Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi, hogy számító...

Miért nem engedi, hogy számítógépen játszak?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy számítógépet, és úgy döntöttem, hogy megveszem életem első számítógépes játékát saját pénzből. Természetesen előtte megkérdeztem a szüleimet. Apukám azt mondta, hogy saját pénzemből veszem, úgyhogy nem szólna bele. Viszont anyukám teljesen ellene van, de nem tudom, hogy miért. Ahogy szóbahoztam megszólalni se tudtam, mert kitört belőle valami...

Jó tanuló vagyok (1 négyes, a többi ötös), élek szociális életet, járok eddzésre vannak barátaim. Ezen az éven írtam központit, és egy budapest ELIT gimnáziumba vettek fel.

Hogyan tudnám meggyőzni?



2014. ápr. 22. 14:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Szerintem egy kicsit félreérted:/ Én nem azért szeretném "megszerezni" azt a játékot, hogy virtuálisan embereket öljek. Engem az kapcsol ki, hogy esetleges "taktikákat" kipróbálva bizonyítjuk, hogy jobbak vagyunk, mint a többiek. Ami szerintem ebben a korban teljesen elfogadható, hogy jobbak "akarunk" lenni másoknál.
2014. ápr. 22. 21:29
 12/21 anonim ***** válasza:
De nem egy olyan játékkal, ahol emberekre lövöldözöl, pláne úgy, hogy túl fiatal is vagy az ilyen játékokhoz.
2014. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát... Az a baj, hogy most is csak másokhoz tudnám magamat hasonlítani... Hiszen a mi sulinkban az elsősök is ezzel a játékkal játszanak. De ezen mondjuk én is kiakadtam.
2014. ápr. 22. 21:48
 14/21 anonim ***** válasza:

Elég szomorú az, hogy kisgyerekek ilyen romboló játékkal játszanak. Nem tesz jót nekik.

Ez viszont nem legalizálja azt, hogy te is ilyennel akarsz játszani. Tudod, ha a szomszéd kútba ugrik, te is ugrasz?

2014. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Egészséges gyerek nem kattan be egy lövöldözős játéktól. Vízi pisztolyt se adjunk nekik ennyi erővel. A fegyverek léteznek, és az nem segít, ha homokba dugjuk a fejünket. Próbálja ki virtuálisan, és lássa be maga, hogy ez rossz.
2014. ápr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom írni, rengeteg időd lesz még, hogy felnőtteknek szánt játékokkal játssz, nem véletlenül vannak a korhatárok. Én felnőttként sem bírnám gyomorral, hogy ilyen realisztikus játékban öljek, lőjek. Talán pont azért, mert az ember tudja, a valóságban igenis van ilyen, és az empátia még a pixelemberekre is kiterjed, legalábbis nálam. Pont azért választottam én is a Warcraftot, mert a taktikázás lehetősége nagyságrendekkel nagyobb, mint egy ilyen lövöldözős játékban, de a képi világa annyira rajzfilmszerű, hogy mentes a játékélmény az ölés illúziójától.
2014. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy megegyeztünk, hogyha jól teljesítek, és felvesznek oda ahova szeretném, akkor megkapom a játékot. Eléggé rossz érzés, hogy én becsülettel tanultam egész éveben -de tényleg, egyetlen egyszer csúszott be egy 3-as a többi négyes ötös-, Ő viszont nem tartja be a megállapodást. Pedig volt amikor éjszakába nyúlóan tanultam dolgozatokra. :/ Csalódtam benne :(
2014. ápr. 23. 11:08
 18/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg anyukád nem nézett utána a játéknak. Most viszont megtette, és rájött, hogy nem való még neked egy ilyen játék - én egyáltalán nem engednék olyan játékot kiadni, ahol ölni kell, de valószínűleg az én lelkem egészséges, és nem a játék készítőjéé.

Játssz vidámpark-építővel, autóversenyzőssel, repülőgép-szimulátorral.

2014. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Erre azt tudom mondani, hogy "kinőttem" őket. Nem élvezem az azzal való játékot.
2014. ápr. 23. 13:14
 20/21 anonim ***** válasza:
Nemhinnem hogy a battlefield 4 barmi rosszat kihozna beloled.Nem horrorjatek vagy valami brutalisan kaszabolos jatek.Pl egy wow szerintem sokkal ,,artalmasabb''.
2014. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!