt látta, beszéltem egy barátnőmmel erről, és szerinte ez kettőjük hibája, lehet hogy a csemete miatt a menyem már nem úgy foglalkozik a fiammal ahogy azt elvárja.

Tudom milyenek mindketten, sokat marakodna. Nem ez a megoldás persze nem azt értettem ez alatt hogy ha nem kapja meg otthon azt amire vágyik hogy rohanjon máshoz, mert legyen türelemmel, de a menyemnek sem szabadna elfelejteni hogy még ő úgyanúgy feleség és nem csak anyuka.

2014. máj. 23. 10:50
 24/36 anonim ***** válasza:
92%

De ezt csak tippeled, hogy el van hanyagolva a fiad.


Mindenféle infó nélkül szerintem merész ráhúzni a vizes lepedőt a menyedre.

Illetve. Ha mégis így lenne, akkor sem a megcsalás fogja megoldani a problémákat. Mint látod egy esetleges intimitási problémán csak ront (hiszen ha előtted lebuktak, lebukhatnak bármikor), lényegében a fiad elárulta a házasságukat egy - esetleges - probléma miatt. De lehet csak simán szoknyavadász, miközben otthon minden rendben van, ezt nem tudhatod.


Én nem kivételeznék a fiammal, csak azért mert a fiam. Ha rosszat tesz, vállalja a következményét!

2014. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%

Én

1.beszüntetném a műhelyet

2. beszélnék vele

3. szerintem szólnék.


Ha kiderül, hogy te tudtad, hogy van és azt is tudtad, hogy odahordta, de nem szóltál semmit, akkor megnézheted magad a menyed előtt, meg az biztos, hogy a gyerek is fog hallani róla, ha elég nagy lesz, hogy nagyanyád falazott apádnak, mikor vitte hozzájuk a nőket.

2014. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt tudom mit csinált anyukám a tesómmal mikor hasonló helyzetbe kerültek. Egy munkahelyük volt, és anyukám észrevette a pillantásokat stb.. Szabályosan szét rombolta a kapcsolatukat a csajjal. A tesómnak mindig prédikált hogy ott az unoka , ő ezt nem hagyja, ott a szép felesége miért nem becsüli meg, a csajnak meg elmondta normálisan hogy ő mindig is az unokáját és annak anyját fogja figyelembe venni, ne próbáljon meg közéjük állni , nem csúnyán tette ezt hanem komolyan , figyelmeztető hangsúllyal, de normális hangnemben. Csak sikerült neki szét szedni őket, de talán akkor még csak alakulóban volt a dolog. A menyének nem szólt. A tesóm végül azt mondta igaza van. Átgondolta stb..

Szerintem ha nem rég született unoka akkor ezzel lehet a gond. A fiad elhanyagolva érzi magát, a menyed meg fáradt stb.. Beszélj a fiaddal, normálisan, mesélj neki arról az időszakról mikor ő volt pici, hogy voltatok az apjával, neked milyen nehéz volt a gyerekkel. Kérd meg hogy ne csalja meg a menyed, vállalj sokat az unokából hogy lehessenek kettesben. Beszélj a fiaddal mindenképp, hass rá, világosítsd fel, hogy ezzel nem old meg semmit, csak menekülés. Oldja meg otthon a problémákat.

2014. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
86%
én tuti még egy pofont is lekevernék a drágalátos fiamnak h egy vadidegen nőt símogat amikor otthon van a felesége és a kisgyereke. már akkor számon kellett volna kérned. rossz hozzáállás! pont mert mint mondtad kiborítanád a bilit ha a menyed tenné ezt. ez emberileg egy szemét húzás,bárki tesz ilyet,nem szabad szó nélkül hagyni!
2014. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Tedd azt, amit akkor tennél, ha menyedet láttad volna hasonló helyzetben!

Egyébként miből gondolod, hogy azzal teszel jót a fiadnak, ha falazol neki?

2014. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Semmi közöm hozzá. A fiam felnőtt ember, nemde? Ha tanácsot kér, akkor elmondom a tanácsomat neki, de nem döntök és nem ítélkeztek helyette. Az ő élete, nem az enyém.
2014. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Angelik@ válasza:
100%
De ha fordított esetben a fiad kapná rajta apucit, hogy egy más nőt heggeszt a műhelyben, gondolom neked is nagyon rosszul esne ha elhallgatná. Ez is mondjuk nagyon érdekes dolog. Apa-fia sosem csinál botrányt ebből, ha viszont a nő, tehát az anya lép félre, akkor az országos k.va és azonnal mennie kell a háztól. Mert nő? Egy férfinél miért természetes dolog a megcsalás?
2014. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!