Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért basáskodik anyám?

Miért basáskodik anyám?

Figyelt kérdés

Tavaj februárban összejöttem a jelenlegi barátommal, és azóta az anyám mintha megzakkant volna.

A barátomat nem fogadja el, pedig egyetemre jár, kiváló eredményei vannak, segített felkészülnimaznérettségimre, rengeteget kirándulunk, meg minden.

Anyukám viszont épp most akar anya lenni. Értsétek úgy, hogy 13 éve édesapám meghalt, és azóta nem gondoskodott rólunk normálisan.(van egy öcsém és egy nővérem is) Előtte se volt munkája, de azóta sincs, és nem is keres. Kapja utánunk a csp-t az árvaellátást meg az özvegyit és ebből alig láttunk valamicskét. A nagyszüleim segítettek ki folyton. (élelem, iskolaszerek, számlák stb.) Nem tudta, mikor hol vagyunk, nem is érdekelte, sem az, hogy hogy tanulunk, vagy hogy a nővérem középiskolában teljesen elkanászodott.

Most, hogy önállósodnék, ez annyit tesz, hogy egy új szobát alakítok ki a házban, mert allergiás vagyok a macskaszőrre, és a nővérem két macskát tart abban a (kb 20nm) szobában ahol eddig is hárman voltunk, egyszerűen beleszól mindenbe. Azt sem akarta, hogy elkezdjem, pedig a barátom is támogat anyagilag is és kivitelezésben is, ahogy ideje engedi.

Folyton piszkál mindenért, pedig egy fillért sem kértem tőle, egyrészt mert nem is adna, másrészt mert minden hülyeségre elkölti amit kap.

De akkor miért akar uralkodni rajtam? Ennyire zavarja, hogy nem ragaszkodom hozzá? Mert igenis nem ragaszkodom. Inkább tekintem a nagyanyámat az anyámnak mint őt. És lehet, hogy most sok anyuka kiakad azon, hogy hálátlan vagyok, de azt hiszem ők eltartják a gyermekeiket és foglalkoznak is velük.

Miért akar visszakapni 20 évesen? Önálló szetetnék lenni, ha már eddig nem tudott anyaként viselkedni, most miért akar? Jogosan fél attól hogy elveszít? Bár én úgy érzem már nagyon rég elveszített, és hiába próbálnék nem tudok javítani a kapcsolaton, mert szinte semmit nem tud rólam. Lovas dolgokat vesz ajándékba folyton, pedig már vagy tíz éve nem rajongok értük. Utoljára akkpr beszélgettem vele hosszasan, amikor második osztályból haza jöttem a zánkai kirándulásból de akkor is csak hümmögött.

Miért most kellek neki, ha eddig nem kellettem?



2014. máj. 11. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha onallo akarsz lenni, koltozz el. Legalabb nem kell kerulgetned ot sem.
2014. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azért maradnék, mert a kutyámat nem tudnám albérletbe vinni (vizsla) és mert a ház tulajdonjogának a harmada is az enyém, amikor vették, a mi nevünkre íratták (nővérem,öcsém,én)

A barátommal összeköltöznék szívesen, de ők meg panelban laknak, és nem akarom a szüleit leterhelni plusz fővel, mert nekik se megy azért annyira jól.

2014. máj. 11. 19:45
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

A lány barátja vagyok. Én csak annyit tudok így a másik gépről hozzáfűzni, hogy a barátnőm sem értette még meg teljesen szerintem miről van szó.

Mert kőkeményen pénzről és területről. Az anyjának semmi más nem kell. Értéket teremt, de ehelyett a háborúskodás megy, nemrég konkrétan kizárta a házból (a lány saját bejelentett lakcíméről, csak mert hátul építkezünk) hogy ne tudjon a saját kulcsával oda bemenni. Ahelyett, hogy megbeszélték volna a kulcs-problémát, az anyjának ez volt a megoldás, hogy betette a belső zárba a kulcsot, hogy a lánya ne tudja kinyitni.


Előre látom a kérdésre a választ, hogy: "lemásolhatom akkor a bejárati kulcsot", hogy "nem"


Szóval.... másrészt meg én mint a barátnőm barátja nagyon aggódom amiatt, hogy a barátnőmnek ebbe a helybe ölt pénze (mert majdnem 200 ezret beletett már családi támogatással, hogy saját lakása(kisháza) legyen a kertben belül kidobott pénzt, mert az anyja, aki haszonélvező, 100%, hogy vissza fog élni a helyzettel. Sajnos. Ez van.


Ezért én úgy döntöttem, hogy max félmilliót engedek, ennyibe kerülne az albérlet is egy évre (havi 40 ezerrel számolva) aztán többet nem teszünk bele, hanem elköltözünk. (1-2 év után amíg gyűjtünk sajátra)

De ha az anyós normális lenne akár építkezni is lehetne ide mert hatalmas a kert, festői területen van, stb.


Szóval itt nem csak erről van szó. És egyszerűen vérlázító amikor egy család így marakodik, a lány meg ráfázik a jóhiszeműségére. Bár az anyja így is tiltotta ettől az építgetéstől. (egy kisházat újítunk fel amiben eddig csak lomok voltak)

2014. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Hozzátehetném, hogy részben a barátnőm nővére túrta ki, másrészt az egész család együttélésre alkalmatlan. Szó szerint. A nővére két házimacskát tart bent a szobában és nem engedi ki őket csak napi 2 órára, az ágyától fél méterre van az alomtál a szőnyegpadlón. Ilyenek mennek. Mást inkább le sem írok, képzeljétek csak el.


Szóval magyarázzátok meg a lánynak, hogy ha ez így megy tovább családi pereskedés lesz a vége, meg verekedés, meg mentőautó, meg ilyenek, mert magától nem hiszi el.


Nekem meg azért nem örül az anyja, mert a rabszolgasorban tartott lányának felnyitottam a szemét és végre látja az igazságot és normális céljai vannak. Ennyi. Egyébként tök békítő vagyok mindig mindkét fél fele.

Egyesek meg szerintem hallották már a sztorit itt. Azok most kussoljanak inkább.

2014. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Én pedig az anya vagyok, felháborít, hogy a lányom és a barátja egy fórumon akarja megvitatni, hogy hogyan kéne együtt élni és nekem hogyan kéne élnem.


Kisbarátom most ezzel a hozzászólásoddal különösen a szívembe zártalak.

2014. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Aha, persze.
2014. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem érzem magam hibásnak a kialakult helyzet miatt. Még akkor sem érezném, ha az anyja olvasná ezt.
2014. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha maradni akarsz, akkor maradj, es szokd meg ezt a banasmodot.
2014. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Drága magát az anyukámnak nevező valaki, ezúton közölném, hogy marhára nem vagy vicces, és, hogy a szülőanyám még csak azt se tudja, hogy ez a fórum létezik.

Bye!

2014. máj. 11. 20:28
 10/20 anonim ***** válasza:

Engem (barátja) csak az zavar, hogy oké, hogy kockázatosan lesz benne félmillió, de benne lesz, és a barátnőm anyja ennyi pénzt életében nem látott szerintem.


De az, hogy az anyja már eleve készíti elő a terepet ahhoz, hogy kidobhassa innen a lányát, vagy a lánya ne bírja sokáig, az már elég gáz.

2014. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!